(Son Güncelleme: 10.01.2020) Paris’te yüksekçe bir binadan şehri seyrederek keyifle bir şeyler yiyip içmek için sınırsız seçenek yok. O yüzden keşfettiğim yerleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ki vakti ve imkanı olanlar bu güzelliklerden yararlanabilsinler. İşte öylesi yerlerden birinde, Skyline’dayız bu kez.

blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense
Skyline Bar & Lounge, Avrupa’nın en büyük finans merkezi La Défense‘ta bulunan Meliá Paris La Défense otelinin 19. katında, oldukça keyifli bir mekan. Biz buraya ilk kez 7 Temmuz 2017’de, Paris yaşantımızın özel bir gününü kutlamak için gitmiştik 🙂 Aslına bakarsanız çok iyi bildiğim bir yer değildi, benim için de sürpriz oldu.

blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense
Otelin, dolayısıyla Skyline’ın resmi adresi farklı ama o şekilde gelirseniz kafanız karışıyor. Bence siz 1 numaralı metro ile gelip “Esplanade de La Défense” istasyonunda inin, Hotel Meliá bu şekilde tam karşınıza çıkıyor. Otele girip doğrudan 19. kata çıktığınızda ise bu yazıda fotoğraflarını gördüğünüz mekana, Skyline Bar’a ulaşıp, şahane bir Paris manzarası ile karşılaşıyorsunuz.

blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense
Paris La Défense, Paris’in turistik merkezinin hemen yanında olduğu için buradan göreceğiniz manzara da biraz değişik olacak. En solunuzdan itibaren Sacré Coeur ve Montmartre Tepesi, Zafer Takı – Arc de Triomphe, Montparnasse Gökdeleni, Eyfel Kulesi ve Boulogne Ormanı‘nın ortasında beyaz bir bulut gibi görünen Fondation Louis Vuitton binası ilk gözünüze çarpanlar olacak. Tam alt tarafınızda da Seine Nehri sakin sakin akıyor.

blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense
Burayı yemek ağırlıklı değil, bir şeyler içip ufak tefek şeyler atıştırmak için düşünmelisiniz. Her ne kadar sakin bir yermiş gibi görünse de gitmeden önce +33 1 75 57 99 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekir diye düşünüyorum. Öylesine gidecekseniz, şansınızı deneyebilirsiniz ama çok tavsiye etmiyorum.
blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense
Eh tabii fiyatlar, sokak üzerindeki herhangi bir café-bar’a göre biraz daha pahalı. Bir kadeh beyaz şarap için ortalama 10 euro diyebiliriz; buna göre sizin için ucuz ya da pahalı olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz. Açıkçası dekorasyon olarak etkileyici değil, fazlasıyla sade; Skyline farkını manzarasından alıyor. Gerçi ben yukarıdaki fotoğrafta solda görülen siyah bina, Hyatt Regency‘nin roof‘undaki La Vue Bar‘ı da çok seviyorum ama orası 2017 boyunca restorasyonda olduğu için kapalı.
blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense
Skyline’a özel olarak kalkıp gelmeye değer mi bilemiyorum ama Paris’e iş için gelmişseniz ve/veya La Défense tarafında kalıyorsanız, akşam belli bir saatten sonra ortalık sakin olacağından keyifle vakit geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz. Yazın gelirseniz hava çok geç kararacaktır ve uçsuz bucaksız bir Paris manzarası olacaktır ama kışın gelirseniz hava erken kararacağından bu kez de Eyfel Kulesi başta olmak üzere Paris’in pek çok anıtsal yapısını ışık şenliği içinde görebileceksiniz.
blank
Skyline Bar & Lounge – Paris La Défense

Her akşam beşten gece yarısına kadar açık olan Skyline Bar & Lounge’un hoşunuza gideceğinizi umuyorum. Civarda yapacaklarınız konusundaki tüm detayları ise Paris La Défense yazısında bulabilirsiniz. Hemen arka tarafınızda benim mahallem Courbevoie zaten 😉

Skyline’ın resmi web sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Keyifli geziler, keyifli keşifler

Adres: Hotel Meliá, 2 Esplanade du Général de Gaulle, 92400 Courbevoie

İlgili Yazılar:
– La Défense
– Courbevoie
La Vue Bar
blank
Author

2 Comments

 1. blank

  Biz ailece bu tip yerleri çok severiz listemize aldık. Ayrıca öbür otele de gidebiliriz. Malum 2018 deyiz :)) teşekkürler

  • blank
   Ahmet Ore Reply

   Yolunuzun en kısa sürede yeniden Paris’e düşmesi dileğiyle diyelim o zaman 😉
   Mutlu günler

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.