(Son Güncelleme: 01.12.2023) Bu yazıda sizlere, Paris’te Louvre Müzesi’nin hemen karşısında bulunan, parfüm, kozmetik, çanta, gözlük, saat ve aksesuar gibi pek çok marka ürünü hesaplı fiyata bulabileceğiniz TAX FREE alışveriş kolaylığı yaşayabileceğiniz, Pariste.Net’e özel indirimler sunan ve üstelik Türkçe alışveriş yapabileceğiniz Benlux‘ü tanıtmak istiyorum.

Dediğim gibi Benlux, Louvre Müzesi‘nin hemen karşısında bulunduğu için Paris gezinizde yolunuzun üzerinde, geçerken uğrayabileceğiniz bir konumda olduğundan bu yazıyı okuyup, Pariste.Net’e özel indirim koşullarını öğrendikten sonra burayı ziyaret edebilir, hesaplı Türkçe alışveriş kolaylığını siz de yaşayabilirsiniz.

Benlux Parfum Canta Gozluk Saat Pariste.Net

Louvre Müzesi’nden Opera Garnier‘ye giden bulvarın başında, hemen köşede bulunan Benlux‘e metroyla gelmek isterseniz, Louvre Müzesi’nin de istasyonu olan “Palais Royal – Musée du Louvre” istasyonunda inmeniz yeterli. İstasyondan çıktıktan sonra Louvre Müzesi’ni solunuza alacak şekilde cadde boyunca yürüdüğünüz zaman Benlux çok geçmeden sağ köşede karşınıza çıkıyor.

Üç katlı bir mağaza olan Benlux’e  girdiğinizde Türkçe hizmet almak için, karşınıza çıkan kişiye “Bonjour” dedikten sonra “Turkish?” diye sormanız yeterli 🙂 Sizi burada çalışan Türk satış görevlisi olan Özlem Hanım‘a ya da diğer yetkili olan Leyla Hanım‘a hemen ulaştıracaklardır. Aşağıda fotoğrafını gördüğünüz Özlem Hanım dünya tatlısı bir insan; size ihtiyacınız olan tüm seçenekleri sunacağına, keyifli bir alışveriş yapmanız için sizinle en  iyi şekilde ilgileneceğine  emin olabilirsiniz. Onun olmadığı zamanlardaysa Leyla Hanım size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Benlux Parfum Canta Gozluk Saat Pariste.Net 17 Ahmet Ore Ozlem Erkan

Benlux’te TAX FREE  fiyatıyla alışveriş yapma fırsatı aslında sadece Paris’e turla gelen tur gruplarına sunuluyor. Normalde tek başınıza giderseniz bu indirimden yararlanamıyorsunuz ama ben Pariste.Net olarak size, Paris’e turla gitmediğiniz halde bu özel indirimden yararlanmanız için, Benlux’le yaptığım özel işbirliği sayesinde, sadece tur gruplarına tanınan özel grup indirimlerden yararlanma fırsatı  sunuyorum. Bunun  için tek yapmanız gereken şey Özlem Hanım’a  ya da Leyla Hanım’a benim adımı vermek ya da Pariste.Net aracılığıyla geldiğinizi söylemek

Benlux’e gittiğinizde Özlem Hanım ya da Leyla Hanım oradaysa her şey zaten çok kolay, kendi ülkenizdeymiş gibi alışveriş yapma rahatlığını yaşıyorsunuz ama eğer gittiğinizde şansınıza orada değillerse o zaman,  diğer satış görevlilerine yönelmeniz gerekiyor ve tabii bunun için de sizin de İngilizce ya da Fransızca bilmeniz gerekiyor. Bu  durumda yine özel  grup indiriminden yararlanmanız için benim adımı vermeniz yetmeyebilir, çünkü orada çalışan onlarca satış görevlisi arasında adımı bilmeyen çıkabilir ama İngilizce  ya da Fransızca konuşan satış görevlilerine Pariste.Net adını verirseniz, daha doğrusu onlara bu yazının sonundaki indirim kuponunu ya da Pariste.Net logosunu gösterirseniz o zaman hemen tanıyacakları için indirim avantajından yararlanma imkanınız olacaktır.

Benlux Parfum Canta Gozluk Saat Pariste.Net

Benlux toplamda dört katlı bir mağaza:  Giriş katında ağırlıklı olarak parfüm, kozmetik ve gözlük çeşitleri bulunuyor. İkinci kat – ilginç bir şekilde – sadece uzakdoğululara hizmet veriyor. Üçüncü kattaysa birbirinden şık çantalar bulunuyor. Bodrum katta da eczanelerde satılan kozmetik ürünlerini bulabilirsiniz. Zaten Benlux Babil Kulesi gibi  bir  yer 🙂 Buraya alışveriş için hep büyük tur grupları geldiği için Benlux’te pek çok farklı dil konuşan satış temsilcileri görev yapıyor. Alışveriş yaparken kulağınıza çalınan dil zenginliğine inanamayacaksınız.

Ve Benlux’ün önemli ayrıcalıklarından biri de kendi parfüm markası BDK… Çıktığı günden beri epey ün kazanan BDK, her yerde bulamayacağınız için farklı bir kokuyla kendinizi ayrıcalıklı ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayabilir. O yüzden gelmişken bu BDK’nın çeşitlerini de sormayı unutmayın derim.

Benlux Parfum Canta Gozluk Saat Pariste.Net 18 BDK perfume

Zevkinize uygun ürünleri Tax Free avantajına ek olarak Pariste.Net’e özel ek indirimle aldığınızda, size bir tax free fişi verilecek. Bu fişi Paris’ten ya da Fransa’daki herhangi bir havalimanından Türkiye’ye ülkeye uçarken havalimanında bulunan PLANET TAX FREE cihazına okutmanız yeterli olacak, başka bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak. Ama Paris ya da Fransa geziniz sonrası Türkiye’ye dönmeden çıkışınızı başka bir AB ülkesinden yapacaksanız, o zaman, çıkış yaptığınız ülkenin havalimanındaki TAX FREE ofislerinde klasik işlem yaptırmanız gerekiyor. 

Ve eğer bu işlemleri yapmadan Türkiye’ye dönerseniz, diğer tüm tax free işlemlerinde olduğu gibi bu alışverişinizdeki tax free avantajını da kaybetmiş oluyorsunuz. O nedenle Türkiye’ye dönmeden önce tax free işleminizi tamamlamayı unutmayın sakın.

Benlux Parfum Canta Gozluk Saat Pariste.Net

Son olarak bir konunun altını çizmek isterim: Benlux ile yaptığım özel indirim anlaşması sayesinde size Paris’te hesaplı Türkçe TAX FREE alışveriş imkanı sunmaya çalışsam da her zaman dediğim gibi buraya gelmeden önce almayı düşündüğünüz ürünleri araştırmanızda ve fiyatlara hakim olmanızda yarar var. İndirimler her zaman devam etse de bazen çok  avantajlı fiyat olan özel promosyon  dönemine denk geliyorsunuz bazen de çok cazip fiyatlar yakalayamayabiliyorsunuz. Benlux her zaman hesaplı alışveriş imkanı sunma iddiasında olan bir mağaza ama bilinçli tüketici olarak önceden fiyat araştırması yapmak size kalmış.

Her ne olursa olsun Benlux, Louvre Müzesi’nin karşısında, merkezi bir konumda olduğundan Paris’te parfüm, kozmetik, çanta, gözlük, saat ve aksesuar alışverişi için buraya geçerken bir uğramak size bir şey kaybettirmeyecektir diye düşünüyorum; fiyat avantajlı ürünleri yakalarsanız da o zaman Paris’te keyifli bir alışveriş yapmanın tadını çıkaracaksınız demektir. Tabii özel fiyat avantajından yararlanmak için Pariste.Net aracılığıyla geldiğinizi söylemeyi sakın unutmayın.

Umarım siz de burada hesaplı ve keyifli  bir alışveriş yapma imkanı yakalarsınız. 

O zaman keyifli geziler, keyifli alışverişler dileyeyim.

Herkese mutlu günler.

 

 

 

Adres: 174 Rue de Rivoli, 75001 Paris

Benlux Discount Cupon Benlux Indirim Kuponu Pariste.Net
Yazar

63 Yorum

 1. Yazınızı okuyarak ilgili mağazaya bugün gittim. Yazdığınız yazıyla uzaktan ilgisi olmadığını üzülerek gördüm. Ürün yelpazesi(gözlük) çok dar , ayrıca fiyatlar Tr den çok daha pahalı. Yazınız faydalı olmadığı gibi zararlı. 1 saatimi çaldı.

  • Merhaba Hakan Bey,
   Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu mağaza hakkında facebook, twitter, instagram ve e-mail üzerinden aldığım onca olumlu yorumdan sonra ilk kez böyle bir yorum aldığım için sevindim ama bir o kadar da şaşırdım. Buradan alışveriş etmenin beklentinizi karşılamamış olması konusundaki mutsuzluğunuzu anlayabilirim, sonuçta herkesin beğeni, beklenti ve talebi başkadır ama yazımın "faydalı olmadığı gibi zararlı" olması konusunda size katılmıyorum o yüzden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim:
   Yukarıdaki yazıda da belirttiğim gibi ben Paris'e turist olarak geldiğim ilk günden beri buradan alışveriş yapıyorum. Tabi ki hayatımın bütün parfümlerini buradan almıyorum, sizin yaptığınız gibi fiyatları araştırıyorum, uygun bir fiyatla karşılaşırsam (ya da havaalanındaki fiyatla aynıysa bile) buradan alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Yazımın hiçbir yerinde buranın en ucuz olduğuna dair bir iddiada bulunmadım, aksine, gelmeden önce fiyat araştırması yapıp karşılaştırma yapmanın faydasından bahsettim; ki siz de araştırmış ve seçtiğiniz ürün grubunda pahalı bulmuşsunuz. Bilinçli tüketici olmak bu bakımdan güzel bir şey. Başka biri de aradığı başka bir üründe çok uygun fiyat yakalayabiliyor. Dolayısıyla fiyatlar, promosyon uygulamalarına göre dönemsel olarak değişebiliyor; o yüzden alışverişte fiyat odaklı olan kişiler zaten sizin gibi araştırıp gelecektir.
   Ama bunca turistin bu mağazadan alışveriş yapması, Türk firmaları dahil, dünyanın dört bir yanındaki tur firmalarının otobüsler dolusu insanı buraya getirip alışveriş yapma imkanı tanıması ve burası hakkında onca olumlu yorum almışken yazımın zararlı olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi kişiden kişiye değişen beklenti ölçüleri farklı. Ben buraya girip katlarda dolaştığım zaman, onca ürün arasında başım dönüyor, sizeyse ürün çeşitleri sınırlı gelmiş. Bu çok normal bir şey.
   Daha geçen ay Türkiye'den gelen bir kız arkadaşım buradan yeni bir gözlük aldı ve kapıdan güle oynaya çıktı. O mutlu oldu, siz olamamışsınız; o da haklı, siz de haklısınız. Bilmem ne demek istediğimi anlatabiliyor muyum?
   Bir saatinizi çaldığım için çok özür dilerim. Umarım bu blog'taki diğer yararlı bilgiler hayatınızı kolaylaştırmış, burada kaybettiğiniz zamanı Paris hakkındaki diğer ipuçları sayesinde size geri kazandırmıştır.
   Mutlu günler dilerim.

 2. Biraz sinirle yazdığım yoruma çok medeni ve pozitif bir cevap yazmışsınız.Öncelikle bunun için çok teşekkür ederim.Açıkcası utandırdınız. Fiyat konusu biraz subjektif tabiki. Orda ki fiyatları kıyaslamakta fayda var.
  Mutlu günler Ahmet Bey

 3. Fiyat konusunda hakan arkadasa tamamen katiliyorum 1 hafta once paristeydim ve burayi tavsiyeniz uzerine ziyaret ettim ancak hicbir uygun fiyat goremedim hersey gercekten cok pahali ve bu arada ozellikle belirtmek istiyorum gunes gozlugu fiyatlari 500 euro civarlarinda

  • Biz arkadaşa 300€ civarı bir gözlük almıştık birkaç ay kadar önce, demek sizin beğendiğiniz model daha üst sınıf bir şey, tabi bilemiyorum başka yerde kaça bulabileceğinizi, araştırmak gerekiyor ki siz de araştırarak en doğrusunu yapmışsınız. Bir de Diğer yazılara bıraktığınız yorumlardan anladığım kadarıyla siz AB vatandaşısınız ya da oturum kartı sahibisiniz. Dolayısıla tax free'den yararlanmanız mümkün olmuyor, o zaman fiyatların yüksek kalması normal. O yüzden ben burayı sadece tax free yaptırabilecek durumda olan ve AB vatandaşlığı/oturumu olmayan Türk vatandaşlarına tavsiye ediyorum, tabi ki her zaman için fiyatları başka yerlerle karşılaştırmak şartıyla çünkü ürün fiyatları promosyon dönemlerine göre değişiyor. Saygılar.

  • Ahmet bey merhaba. Benluxe gitmeden önce eşim yazınızı okumuştu. Oraya gittiğimizde belki parfüm aşırım diye gittim. Almak istediğim markanın fitatı Türkiyedekinden çok farlı değildi. Oradaki çalışan hanımefendide bu konuda beni onayladı. Çalışan hanım michael kors ürünlerinde extra indirim olduğunu söyledi. Genel olarak bu gibi durumlarda insanlara güvenirim (herkesi kendim gibi bildiğimden). Beğendiğim saatin fiyatının 299 €olduğunu ve indirimlerle192€ geldiğini söyledi. Ben de aldım. Ancak aynı cadde üzerinde 6 katlı bir mağazada aynı saatin fiyatının 229€ olduğunu görünce çok şaşırdım. Tax free indirimi ile hemen hemen aynı fiyata geliyor. Evet Türkçe konuşan biriyle alış veriş yapmak daha kolay oldu ama çok indirim yapıyormuş gibi insanı kandırmaları pek hoş değil. Ayrıca evde fark ettim ki ilgili markadaki indirim oranı için %30 demişti ama %25 indirim yapmış. Klasik Türk usulü turist kandırmacası olmuş. Bu alış veriştem ben zarar etmedim. Yazıların ve yorumların tamamını okumadım ama okuduğum kısmında üslubunuz bana samimi geldi. Sizin bu kandırmacanın içinde olmadığınıza inanıp, bilginiz olsun istedim.

  • Merhaba Esra Hanım,
   Öncelikle bilgilendirme mesajınız ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Yorumunuzu okuduktan sonra ilk fırsatta Benlux'e gidip durum hakkında bilgi aldıktan sonra size dönerim diye düşündüğümden hemen yanıt veremedim, kusura bakmayın. Ama siz ikinci kez mesaj yazınca acil geri dönüş yapmam gerektiğini anladım.
   Görülüyor ki Benlux kimilerini mutlu ederken kimilerinin de beklentilerini karşılamıyor, bense bu konuda kişisel görüşümü koruyorum, siz de görüşünüzü paylaşmışsınız, teşekkürler.
   Sırf Benlux için değil, tüm mağazalar için şunu söyleyebilirim: Bir markanın bir liste fiyatı olur bir de o markayı satan firmanın mağazalara tanıdığı üst ve alt baremler. Mağazalar da liste fiyatı üzerinden dönemlere göre değişen oranlarda fiyat politikası belirler. Görülüyor ki Benlux de liste fiyatı üzerinden oldukça yüklü bir indirim yapmış. Bunu "fiyatı yüksek gösterip sonradan indirim yapmış gibi göstermek" diye düşünmemeliyiz. Sonuçta açıklanmış liste fiyatı doğrudur.
   Bu ürünün başka mağazalarda kaça satıldığını bilmek başka bir mağazanın sorumluluğunda mıdır onu bilemiyorum ama sonuçta siz bu ürünü öyle ya da böyle indirimli bir fiyata almışsınız. Şahane bir indirim olmamış gibi algılayabilirsiniz, tüketici algısıdır, ona bir şey diyemem ama kesinlikle pahalı almadığınız da görünüyor.
   Hep söylediğim gibi bazı ürünler bazı promosyon dönemlerinde az hesaplı-çok hesaplı olabiliyor.
   Ayrıca satın almak istediğiniz ürün hakkında Türkçe soru-cevap imkanı da büyük kolaylık sizin dediğiniz gibi.
   Bir tek indirim oranındaki tereddütünüz konusuna bir şey diyemiyorum, o sorunun yanıtını bilemiyorum, ilk aklıma gelen "bir yanlış anlama" olabileceği ama tabii gerçekten bilemem. Zaten birinci elden Ruhişen Hanım'a mail atarak durumu aktarmışsınız, eminim sizi tatmin edici bir yanıt verecektir.
   Buradan mutlu bir şekilde ayrılmanızı, satın aldığınız ürünleri zevkle kullanmanızı çok isterdim.
   Tekrar teşekkürler,
   Mutlu günler…

 4. Merhaba Ahmet Bey, geçen hafta Paris'teydik malesef sizin bloğunuzu yeni keşfettim. Bilgilendirmelerinizden yararlanamadım. Size danışmak istediğim bir konu var. Benlüx'den alışveriş yaptım bildiğiniz gibi kuponumu aldım ama havaalanındaki işlemi yapamadım. Turumuz en son Amsterdam'dan havalandı. Bana verilen zarfı rehberimize vermem gerekiyordu ama adam almadı. Ve ben çözümsüz kaldım. Tax free bankolarındakilerde burada bunu atabileceğiniz bir yer yok dediler. Kuponlar velhasıl elimde kaldı. Bir yol gösterebilirseniz sevinirim,
  Huzurlu ve güzel günler dilerim.
  Elif Venedik

  • Merhaba Elif Hanım,
   Fransa dışında bir ülkeden çıkış yaparken nasıl işlem yapılıyor tam bilmiyorum ama rehberinizin size bu konuda yardımcı olmaması akıl alır gibi değil.
   Eğer Fransa'dayken verilen kağıdı havaalanında bir makineye okutmadıysanız ve Amsterdam'dan uçarken de Tax Free bürosuna teslim etmediyseniz -bildiğim kadarıyla- Tax Free indiriminden yararlanamıyorsunuz.
   Ama barkodu okuttuktan sonra bunu havaalanında teslim edecek yer bulamadıysanız bu kez o zarfı şimdi Türkiye'den Benlux'e gönderirseniz işleminiz tamamlanır diye biliyorum.
   Yine de bu hafta sonuna kadar yolum Louvre'a düşecek, hazır gitmişken sizin için Benlux'e de uğrar durumunuza göre ne yapmanız gerektiğini sorup öğrenmeye çalışır buradan yanıt yazarım.
   Umarım sorununuza bir çözüm bulabiliriz.
   Mutlu günler.

 5. Ahmet bey hemen cevap verdiginiz icin cok tesekkurler. Boyle maddi bir mevzu ile ilgili sizi mesgul ettigim icin uzgunum. Kizgin olsamda rehberimizi aradim ve ona kuponlari postaliyacagimi soyledim, oda kabul etti.
  Bir daha Paris'e gelirsem sizin blogunuz sayesinde daha guzel gececegini umut ediyorum.
  Ben de size mutlu gunler dilerim.

 6. Birkaç gün önce başlayan ve büyük ölçüde bu blog sayesinde şekillendirdiğimiz Paris seyahatimiz muhteşem geçiyor. Müzeler, parklar, dükkanlar derken cuma günü 2. lig futbol karşılaşması, dün ise yine bu blog sayesinde keşfettiğimiz BilletReduc.com sitesinden aldığımız indirimli biletlerle Madeleine kilisesinde Requiem de Mozart… Ahmet Bey'in tavsiyeleri şimdiye değin neredeyse %100 isabetli çıkınca bizim açımızdan, bir de parfümeriye gidelim dedik. İyi ki de gitmişiz. Türkçe konuşan elemanları sanırım pazar günü olması nedeniyle izinliydi, onun yerine bize ingilizce bilen bir hanımefendi yardımcı oldu. Oldukça ilgili ve güler yüzlü olan bu hanımefendiden şahane bir hizmet aldık. Pariste.net tavsiyesiyle geldiğimizi söyleyince de bir hayli indirim. Hediye edilen ürünler de cabası. Bu mağazayı tavsiye ederim. Elbette herkesin beklentileri, arzu ettikleri farklı o yüzden tüm gidenler %100 memnun kalır iddiasında değilim. Lakin biz gittik gerek hizmetten, gerekse fiyatlardan oldukça memnun kaldık. Teşekkürlerimizle.

 7. Merhabalar Ahmet bey.
  Geçen hafta Paris' teydik ve siteniz sayesindw sanki yıllarca oradaymış gibi hiç sorun yaşamadan rahatça dolaştık Paris sokaklarında. Öncelikle sitenideki bilgilendirmeler için çok teşekkürler, gerçekten çok yardımcı oldular.
  Tavsiyeniz üzerine Benlux'e de uğradık vegerçekten de aradığımız parfümleri free shoptan çok daha ucuz fiyatlara aldık (Sizin adınızı vererek ekstra indirim de yaptırdık 🙂 tekrar teşekkürler). Türk satışa elemanları da çok yardımcı oldular. Buradan sizin aracılığınızla onlara da teşekkür ederiz. Ancak dönüş yolunda bir aksilik oldu. Pasaport kontrolde yaklaşık 2 saat kuyruk bekledikten sonra bizi bekleyen uçağa ucu ucuna binebildik ve dolayısıyla bize verilen fişi okutup posta kutusuna atamadık. Bu konuda Benlux'e bir e-posta attım (Türkçe) ancak bir geri döş alamadım. Ne yapabileceğim konusunda bir bilginiz varsa iletirseniz sevinirim.
  Tekrar teşekkürler, iyi günler.

  • Merhaba
   Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Açıkçası bu durumda prosedürün nasıl işlediğini bilmiyorum ama eğer bana mail atıp Adınızı, soyadınızı ve alışveriş yaptığınız tarihi ve ödeme tutarını yazabilirseniz, ne yapmanız gerektiğini sizin için öğrenmeye çalışırım.
   Teşekkürler
   ahmet@pariste.net

 8. Ben oğluma bir parfüm aldım, yüzde 30 civarında ucuz olduğunu söyleyebilirim, ahmet beye bu vasıtayla tekrar teşekkür ederim, ilk defa geldiğimiz bir şehirde onun yazıları sayesinde hiç yabancılık çekmedik.

 9. Ahmet Bey Merhaba
  Paris'ten birkaç saat önce geldik.Öneriniz doğrultusunda Benlux'ten Alışveriş yaptık tabii paris.net ve sizin adınızı söyleyerek. Ruhişan hanım bizimle oldukça yakından ilgilendi ve dediğiniz gibi ciddi indirimler yaptı.Aslında parfüm fiyatları hakkında bir bilgim yoktu ama hanımların bu konudaki derin bilgilerini tahmin edersiniz. Açıkça söylemek isterim planlamamın oldukça üzerinde bir alışveriş yaptık.İndirimimiz de bize göre yüksek oldu tabii. Ayrıca o gün doğum günümdü pasaportumla işlem yaparken bunu gördü ve inceliğini göstererek bir hediyeyle doğum günümü kutladı.Kendisine tekrar teşekkürlerimi iletmenizi rica ediyorum. Size de ayrıca her konuda rehberliğiniz için çok teşekkürler.

  • Bu değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bu vesileyle ben de doğum gününüzü kutlamak isterim. Nice mutlu yaşlara Kadri Bey…

  • Merhaba Tuğçe Hanım, açıkçası parfüm çeşitleri uzmanlık alanım değil pek ama yolum Benlux'e düştüğünde sizin için sorup öğrenmeye çalışırım.
   Mutlu günler.

 10. Merhaba,
  Bende buradaki tavsiyeler üzerine benlüxten alışveriş yaptım. Tabiki Türk personelden alışveriş yapmak rahat oluyor. Parfümden parfüme değişir ama fiyatlar freeshopta da nerdeyse aynı gitmeden kafanızdakilere free shopta önceden bakın derim. Böylece tax free işlemleri için de yorulmazsınız havalimanında. Ayrıca aldığım parfümlerden birisi de 2008 üretimi çıktı bu beni oldukça üzdü tonlarca para verip paristen miadı geçmiş parfüm aldım 😀 Siz siz olun dikkatli alışveriş yapın. Yeni çıkan parfümlerde böyle bir risk yok ama çıkış tarihi eskilere dayananlarda mutlaka kontrolünü yapın alırken.

  • Merhabalar,
   Değerlendirmenizi Benlux yetkililerine ilettim. Bu kadar sirkülasyonu yüksek bir mağazada değil 2008'den kalma, iki haftadan önce kalma parfümün bile stoklarında kalmadığını söylediler. O yüzden söz konusu sorunun aydınlatılıp çözüme kavuşturulması için iletişim bilgilerinize ihtiyaç duyuyorlar. Adınızdan faturaları arayıp kontrol etmek istemişler ancak bulamamışlar, belki bilgilerinize ulaşabilmeleri için daha geniş bir tarih aralığına bakmaları gerekiyor. Sizden ricam, bana Benlux'ten hangi tarihte ürün aldığınızı, hangi ürünleri satın aldığınızı, faturanın kimin adına kesildiğini e-mail ile gönderirseniz probleminizin çözülmesi için bu bilgileri Benlux'e ileteceğim. Hatta sözünü ettiğiniz parfümü Benlux'e gönderme şansınız olursa da çözüm üretmek için sizinle iletişime geçeceklerdir çünkü ortada gerçekten olağan dışı bir durum varmış gibi görünüyor.
   İlginiz için teşekkürler.

 11. Merhaba Ahmet Bey,

  Kendimi sizin yerinize koyuyorum da, ben Paris'e gitmeden önce böylesine zengin içerikli bir blog ile karşılaşsam, o siteden sonuna kadar ücretsiz yararlansam, hatta kişisel sorularıma mesaj ile hızlı geri dönüş alsam ama sonra bir gün Paris'e gittiğimde yeni tanıştığım insanlardan, yüzyüze hiç tanışmadığım sizin hakkınızda yukarıda sıraladığınız eleştirileri (hatta ithamları) duysam ben de önce çok şaşırır, ardından durur şöyle bir düşünürdüm… "Acaba bu kişi(ler) sizi ne kadar tanıyor, sizinle bir alıp veremedikleri olabilir mi? Neden durduk yere bana sizi kötülüyorlar ki?" diye kafamda tartar, belki de size e-posta yoluyla ulaşır, "ben sizin iyi biri olduğunuzu sanıyordum ama hakkınızda böyle böyle söyleniyor" diye uyarır ama bu konuyu asla böyle ulu orta, rencide edici bir biçimde dile getirmezdim. Hele hele "sizin içyüzünüzü Paris'e gidince tanıdım" gibi iddialı bir cümle kurmaktan imtina ederdim; zira sizi birebir tanımadan buna karar veremeyeceğimi bilirdim.

  Temiz ve iyi niyetli biri olduğunuz ortada, zira hiç tanımadığınız biri hakkında söylenenleri hemen gerçek sanabiliyorsunuz. Gerçi hakkımda istediğinizi düşünmekte serbestsiniz, buna karışamam ama böyle ulu orta bir itham olunca, takdir edersiniz ki bana da söz hakkı düşüyor:

 12. Paris'te uluslararası geniş bir çevrem var ama Türklerden toplasanız 10-15 kişiyi tanıyorum. Yani birebir sohbet ettiğim, benden yukarıda söylediğim iddia edilen sözleri duyabilecek kişiler de belli oluyor haliyle. Tanımadığım insanların hakkımda söyleyeceklerini zaten ciddiye almam ama belli ki oturup kahve sohbeti yaptığım biri size bunları söylemiş ama kullandığı kelimeler fazla çiğ olmuş. Kaldı ki benim kelime dağarcığımda o kelimeler olmadığına ve hayatımda kimse hakkında bu tarz kelimeler kullanmadığıma göre, sanırım bu sözler, size bunu aktaran kişinin kelime dağarcığının karanlık derinliklerini gösteriyor.

  Pariste.Net'i iki yılı aşkın bir süredir yazıyorum ve bugüne kadar yazılarım 1.600.000 kereden fazla okundu. Takdir edersiniz ki bu kadar ilgi gören bir blog'u beğeniyle izleyen insanların bir kısmı da Paris'i benim önerilerim doğrultusunda gezmeyi tercih edebiliyor. Bu beni ancak mutlu eder; asla haddimi aşıp insanları yönlendirmede kendimi bir şey zannetme terbiyesizliğine düşürmez. Aldığı sayısız övgü mesajında mutlu olan ama bir o kadar da kendini mahçup hisseden biriyim.

 13. Her neyse. Gelelim Benlux konusuna. Çok rica ederim yukarıdaki Benlux yazısını tekrar okuyun. Bu yazıda "Benlux en ucuz yerdir, mutlaka buradan alışveriş yapın" diye bir ibare var mı? Kırk kere söyledim, yine söylüyorum: Gelmeden önce fiyatları kontrol edin, uygun fiyat yakalarsanız kaçırmayın… Bu kadar açık, bu kadar net… Bu yazdıklarımı insanları kandırmak olarak değerlendirebiliyorsanız size daha ne diyebilirim ki? Kaldı ki Paris'e hangi tur firmasıyla gelirseniz gelin, Paris'te hangi tur rehberine para ödeyip sizi gezdirmesini isterseniz isteyin "Paris'te en hesaplı parfümü nereden alabilirim?" diye sorsanız (hatta sormasanız bile) sizi götürecekleri yer Benlux'tür. Bense bu bilgiyi sizden hiçbir ücret almadan paylaşıyorum. Çünkü dünyanın her ülkesinden gelen otobüsler dolusu turist kafileleri buraya mutlaka gelir. Aradığı ürünü uygun fiyata bulan tax free avantajı ve grup indiriminden yararlanıp alışverişini yapar, kimisi de sadece bakıp çıkar… Kimse kimsenin kafasına silah dayayıp zorla para harcatmaz… Bilmem anlatabiliyor muyum?

  Çalışmadan internet üzerinden para kazanmak konusuna gelince… Keşke hayat o kadar kolay olsa… Bugüne kadar bu blog'ta Paris'te gezip görülecek yerler hakkında 380 (üç yüz seksen) yazı yazdım ve hala da yazmaya devam ediyorum. Gelen soruların, mesajların, maillerin haddi hesabı yok; hepsine tek tek ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yanıt vermeye çalışıyorum. Sürekli yeni yerler keşfediyorum ve her keşfettiğim ve beğendiğim yeri hiçbir ücret talep etmeksizin sizlerle paylaşıyorum ve bundan da müthiş bir keyif alıyorum.

  Bazı günler günde sekiz saat durmaksızın yazı yazıyorum, şikayetçi de değilim ama bu işler dediğiniz gibi öyle çalışmadan olmuyor… Bu arada, gerçi paşa torunu değilim ama çok şükür fazla çalışmadan yaşayabilecek maddi güce sahibim, yani yine çok şükür ki para kazanma hırslarımdan arınalı çok oldu. Yine de bu kadar emeğin karşılığını da inanamayacağınız bir şekilde alıyorum ve hayat bunu önüme kendiliğinden sunuyor. Paris'te mutlu, huzurlu ve çok güzel bir hayatım olduğu için sizden ve hakkımda bu ifadeleri size aktaran insanlardan özür dilerim. Belki ben de para hırsıyla kendini kaybetmiş, Paris'te mutsuzluk içinde boğulan, kimsenin umursamadığı, sorunlu biri olsaydım; o zaman belki böyle hakkımda kötü düşünen insanlar olmazdı ama neylersiniz ki hayat…

 14. Cüneyt Bey hakkında yazdıklarınızı hayretle okudum. Hadi beni yazdıklarımdan tanıyorsunuz ama Cüneyt Bey hakkında ne biliyorsunuz? Kendisi sayamadığım kadar çok kitap yazmış bir yazar, yılların gazetecisi, benim yaşım kadar Paris'le ilişkisi olan bir büyüğümdür. Paris hakkında üç kitabı bulunan böylesine değerli biri hakkında ithamda bulunmadan önce biraz kendisi hakkında araştırma yapmanızı öneririm. Bu arada size bir adaş tavsiyesi; insanlar kazandıkları parayla isterse içki içer isterse dibek kahvesi… İnsanların hakkıyla kazandıkları parayı nasıl harcadıklarını eleştirmek hiçbirimizin haddi değil.

  Son olarak, belli bir ücret ödeyerek Paris'i çok iyi bir rehberle gezmenize, ödediğiniz paranın karşılığını aldığınıza çok sevindim. Çünkü insanların bu güzel şehri en iyi şekilde gezip tanımalarını çok önemsiyorum. Zaten o yüzden iki yılı aşkın bir süredir bu konuda tüm bildiklerimi herkesle en ufak bir para talep etmeksizin paylaşıyorum. Ve çok şükür haddimi biliyorum; "hakkımda" sayfasında da belirttiğim gibi ben rehber değilim, rehber olmayı da hiç düşünmedim ama rehberlerin yaptığı işin önünde saygıyla eğiliyorum. Beni şaşırtan şey, kimi turizm profesyonellerinin beni rakip olarak görmesi. Ben kimsenin rakibi değilim, kimseyi de kendime rakip olarak görmüyorum; çünkü ben bir turizm profesyoneli değil profesyonel blogger'ım; fransa'da sahip olduğum şirketin faaliyet alanı da bu konu üzerine.

  Paris küçük yer, bu küçük camiada birbirimizin yüzüne bakacak yer bırakmalıyız kanımca. Her zaman için karşılıklı sevgi ve saygıya inanan biri olarak hayatın, bilginin ve lokmanın paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum; o nedenle kim hakkımda ne düşünürse düşünsün, ben insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve Paris gezilerini güzelleştirmek için elimden gelen gayreti göstermeye devam edeceğim.

  Umarım hayat bizi bir gün bir yerlerde karşılaştırır ve oturup sizinle bir kahve sohbeti yapma ve birbirimizi başka insanların söyledikleri üzerinden değil de bizzat konuşarak yakından tanıma imkanımız olur.
  Mutlu, huzurlu, güzel günler dilerim.

  Saygılarımla.

  Ahmet

 15. Efendice yaklaşımınız için teşekkür ediyorum.Kızgınlıkla yazdığım yorumumu sildim.Sizden özür dilerim.Orada sizin için Cüneyt Bey için söylenenleri duyunca ve sizin dışarıdan görünen yüzünüzün çok farklı olduğu söylenince hayal kırıklığına uğrayıp biraz acımasız bir yorum yapmışım.(orada top topu kaç türk var ve herkes birbirinden nefret ediyor sanırım.Para yüzünden olsa gerek.Kimin iyi kimin kötü olduğu da belli değil)
  Tekrar Paris'e elbette geleceğim.
  Önyargısız sizinle konuşmak isterim kısmet olursa.
  Saygılarımla.

 16. Merhabalar, ben de bir konuda danışmak istedim. Şu an uzun dönem öğrenci vizem var ama oturma iznim henüz çıkmadı. duty free işlemleri tamamen mağazada yapılıyorsa oturma iznim çıkmadan alışveriş yapabilir miyim sizce?

  • Merhabalar,
   Bildiğim kadarıyla, eğer Paris'te turist olarak bulunmuyorsanız, yani burayı geçici olarak ziyaret etmeyen biriyseniz sizin duty free'den yararlanmanız mümkün olmuyor.
   Ama ben şöyle bir şey öneriyorum: Bir müsait zamanınızda geçerken Benlux'e uğrayın ve orada Ruhişen Hanım'ı bularak selamımı söyleyin. Tax free işlemi olmadan da yapılabilecek en uygun indirimi yapmaya çalışacaktır. Eğer size teklif edilen fiyat sizi mutlu ederse alışveriş yaparsınız, etmezse de oradan Louvre'un bahçesine geçip piramidi görmüş olur, gününüzün güzel geçmesini sağlarsınız 🙂
   Mutlu günler dilerim.

 17. İyi günler Ahmet Bey 7 Kasım'da Parise gidiyorum alışveriş için nerelere giderim diye araştırmak için çıktığım yolda size tesadüf rastladım gerçekten çok sevindim inşallah Benlux e uğrayacağım. Birde sizden bir konuda daha fikir istiyorum kıyafet nereden bakabilirim önereceğiniz yerler varmı çok teşekkür ederim. Musmutlu günler. 🙂

 18. Ahmet Bey merhaba,

  Hazır hesaplı alışverişten bahsetmişken aklıma bir soru geldi onu buradan sormak istiyorum. Paris'te telefon kullanımı hakkında ne önerebilirsiniz ? Örneğin Paris-Brüksel-Amsterdam turu yapacak birisi olarak Paris'ten sadece internet olan bir hat alıp kullanmam mı daha mantıklı olur yoksa Türkiye'de ki hattımla gelip sadece Wi-fi kullanarak daha mı rahat ederim ? İlginize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
  İyi günler.

  • Merhabalar, bu konu bana en çok sorulan soruların başında geliyor. Tam da şu an "Paris'te Yurt Dışı İnternet, Konuşma Paketleri ve Ücretsiz Wi-Fi" başlığıyla bu yazı üzerinde çalışıyorum, bu konuyu çalışıyorum. Cuma günü yayınlanacak. Umarım sorularınızın yanıtını orada bulabileceksiniz. Teşekkürler…

 19. Blog sayfanız bana ve eşime çok faydalı oldu.Ellerinize sağlık.Tek sorun şu expressonun Türkçe deyimimizle bir fırt olması idi.Double bile kesmedi.4 gün ise hiç yetmedi.İkinci gelişte buluşalım.Tekrar çok teşekkür ederiz.navigo detayı çok tatmin edici.Sevgilerimle

  • Çok teşekkür ederim Ercan Bey, yorumunuz süper gerçekten… Paris'te kahveler çok az miktarda servis ediliyor, iki yudumda bitiyor ama yine de miktar olarak İtalya'daki kahvelerden iyidir diye düşünüyorum, beterin beteri var 🙂
   Ben Paris'te beşinci yılımı bitirdim ama daha Paris'i bitiremedim, siz 4 günde yine iyi gezmişsinizdir umarım. Yolunuzun tekrar buralara düşmesi dileğiyle mutlu günler dilerim…

 20. Merhaba Ahmet Bey,
  Sizin tavsiyeniz üzerine gezimiz sırasında alışverişimizi buradan yaptık. Gerçekten çok ilgilendiler, bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Size bir sorum olacaktı, Orly havaalanından dönerken vergi iade makinelerinde kağıtları okuttum, hiçbir sorun çıkmadı. Ancak zarfların atıldığı mail kutusu mühürle kapatılmıştı ve en yakın kutunun adresi verilmişti, doğal olarak havaalanından çıkmamız mümkün değildi ve zarfları gönderemeden dönmüş olduk. Oradaki görevlilere sorduğumda makineden okutmanın yeterli olduğunu söylediler ancak emin olamadığım için buradan da sormak istedim. Bir sorun çıkar mı zarf gönderilmediğinde?

  • Merhabalar,
   Aslına bakarsanız tax free konusunda çok bilgi sahibi değilim, yanlış bilgi verip sizi yanıltmak istemem. Şu anda Paris dışında tatildeyim, eğer bu yorumunuzu e-posta olarak Benlux'ten Ruhişen Hanım'a gönderirseniz o size en kısa sürede dönüş yaparak yardımcı olacaktır: ruhisen.benlux@yahoo.fr
   Eğer kazara birkaç gün içinde mail'inize yanıt alamazsanız lütfen bana bilgi verin. 4 Eylül'den itibaren Paris'te olacağım, konuyla ilgilenmeye çalışırım ama Ruhişen Hanım tatilde değilse mutlaka dönüş yapacaktır.
   Mutlu günler.

  • Kendisine mail aracılığıyla ulaşarak iletişim kurdum, zarfı göndermem gerekiyormuş belki başka soranlara da yardımcı olur.

   İlginiz için çok teşekkürler Ahmet Bey, böyle bilgilendirici bir blog hazırladığınız için de ayrıca teşekkür ediyorum, gezimiz çok güzel geçti sayenizde. Ellerinize sağlık 🙂

 21. Merhabalar Ahmet bey

  Sizden bir ricam olacak birkaç hafta sonra pariste olacağım elektronik eşya ( örneğin tlf)tax free oranları %12 mi? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  Saygılarım ile

  Suat Dulker

  • Merhaba Suat Bey,
   Açıkçası Tax Free alışveriş yapma alışkanlığım olmadığından bu konuya çok hakim değilim ne yazık ki. İnternette biraz araştırdım ama her yerde başka rakamlar veriliyor, o yüzden sizi yanıltmak istemem.
   Umarım Fransa'dan elektronik alışverişi yapan birileri sorunuzu okur ve yanıtlar.
   Mutlu günler dilerim.

 22. Merhaba Ahmet bey

  İnternette çok farklı bilgiler var benim de kafam karıştı.Yaşayıp ögreneceğim demek ki :))
  İlgininize tekrar teşekkür ederim.

  Saygılarım ile

  Suat Dulker

 23. Merhabalar,
  Geçen hafta yaptığımız Paris seyahatimizde , yazınızdan öğrenme fırsatı bulduğumuz bu mağazaya da gittik. Türkçe hizmet alabilmek son derece keyifli olduğu gibi aynı zamanda tax indirimi dışında %25 “Ahmet bey “indirimi de yaptılar. Teşekkürler ☺️

  • Ahmet Ore Yanıtlayın

   Burada keyifli bir alışveriş yapmış olmanıza çok sevindim Zehra Hanım, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

 24. Merhabalar,
  yazınızın üzerinden oldukça zaman geçmiş. Sizin sağladığınız ekstra indirim hala geçerli mi acaba?

  • Ahmet Ore Yanıtlayın

   Merhaba Başak Hanım,
   Söz konusu indirim halen geçerli.
   Bu arada küçük bir not: 2014’ten beri yazmakta olduğum Pariste.Net’teki bütün yazıların ilk paragrafı yazının son güncelleme tarihini içerir. Size bu yanıtı yazdığım tarih itibariyle bu yazının son güncelleme tarihi 2 Mayıs 2018’dir. O nedenle Pariste.Net’i okurken içiniz rahat olsun. Yine de güncellememi gerektiğini düşündüğünüz, gözümden kaçmış detaylara denk gelirseniz ve bana haber verirseniz ilk fırsatta güncellemekten mutluluk duyarım.
   Teşekkürler.

 25. Ahmet Bey merhaba…
  Son Paris seyahatimizde sizin yazınızdan okuyarak keşfettiğimiz Benlux’e gidebilme şansımız oldu. Eğer benim gibi bir parfüm tutkunuysanız gerçekten harika bir yer. Bizimle Özlem Hanım ilgilendi. Her parfüm hakkında bilgi vererek, yeni çıkan parfümleri deneterek doğru seçimler yapmamıza büyük yardımı oldu kendisinin. Ayrıca buradaki fiyatlar inanılmaz. Hem Türkiye’deki hem de Paris’teki duty free’de aldığım parfümlerin fiyatlarına baktığımda çok daha uygun bir fiyata aldığımı görünce inanılmaz mutlu oldum. Ayrıca aldıktan sonra Tax Free işlemi de oldukça kolay sadece zarfı makineye okutup kutuya atıyorsunuz. Bu mağazayı önerdiğiniz için size ve bize yardımlarından dolayı Özlem Hanım’a çok çok teşekkür ediyorum.
  Sevgiler

  • Ahmet Ore Yanıtlayın

   Merhabalar,
   Benlux’te keyifli alışveriş yapmanız beni çok mutlu etti. Umarım aldığınız ürünleri de keyifle kullanırsınız.
   Değerli yorumunuz için çok teşekkürler.
   Mutlu günler.

   • Merhaba Ahmet Bey ,

    Benlux’tan alışverişimi yaptım sağolsunlar çok güzel ilgilendiler fakat aklıma birşey takıldı ben başka bir Avrupa birliği ülkesinden çıkış yapacağım Fransa’dan değil . Ne yapmam gerekiyor ? Bir bilginiz varsa lütfen beni bilgilendirin . Teşekkür ederim .

    • Ahmet Ore Yanıtlayın

     Bildiğim kadarıyla çıkış yapacağınız Schengen ülkesindeki havaalanında klasik tax free işlemi yapmanız gerekiyor. Detayları yazıdaki e-mail adresinden Ruhişen Hanım’a mail atarak öğrenebilirseniz gideceğiniz ülkeye göre size en doğru bilgiyi kendisi verecektir.
     Teşekkürler.

 26. Merhaba –

  Yukarıda Hakan bey’in bahsettiği sorunlarla ben de karşılaştım. Açıkçası bana sıradan bir parfümeri gibi geldi. Ayrıca fiyatlar da pahalı. Sanki kasıtlı fiyatları yüksek tutup onun üzerinden indirim yapıyorlarmış hissi uyandırdı. Bu anlamda çeşitli sosyal platformlarda da benzeri tecrübeleri okudum.

  Bu sebeple benlux mağazasında daha fazla vakit harcamayıp parfüm müzesinin yanında yer alan frogarand mağazasına gittik ve parfümümüzü aldık. Hem mağaza anbiyansı daha güzeldi hem de satıcılar daha ilgili, sıcak ve profesyoneldi. Fiyatlar da oldukça cazipti. Yalnız unutmamak gerekir. Burada yalnızca kendi markalarını satıyorlar.

  Tşkler

  • Ahmet Ore Yanıtlayın

   Merhaba Fatih Bey,
   Öncelikle deneyiminizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.
   Fragonard mağazası güzel bir yerdir, hatta alt katında da güzel bir müzesi vardır ama dediğiniz gibi burada sadece Fragonard’ın kendi markasının parfümleri bulunur; kendi markaları olunca “fabrikadan halka satış” olduğu için de fiyatlarının makul olması anlaşılabilir. Ama dünyaca tanınmış pek çok parfüm çeşidini orada bulmak da mümkün olmayacaktır. Yoksa elbette ki vakti olanlar oraya da gitmeli.
   Mutlu günler.

 27. Merhaba Ahmet Bey,

  Yorumlar çok eski, o yuzden yazmak istedim. Yakın zamanda Paris seyahatim olacak. Sizin isminizi verebiliyor muyuz hala?

  • Ahmet Ore Yanıtlayın

   Merhaba Nurcan Hanım,
   Evet benim adımı ya da Pariste.Net’i söyleyerek özel grup indiriminden halen yararlanabiliyorsunuz. Gelmeden önce fiyat karşılaştırması yapmayı ihmal etmeyin lütfen.
   Bir de küçük not: Bu blogdaki tüm yazıların başında (son güncelleme tarihi: ) şeklinde yazar, onlara bakarak yazıların güncelliği hakkında fikir edinebilirsiniz.
   Mutlu günler, iyi seneler.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.