Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

3 Nisan 2014 Perşembe

Ünlü Hardalcı: Maille

Maille
(Son Güncelleme: 20.09.2017) Bu yazımız hardalsevenler için... Elbette damak tadınıza uygun, diğerlerinden çok daha güzel olduğunu düşündüğünüz pek çok hardal markası olabilir. Sonuçta "zevkler ve renkler" meselesi olduğundan bu yazımda "en iyi hardalın satıldığı yer" iddiasında bulunmayacağım ama Maille (maay) 1747'den beri hardal uzmanı olarak varlığını sürdürmüş çok önemli bir marka.

Sadece Paris'te, Djon'da ve Londra'da birer şubesi bulunan, aktif satışlarını bu merkezlerde gerçekleştiren Maille, pek çok zincir mağazada bulabileceğiniz bir ürün ve market dağıtımı Unilever ortaklığı ile yapılıyor.

Benim bahsetmek istediğim dükkan, Maille'ın Madeleine'de bulunan mağazası doğal olarak. Aslında dışarıdan baktığınızda ilk kurulduğu günden beri burada hizmet ediyor diye düşünebilirsiniz ama Maille'ın Paris'teki ilk dükkanı burası değil. 1996'dan bu yana Madeleine'deki mağazasında hizmet veren ünlü hardal markası, bu tarafa yolunuz düştüğünde önünden geçeceğiniz, görünce çok beğeneceğinizi düşündüğüm bir vitrine sahip.

Hele ki hardal seviyorsanız ve tarihi bir atmosferde alışveriş yapmak hoşunuza gidiyorsa içeri girmenizi, sayısız çeşidi bulunan hardalları tadıp zevkinize uygun olanı almanızı öneririm. İlk kez ürün aldığınızda kavanozuna da para veriyorsunuz doğal olarak ama daha sonra boş kavanozla gelip istediğiniz hardalı alıp içine doldurtabiliyorsunuz. Bakarsınız bir sonraki Paris geziniz için hoş bir nedeniniz olur?

Maille
Yıllardır ketçap ve mayonez gibi sağlıksız ürünleri tüketmeyen biri olarak hardal benim için pek çok yemeğin yanında vazgeçilmez bir sos ve son derece sağlıklı bir ürün. Tabii günümüzün fabrikasyon üretim koşullarında hangi "sağlıklı" ürünün içinde ne tür katkı maddeleri var hiçbir zaman tam olarak emin olamıyoruz ama yine de ketçap ve mayonezdense hardal tüketmenin her zaman için daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Marketlerde bulabileceğiniz hardallar da elbette ki iyidir ama yolunuz bu mağazaya düşerse dilediğiniz hardal çeşidinin tadına bakıp deneyerek beğendiğiniz ürünü almak çok daha keyifli olsa gerek... Yoksa herhangi bir marketten de aynı marka ürünü yine çok hesaplı rakamlara alabiliyorsunuz.

Maille'ın butiği tam Madeleine Kilisesi'nin çaprazında bulunuyor. Buraya gelmişken kiliseyi gezebilir, sonra Concorde'a inebilir, oradan Tuileries ya da Champs-Élysées'ye dönebilirsiniz. Ya da tam tersine Opéra veya Place Vendôme tarafına doğru yürürseniz yine yol üstünde birbirinden güzel yerleri görme şansınız var.

Maille'ın Paris'teki tek butiğine metro ile gelmek isterseniz de 8, 12 ya da 14 numaralı hatların "Madeleine" istasyonunda inmeniz yeterli.

Maille'ın web sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.