(Son Güncelleme: 03.05.2023) Paris’te yüksekçe bir binadan şehri seyrederek keyifle bir şeyler yiyip içmek için öyle pek fazla seçenek yok. O yüzden keşfettiğim yerleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ki vakti ve imkanı olanlar bu güzelliklerden yararlanabilsinler. İşte öylesi yerlerden birinde, Skyline’dayız bu kez.

Skyline Bar & Lounge, Avrupa’nın en büyük finans merkezi La Défense‘ta bulunan Meliá Paris La Défense otelinin 19. katında, oldukça keyifli bir mekan. Biz buraya ilk gidişimiz 7 Temmuz 2017’de, Paris yaşantımızın özel bir gününü kutlamak içindi. Aslına bakarsanız çok iyi bildiğim bir yer değildi, benim için de sürpriz oldu.

Skyline Bar Lounge Paris La Defense Pariste.Net

Otelin, dolayısıyla Skyline’ın resmi adresine göre gelirseniz farklı bir yol öneriyor ama o şekilde gelirseniz kafanız karışıyor. Bence siz M1 metrosununEsplanade de La Défense” istasyonunda inin, yürüyen merdivenlerle meydana ulaştığınızda Hotel Meliá tam karşınıza çıkıyor. Otele girip doğrudan 19. kata çıktığınızdaysa bu yazıda fotoğraflarını gördüğünüz mekana, Skyline Bar’a ulaşıp, şahane bir Paris manzarasıyla karşılaşıyorsunuz.

Paris La Défense, Paris’in turistik merkezinin hemen yanında olduğu için buradan göreceğiniz manzara da biraz değişik olacak. En solunuzdan itibaren Sacré Coeur ve Montmartre TepesiZafer Takı – Arc de TriompheMontparnasse GökdeleniEyfel Kulesi ve Boulogne Ormanı‘nın ortasında beyaz bir bulut gibi görünen Fondation Louis Vuitton binası ilk gözünüze çarpanlar olacak. Tam alt tarafınızda da Seine Nehri sakin sakin akıyor.

Skyline Bar Lounge Paris La Defense Pariste.Net

Burayı güzel  bir Paris manzarası eşliğinde bir şeyler içip ufak tefek şeyler atıştırmak için düşünmelisiniz. Her ne kadar sakin bir yermiş gibi görünse de gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekir diye düşünüyorum. Öylesine gidecekseniz, şansınızı deneyebilirsiniz ama çok tavsiye etmiyorum.

Eh tabii fiyatlar, sokak üzerindeki herhangi bir kafe-bar’a göre biraz daha pahalı. Dekorasyon olarak da o kadar etkileyici değil, fazlasıyla sade; Skyline farkını manzarasıyla yaratıyor. Dolayısıyla bu bölgede konaklayanlar arasında böyle bir ortamda hoşça vakit geçirmek isteyenlere tavsiye edebilirim.

Skyline Bar Lounge Paris La Defense Pariste.Net

Skyline’a özel olarak kalkıp gelmeye değer mi bilemiyorum ama Paris’e iş için gelmişseniz ve/veya La Défense tarafında kalıyorsanız, akşam belli bir saatten sonra ortalık sakin olacağından keyifle vakit geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz. Yazın gelirseniz hava çok geç kararacaktır ve uçsuz bucaksız bir Paris manzarası olacaktır ama kışın gelirseniz hava erken kararacağından bu kez de Eyfel Kulesi başta olmak üzere Paris’in pek çok anıtsal yapısını ışık şenliği içinde görebileceksiniz.

Her akşam beşten gece yarısına kadar açık olan Skyline Bar & Lounge’un hoşunuza gideceğinizi umuyorum. Civarda yapacaklarınız konusundaki tüm detayları ise Paris La Défense yazısında bulabilirsiniz. Hemen arka tarafınızda Paris’te on yılımı geçirdiğim mahallem Courbevoie zaten 😉

Keyifli geziler, keyifli keşifler

 

 

 

Adres: Hotel Meliá, 4 Esplanade du Général de Gaulle, 92400 Courbevoie

İlgili Yazılar:

Yazar

2 Yorum

  1. Biz ailece bu tip yerleri çok severiz listemize aldık. Ayrıca öbür otele de gidebiliriz. Malum 2018 deyiz :)) teşekkürler

    • Ahmet Ore Yanıtlayın

      Yolunuzun en kısa sürede yeniden Paris’e düşmesi dileğiyle diyelim o zaman 😉
      Mutlu günler

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.