(Son Güncelleme: 11.01.2020) Daha önce “Seni Seviyorum” Duvarı – Le Mûr des Je T’Aime” hakkında gayet duygusal ve romantik bir yazı yazmıştım. Ardından, Paris’e sevgilinizle geldiğinizde neler yapabileceğinize dair tur önerileri vermiştim. Ama bu kez muzipçe bir şey yapıp, sevginin ve aşkın bir ileri aşamasına, cinsellik boyutuna dair bir şeyler yazmak istedim. Tabii oturup bu konuda makale yazacak değilim. Amacım bu özel günün vesilesiyle size Paris’te çok enteresan bir mağazadan Passage du Désir’den bahsetmek.
 
Passage du Désir (pasaj dü dezir ya da pasaj dü deziğ) kelime anlamı olarak “arzu pasajı” demek ve tahmin edeceğiniz gibi burada cinsel fantezi ürünleri satılıyor… Yo hemen tedirgin olmayın; evet bir boyutuyla bu yazının yetişkinlere yönelik olduğunun farkındayım ama sitenin genel konseptine uygun olarak fazla +18 ifadelere yer vermeden neden burayı görmeniz gerektiğini anlatmaya çalışayım.
 
Her şeyden önce burayı Pigalle tarafında bolca bulunan “sex shop”larla karıştırmamakta fayda var. Evet burada da cinsel fantezi konseptli ürünler var ama ürün seçimi ve sunumu o kadar incelikli ve o kadar espirili ki gayet eğlenceli biçimde mağazayı gezebiliyorsunuz. Burası daha çok bir kozmetik, kostüm ve aksesuar ya da ne bileyim, şık bir hediyelik eşya dükkanı havasında.

Passage du Désir – LoveStore
Tabii sonuçta buradaki ürünlerin neye hizmet ettiği malum; özel yaşamınızı -daha da- renklendirmek adına birbirinden farklı seçenekler raflarda yerini alıyor. Çoğu o kadar eğlenceli ve espirili ki mağazada dolaşan herkesin yüzünde muzip bir gülümseme oluyor. Sonuçta yaşamın bu parçası herkesin dünyasında önemli bir yer işgal ediyor ve “işin” bu boyutunu böylesine “sevimli” bir o kadar da “seksi” hale getirmek ister istemez insanların yüzüne bir memnuniyet ifadesi yerleştiriyor.
 
Sitenin konsepti gereği sözünü ettiğim ürünlerin resmini buraya koyamıyorum ama merak edenler Passage du Désir’in kendi web sitesini bu linkte inceleyebilirler. Parfümler, masaj yağları, kostüm ve aksesuarlar, kitaplar, kartlar, birbirinden ilginç objeler ve daha neler neler…
 
Yine de beni en çok güldüren iki üründen bahsetmezsem olmaz. Birincisi, normalde otellerde resepsiyonisti ya da evdeki hizmetçiyi çağırmak için kullanılan ama üzerinde “ring for sex” yazan zil, ikincisi de şeklini tarif bile edemeyeceğim, pişirilmeye hazır çok enteresan şekilli makarnalar 🙂 Cidden görmeniz lâzım 🙂
 
Paris’te Etienne Marcel, Hôtel de Ville, Châtelet ve Marais’de olmak üzere dört mağazası bulunan Passage du Désir’in Marais Bölgesi‘ndeki mağazasına ara sıra uğrayıp “nezih” bir ortamda bu enteresan objeleri incelemek gerçekten eğlenceli oluyor.

Passage du Désir – LoveStore
Bir de şöyle bir detay var: Eğer “Grinin Elli Tonu” kitabını okuduysanız ya da filmini izlediyseniz burası sizin için biraz daha anlamlı olabilir. Çünkü Passage du Désire, “Grinin Elli Tonu” kitabında yer alan fantezilerle ilişkili objelerin de “resmi satıcısı” aynı zamanda…
 
Marais Bölgesi‘nde gezerken semtin konseptini daha bir iyi hissetmek adına belki geçerken buraya uğramak isteyebilirsiniz. Farklı konseptiyle dikkat çeken ilginç kitapçı Les Mots A La Bouche ve cıvıl cıvıl tasarım mağazası Fleux’ ile aynı sokakta bulunan Passage du Désir, Rue de Rivoli’den yukarı çıkarken; Rue des Archives’den çıkarsanız ikinci sağdaki sokakta, Rue de Vielle Temple’dan çıkarsanız ikinci soldaki sokakta karşınıza çıkacak. Kadını-erkeği, eli yüzü düzgün pek çok insanla birlikte bu mağazada rahatça dolaşabilir, gayet sevimli tezgahtarlardan ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.
 
Sevin, sevilin, sevişin; hayatı güzel ve daima yaşanır kılın. Özel yaşamınızı -daha da- renklendirecek bu tür objelere ihtiyacınız var mı bilemem ama en azından içeri sevdiğinizle girip bu “oyuncaklara” bakarak şakalaşın, gülün, eğlenin, hoşunuza giden bir şey olursa da çekinmeyin alın.
 
Sevginiz daim, aşk ateşiniz de harlı olsun…
 
Aşk mühim; sonrası da…
 
Keyifli geziler, keyifli keşifler.
Author

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.