(Son Güncelleme: 15.01.2018) Paris’e geliyorsunuz, havaalanından otelinize ya da ulaşmak istediğiniz bir noktaya en sorunsuz şekilde gidebilmek için özel araç arayışı içindesiniz. Ancak Paris taksileri gözünüzü korkutuyor (ki haksız sayılmazsınız). İşte tam bu noktada size bahsetmek istediğim harika bir seçenek var: Paris Dolmuşu

Paris Dolmuşu, iki Türk girişimci kardeş tarafından kurulmuş özel şoförlü araç hizmeti aslında. Fransız yasalarına uygun, özel taksi hizmeti veriyorlar. Türkiye’de özellikle kredi kartı kullanıcılarına yönelik verilen Miles & Smiles, Wings vb havaalanı “shuttle” hizmetinin Paris’teki uygulaması gibi düşünebilirsiniz.

“Dolmuş Projesi” başlangıçta dileyene taksi, dileyene dolmuş hizmeti vermek üzere hayata geçirilmiş. Yani Türkiye’deki dolmuşlar gibi farklı farklı kişilerin aynı “taksi”yi paylaşması mantığından hareketle yola çıkılmış ancak zaman içinde yolcular tarafından dolmuş yerine “Paris’te bir Türk şoförden taksi ve transfer hizmeti almak” daha çok tercih edilir hale gelince bu hizmete ağırlık verilmiş. Yine de adının “dolmuş” olarak kullanılması sempatik duruyor, ilk gördüğünüzde bunun bir Türk hizmeti olduğunu anlıyorsunuz çünkü.

Evet, bu sistemin en güzel özelliği Paris’e geldiğinizde sizi havaalanının karşılama salonunda sizinle aynı dili konuşan birinin bekliyor oluşu. Biliyorsunuz, yabancı bir ülkede taksi şoförleri ile iletişim kurmak bir sorundur ya dil bilmezler ya da anlamak istemezler 🙂 Hele ki Paris’teki taksi şoförleri bin bir milletten adamlar olduğu için onlarla iletişim ayrı bir zordur 🙂 Bunu en son Aralık 2017’deki Havana – Küba gezimde yaşadım. Havaalanında bizi karşılayan Kübalı arkadaş tek kelime İngilizce bilmiyordu, biz de İspanyolca bilmiyorduk; havaalanından otelimize gidene kadar nasıl zorluk çektik, anlatamam. Ama Paris Dolmuşu öyle mi ya? Paris’te özel şoförünüzle Türkçe konuşmak çok güzel bir deneyim.

O yüzden Paris Dolmuşu‘nun Türk şoförleri sizi havaalanında karşıladıklarında yabancılık çekmenize fırsat vermiyorlar, sanki bir tanıdığınız sizi karşılamaya gelmiş gibi sıcak bir karşılama “hoşgeldiniz” diyorlar. Sonra şoförünüzün eşliğinde sizi bekleyen aracınıza kadar birlikte gidiyorsunuz, dolayısıyla etrafta birilerini arayıp ortalarda kaybolma riskiniz de olmuyor; her şey güvenli, her şey yolunda…

Bu hizmetin bir diğer güzel özelliği de uçağınızın rötar yapması halinde yaşanacak gecikmeleri online sistemden takip ettikleri için sizin geliş saatinizdeki olası değişikliklere göre buluşma saatinin otomatik olarak ayarlanabiliyor olması. Dolayısıyla, sizden kaynaklanmayan bu gecikme için ek bir ücret talep edilmiyor. Tabii bu, havaalanına indikten sonra buluşma saatini kafanıza göre erteleyebileceğiniz anlamına gelmiyor 🙂 Sizden beklenen, uçaktan inip pasaport kontrolünden geçmeniz ve -varsa- bagajınızı teslim alıp doğrudan çıkıştaki karşılama salonunda şoförünüzle buluşmanız.

Yani uçaktan inince ortalarda gezip duty free’de oyalanıp sizi bekleyen insanları bekletmeseniz iyi olur 🙂 Zaten duty free keyfinizi seyahatinizin bitimine saklamanızı öneririm. Fiyat karşılaştırması yapıp ya dönüşte Paris’ten ya da indiğinizde Türkiye’den alışverişinizi yaparsınız. Bir an önce çıkıp sizi bekleyen şoförünüzle buluşun ve Paris gezinize güzelce başlamış olun. Her şey dakik, her şey problemsiz ve tam saatinde…

Paris Dolmuşu‘nun logosundaki şirin Vosvos verilen hizmetin sempatikliğini vurgulamak için seçilmiş sanıyorum yoksa transfer hizmetleri çoğu zaman Mercedes van tipi, bazen de üst sınıf sedan araçlarla yapılıyor. Aslında logodaki Vosvoslarla da hizmet verseler ne güzel olurdu ama işte hem nostalji hem de çağın modern gereksinimleri bir arada olmadığı için haliyle tercihimizi rahatlık ve konfordan yana kullanıyoruz ve Paris’e gelir gelmez Mercedes’imize kuruluyoruz 🙂 Gideceğimiz yeri zaten önceden rezervasyon sırasında belirtmişiz, keyifli bir yolculukla otelimize ya da önceden belirttiğimiz herhangi bir adrese konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşıyoruz. Bir de sizden ricam, bu servisi sıradan taksi hizmeti ile karşılaştırmamanız olacaktır. Sonuçta hepsinin hitap ettiği kitle farklı. Paris Dolmuşu taksi değil, havaalanı transferi sağlayan, üstelik bunu Paris’te Türkçe yapan VIP araçlı özel şoför hizmeti.

Paris’e ilk gelişinizse ya da Paris’le ilgili merak ettiğiniz herhangi bir konu varsa, yol boyunca bizimle aynı dili konuşan birinden hizmet almanın rahatlığıyla kafamıza takılan şeyleri sorup öğrenebiliyoruz. Tabii ki nihayetinde bu, bildiğimiz anlamda profesyonel turist rehberliği olmadığından soruların detayını çok da abartmamak lazım 🙂 Eğer amacınız profesyonel rehber eşliğinde Paris’i gezmekse, onun için de ayrı bir hizmet paketleri mevcut. Yani her konuda yardımcı oluyorlar.

Paris Dolmuşu‘nun yolcuları arasında kimler yok ki? Tuba Büyüküstün, Beren Saat, Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ozan Güven, Ferzan Özpetek, Serra Yılmaz, Pelin Batu, Zülfü Livaneli, Yıldırım Mayruk, Barbaros Şansal, Doğa Rutkay ve daha kimler kimler… Neden o yolculardan biri de siz olmayasınız?

Paris Dolmuşu Pariste.Net 3

Paris Dolmuşu‘nun yolcuları bu kadar ünlü olunca fiyatları gözünüzü korkutmasın sakın. Bence böylesi bir hizmet için gayet makul. Fiyatlar kişi sayısına göre değişiyor. Dilerseniz siz de Paris Dolmuşu fiyat bilgisine bu linkten bakıp sonrasında rezervasyonunuzu hemen yaptırabilirsiniz. Eğer aceleniz varsa +33 6 84 65 24 03 numaralı telefondan whatsapp üzerinden iletişim kurmanızı öneririm.

Ödemeyi daha önceden, rezervasyon sırasında paypal üzerinden yapabileceğiniz gibi yolculuk sonunda nakit ya da kredi kartı ile yapmanız da mümkün. Hizmet karşılığında fatura alabilir, faturanızı iş seyahatlerinizde masraf olarak gösterebilirsiniz. Gerçi bahşiş zorunluluğu yok ama eğer aldığınız hizmetten memnun kaldıysanız (ki öyle olacağına inanıyorum) şoförünüze bahşiş vermeniz hoş bir jesttir; şunun şurasında Paris’e keyif yapmaya gelmişsiniz, elinizi korkak alıştırmayın 🙂

Aynı şekilde Paris gezinizi tamamlayıp otelinizden havaalanına dönerken de bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Zaten öyle inanıyorum ki, ilk geldiğinizde Paris Dolmuşu‘ndan hizmet aldıysanız dönüşünüzde de doğal olarak aynı şekilde havaalanına gitmek isteyeceksiniz.

Paris Dolmuşu‘nun sunduğu hizmetler bununla da sınırlı değil. Dilerseniz Paris içi transferlerinizi ya da Disneyland, France Miniature gibi uzak mesafelere gidiş gelişlerinizi, oteliniz ile fuar merkezleri arasındaki bağlantılarınızı, hatta başlıbaşına bambaşka bir destinasyon için şoförlü araç hizmetinizi Paris Dolmuşu sayesinde Türkçe konuşan bir şoför eşliğinde alabilirsiniz. Örneğin grup halinde Paris’e bir iş gezisine geldiniz, havaalanı-otel arası transferinizi zaten Paris Dolmuşu ile almanız mantıklı ama bir de akşam yemeği için restorana gidilecek; topluca transfer yapabilmek için Paris Dolmuşu’ndan bir rezervasyon yaptırıyorsunuz: İşlem Tamam…

Ya da Paris’te gezip alışveriş yapacaksınız, Champs-Elysées senin Saint Germain benim, belirli bir süre sizi oradan oraya götürecek bir araca ihtiyacınız var, Paris Dolmuşu yine hizmetinizde. Hele ki sınıfça kalabalık bir öğrenci grubunu Paris’te sorunsuz bir şekilde nasıl gezdireceğinizi düşünüyorsunuz, Paris Dolmuşu o zaman da hemen imdadınıza yetişiyor… Hatta dilerseniz Paris’in çevresinde bulunan birbirinden güzel şatolara, Monet’nin Evi‘nin bulunduğu Giverny gibi, Barbizon gibi uzak ama muhteşem köylere yine Paris Dolmuşu ile konforlu bir şekilde gidebilirsiniz.

Bence Paris’te olup dilinizden anlayan bir şoför eşliğinde Paris ve çevresini dolaşmak hem değişik bir duygu hem de kendinizi daha da güvende hissedeceğiniz önemli bir hizmet.

Daha pek çok şekilde size yardımcı olabileceğini düşündüğüm Paris Dolmuşu hakkında detaylı bilgi almak, diğer hizmet çeşitlerini, fiyatlarını öğrenmek ve tabii ki rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilir, kendilerine mail atabilir ya da doğrudan telefonla arayıp iletişime geçebilirsiniz.

Keyifli geziler, iyi yolculuklar…

Web Adresi: http://www.parisdolmusu.com

Telefon: +33 (0) 6 84 65 24 03

E-Posta: [email protected]

Paris Dolmuşu Pariste.Net bottom banner
Yazar

4 Yorum

  1. Ahmet Bey Merhaba;
    25 şubatta Paris'te olacağız 6 arkadaş (inşallah) BENLUX mağazasında olan indiriminizi PARİS DOLMUŞU'ndan da "isminizi vererek" yararlanabilirmiyiz :):):) Bu arada emeğinize sağlık …

    • 🙂 Benlux'te normalde gruplara yapılan tur indirimini bireysel olarak alabilmeniz için bir faydam dokunuyor ama Paris Dolmuşu zaten yıllardır aynı fiyattan yolcu taşıdığı için bir şey diyemem. Siz zam gelmediğine dua edin 🙂 Şaka bir yana, keşke elimden bir şey gelse. Şimdiden iyi tatiller.

    • Merhabalar,
      Sizin yorumunuzu okuyunca kontrol ettim. Açılmamak değil de geç açılıyor, teknik bir sorun var sanırım, site yavaşlamış. Kendilerine haber verdim, en kısa sürede düzelecektir. Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

Yorum Yazın