(Son Güncelleme: 04.01.2020) Paris’e geldiniz ama Disneyland gezisi programınızda yok. Belki zamanınız, belki bütçeniz kısıtlı ama çocuğunuz için Disney karakterlerinden bir hediye almayı da çok istiyorsunuz. Dert etmeyin, çözümü basit: Hadi gelin hep birlikte şehrin tam kalbindeki, Champs-Elysées‘deki Disney mağazasına gidelim.
Disney Store Champs-Elysées, 1 ve 9 numaralı metro hatlarının geçtiği Franklin D. Roosvelt istasyonunun hemen çıkışında bulunuyor. Zafer Takı‘ndan Concorde‘a doğru inerken bulvarın sol tarafında bulunan mağazanın karşı köşesinde Gaumont Sineması, yolun karşı tarafında da Pizza Pino var. Aslında yürürken kaçırmanız imkansız ama bulvardaki ağaçların yapraklı dönemine denk gelirseniz, yolun karşısında yürürken atlama ihtimaliniz var.
Disney Store – Champs Elysées
Haftanın her günü sabah 10:00’dan gece 23:00’e kadar açık olan Disney Store, bir giriş bir de bodrum olmak üzere iki kattan oluşuyor. Dekorasyonu ve rafları döneme, popüler olan Disney karakterlerine göre değiştiğinden buraya belirli aralıklarla gittiğimde her seferinde farklı bir yere gelmiş gibi hissediyorum kendimi.
Tabii içeride bol miktarda çocuk bulunduğu için bu mağazaya çok sık girdiğimi söyleyemeyeceğim 🙂 Genelde, artık kiminle geldimse, içeri girmektense kapı önünde beklemeyi tercih ediyorum. Tabii içerinin atmosferinin hayat dolu olduğunu söylememe gerek yok ama sanırım günümüzdeki Disney karakterlerinden koptuğum için olsa gerek, çoğu figürle duygusal bir bağ kuramıyorum. Tabii biz kalmışız Mickey Mouse döneminde, olacak o kadar 🙂
Disney Store – Champs Elysées
Disneyland‘daki mağazaları görene kadar buranın çok büyük bir yer olduğunu düşünürdüm ama oradaki dev reyonları gördükten sonra bu mağaza bana küçük görünmeye başladı. Yine de siz Disneyland‘a gitmediyseniz Şanzelize‘deki Disney Store sizin için doyurucu olacaktır, hiç merak etmeyin.
Fiyatların pek ucuz olduğunu söyleyemem; hele ki euro-türk lirası dengesini göz önüne aldığımızda… Eh tabii kime göre neye göre bu ucuzluk-pahalılık meselesi, orası tartışılır. Sonuçta orijinal Disney karakterlerinden bir Paris hatırası almak istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Gerçi online store sadece Fransa içi alışveriş için geçerli ama en azından fiyatları ve ürün çeşitlerini görmek için disneystore.fr sayfasını inceleyebilirsiniz.
Disney Store – Champs Elysées
Hiçbir şey almayacak olsanız bile Champs-Elysées‘de dolaşırken Disney Store’a girip şöyle bir bakarak iki dakikada çocukluğunuza dönmeniz hoş olabilir. Evet, kimileri için bu tür mağazalar “para tuzağı” gibi görünse de bir şey satın almadan gözünüzü gönlünüzü şenlendirmeniz mümkün… Hoşunuza giden bir şeyi anı olarak almaktan da pek zarar gelmez aslında. Bu tamamen zevkleriniz ve önceliklerinizle ilgili bir durum.
Disney Store’u gezdikten sonra yapacak çok şey var. Tam karşı çaprazınızdaki Abercrombie mağazası bulvarın ilginç seçeneklerinden. Belki yine caddenin karşısında  üst tarafta bulunan Louis Vuitton‘u gezerek başka türlü bir göz şenliği yaşamak hoş olabilir.
Disney Store – Champs Elysées

Yemek için Relais de l’Entrecôte hemen yakında bulunuyor. Üzerine bir de Ladurée‘de makaron yediniz mi tamam… Sonuçta Champs-Elysées‘de, turistik bir bölge olsa da tam olarak Paris’in kalbindesiniz. Hayatın tadını çıkarın; içinizdeki çocuğu her ne pahasına olursa olsun yaşatın.

Keyifli geziler, keyifli keşifler.

 

 

Adres: 44 Avenue des Champs-Elysées, 75008 Paris

İlgili Yazılar:
– Disneyland Paris Hakkında Genel Bilgi
– İnternetten Disneyland Bileti Nasıl Alınır?

Yazar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.