Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

17 Haziran 2014 Salı

Versailles Sarayı'nın Bahçesinde Bir Restoran: La Flottille

Le Flotille Restaurant - Château de Versailles
(Son Güncelleme: 27.09.2017) Versailles Sarayı'nı gezmeye gittiğiniz gün sarayın büyüsüne kapılmış bahçesinde dolaşırken karnınız acıktığında keyifle oturup bir şeyler yiyebileceğiniz bir restorandan bahsetmek istiyorum bu yazıda sizlere: La Flottille (la flotiy)Versailles Sarayı'ın bahçesinde merdivenlerden aşağı inince karşınıza çıkan Apollon Havuzu'nun sağ tarafından yolunuza devam ederseniz, demir parmaklıkların oradan çıkıp büyük kanala ulaştığınızda hemen sağ tarafınızda kalacak olan bu restoran, güzel havalarda terasıyla ama aslında her mevsim kapalı bölümüyle kendinizi çok hoş bir ortamda hissedebileceğiniz güzellikte ve sıcaklıkta bir mekan. Aslında sarayın şaşası yanında biraz mütevazı kalıyor ki böylesi çok daha keyifli. Örneğin bir Le Train Bleu gibi şatafatı yok ama ortam her zaman sıcak ve hareketli. Paris'teki genel garson tiplemesinin aksine servis elemanları epey bir koşturuyor ancak özellikle hafta sonları ortam o kadar kalabalık ki bazen servise yetişemedikleri de aklınızın bir köşesinde olması gerken küçük bir not olarak kalsın lütfen.Sonuçta burası bir gurme restoranı değil ama yine de menü çeşitliliği ve yemek kalitesi olarak tatmin edici diyebilirim. Eh tabi kalabalık olduğu zamanlarda ortam pek de huzur verici olmayabiliyor ama yine de Versailles'ın bahçesinde böylesi bir mekanda yemek yemenin yeterince tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. Menü ve fiyatlar hakkında bilgi almak için bu linki tıklayabilirsiniz. Restorana ulaşım hakkında bilgi almak için de Versailles Sarayı yazısını okumanız yeterli.


Le Flottille Restaurant - Château de Versailles
Flottille'de yemek yemeden önce ya da yemek sonrası Versailles Sarayı'nın bahçesinde yapacağınız bir yürüyüş, bisiklet ya da kayık sefası gününüze renk katmak için hoş seçenekler olacaktır. Buraya gelmek için sarayın bahçesinden bilet alıp geçebileceğiniz gibi, hiç bilet almadan parkın kuzey ve güney girişlerinden de gelebilirsiniz. Gerçi böylesi sizin için biraz karışık olabilir; Zaten sonuçta Paris'e ve özellikle de Versailles'ı görmeye gelmişseniz illa ki sarayın içini ve asıl bahçesini görmek sizi çok mutlu edecektir. Gölet kısmını ücretsiz gezme önerim Paris'te yaşayıp burayı birkaç kez görmüş olanlar, sarayın sadece park kısmından yararlanmak isteyenler için geçerli. Zaten sarayın bahçesine hiç girmeden, sadece park bölümüne gelenler o demir parmaklıkların oradan sarayın bahçesine alınmıyorlar, girişlerde kontrol yapılıyor. O yüzden buraya sarayın içinden biletle geldiyseniz tekrar saray bahçesine girerken bilet kontrolü yapılıyor, o yüzden biletlerinizi kaybetmemenizde fayda var.Elbette ki sırf bu restoran için Paris'ten buralara kadar gelmeye gerek yok ama Versailles'ı gezeceğiniz bir gün tur programınıza La Flottille'i de eklerseniz pişman olmayacağınızı tahmin ediyorum.PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.