(Son Güncelleme: 20.04.2023) KAMPANYA SONA ERMİŞTİR) Yurt dışı gezilerimizde en büyük sorunlarımızdan biri de internet kullanımının kısıtlayıcı olması. Kimilerimiz mevut operatörlerimizin yurt dışı paketlerinden yararlanmaya çalışıyor, kimilerimizse gittiği ülkedeki ücretsiz Wi-Fi noktalarını bularak idare etmeye çalışıyor. Benimse size güzel bir haberim var: Travel Wifi ile artık yurt dışı gezilerinizde özgürce internet kullanabileceksiniz. Üstelik Pariste.Net’e özel %10 indirim avantajıyla.

İngilizce bilenler, bu linkten Travel Wifi web sayfasına girip tüm detayları inceleyebilirler, “pariste” promosyon koduyla %10 Pariste.Net özel indiriminden hemen yararlanabilirler (Promosyon linki üzerinden sayfaya ulaşanlar indirimi otomatik alıyor). Sadece Fransa’da değil tüm Avrupa’da ve hatta dünyanın pek çok köşesinde internet özgürlüğü sunan Travel Wifi‘ın özelliklerini, fiyatını ve dikkat edilmesi gereken konuları Türkçe okumak isteyenlerse, rezervasyon yapmadan önce bu yazıyı detaylı bir şekilde okuyabilirler.

Dileyenler de Pariste.Net Tv Youtube kanalım için hazırladığım aşağıdaki videoyu izleyerek bu modem hizmeti hakkında fikir sahibi olabilirler. Tabii her zaman en güncel bilgilerin bu sayfadaki yazılarda olduğunu unutmayın lütfen.

ÖNEMLİ NOT: TRAVEL WIFI ARALIK 2019’DAN İTİBAREN TEP WIFI VE SAPHIRRE İLE BİRLEŞTİĞİ İÇİN VİDEODA BELİRTİLEN BİLGİLER EKSİK KALIYOR. BAZI CİHAZLARIN ÜZERİNDE TEP YA DA TRAVEL WIFI YAZIYOR OLABİLİR, HER İKİSİ DE AYNI MANTIKLA ÇALIŞIYOR. Yeni cihazı test etmeye vaktim olur mu bilmiyorum ama öyle bir imkanım olur olmaz test edip görüşlerimi sizlerle paylaşırım. O vakte kadar siz de yeni cihazla deneyimlerinizi bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Travel Wifi, yurt dışı gezileriniz için modem kiralama hizmeti veren Paris merkezli bir start up şirketi. Son derece genç ve dinamik bir ekip tarafından yönetiliyor. Benim Travel Wifi ile tanışma vesilem Temmuz 2019’a kadar orada çalışan sevgili Ece sayesinde olmuştu. Ece’yle tanıştıktan, ne kadar yararlı bir işe imza attıklarını gördükten sonra bu güzel hizmeti sizlere tanıtmak istedim. Travel Wifi‘ı  bir hafta boyunca bizzat deneyip, son derece memnun kalıp, üzerine bir de sizler için %10 indirim imkanı da elde edince, artık Travel Wifi‘yı tanıtmanın zamanı geldi diye düşündüm. (Şimdi Amsterdam‘a master yapmaya giden ve Travel Wifi ile tanışmama vesile olan Ece’ye de buradan selam olsun).

Travel Wifi‘yı sadece Paris ya da Fransa gezilerinizde değil tüm dünyada kullanabiliyorsunuz. Üstelik bir modem 5 kişi  / cihaz tarafından aynı anda kullanılabiliyor!

Travel Wifi kiralama fiyatı, Fransa için sınırsız internet paketinin üç farklı fiyatlandırması var:

 • 1GB (4G Hız) Günlük: 5,95€
 • 5GB (4G Hız) Günlük: 6,95€
 • Limitsiz (4G Hız) Günlük: 7,95€

Tabii bu rakamlar Travel Wifi‘ın resmi internet fiyatları, bir de bundan, “pariste” koduyla yararlanabileceğiniz %10 Pariste.Net özel indirimini düşeceksiniz 😉 Özellikle birkaç kişi internete bağlanmanız gerektiğinde ne kadar ekonomik olduğunu göreceksiniz (unutmayın, promosyon linki üzerinden gittiğinizde %10 indirim zaten yapılmış oluyor).

Tabii fiyatlar, uygulamalar, kampanyalar ve indirim koşulları değişiklik gösterebilir. Ben burada bilgileri düzenli olarak güncellemeye çalışıyorum ama yine de siz fiyatları, uygulamaları ve promosyon koşullarını Travel Wifi resmi web sayfasından kontrol etmeyi unutmayın lütfen.

Travel Wifi Yurt Dışında Internet Pariste.Net

Mutlaka internet üzerinden online olarak rezerve etmeniz gereken bu modemler nasıl kiralanıyor? Her şeyden önce online rezervasyon işleminizi gezi tarihinizden önce yapmanızı öneririm. Böylelikle sizin geleceğiniz tarihlerde modem kalmaması riskinin de önüne geçmiş olursunuz. Bu linkten online rezervasyon sayfasına giriyorsunuz. Modeminizi hangi ülkede, hangi tarih aralığında kullanacağınızın bilgisini giriyorsunuz. Kaç modem istediğinizi de seçtikten sonra “coupon code” yazan yere özel indirim kodunuz olarak “pariste” yazıyorsunuz. Eğer bu yazı üzerindeki linkler üzerinden Travel Wifi sayfasına girdiyseniz büyük olasılıkla indirim kodu otomatik olarak uygulanacaktır ama eğer başka sayfalara girip çıktığınız için indiriminiz kaybolursa dediğim gibi, “coupon code” yazan yere özel indirim kodunuz olarak “pariste” yazıyorsunuz ve hooop, %10 indiriminiz tüm alışverişiniz için gerçekleşiyor. Ödemenizi online olarak kredi kartınızla yapıyorsunuz

Rezervasyon yaparken modemi teslim alacağınız yer için önünüzde dört seçenek var:

 1. Teslimat için ek ücret ödemek istemiyorsanız Paris’teki havaalanlarının Charles de Gaulle Havaalanı (T1, T2A, T2C,T2D, T2E, T2F terminalleri) ya da Orly Havaalanı (T1, T3 ya da T4 terminalleri) Tourisme Information bürolarından, Galeries Lafayette danışmasından ya da Travel Wifi‘ın, Paris’te en sevdiğim yerlerden olan Marais tarafındaki, yazının sonunda adresini verdiğim merkez ofisinden teslim almanız gerekiyor. Côte d’Azur bölgesinde ise Nice ve Marsilya’daki Tourisme Information bürolarından alınabiliyor. Hangi noktadan alacağınız konusunda tercihinizi rezervasyon sırasında belirtmeyi ve sonrasında doğru noktadan teslim almayı unutmayın lütfen.
 2. Travel Wifi modemini otelinizden teslim alma seçeneği de mevcut. Ek bir ücrete tabi olan bu hizmet sayesinde, rezervasyon sırasında kalacağınız otelin adı, rezervasyon numaranız, konaklama tarihleriniz vb gibi bilgileri girerek modemi kiralıyorsunuz ve siz otelinize varmadan önce modeminiz otelinize ulaşmış oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, otel rezervasyonundaki isimle modem kiralama işlemi yapacak kişinin adlarının aynı olması.
 3. Otel dışında diğer bir adrese teslim seçeneği de var ama burada adresten ve paketinizin teslim alınacağından emin olmanız gerekiyor. Örneğin airbnb gibi bir konaklama yapacaksanız, ev sahibinizin sizin adınıza paketi teslim almayı kabul etmesi için önceden ev sahibinizle ya da evi kiraya veren kuruluşla iletişime geçip, onay almanız gerekiyor ki modem sorunsuz bir şekilde teslim edilebilsiniz.

Ben bu seçenekler arasında, Paris’e gelecekler için havaalanı teslim seçeneğini sevdim. Çünkü uçaktan inip, yolcu karşılama bölümünde bulunan (rezervasyon sırasında seçtiğiniz) Information‘a gidip, modemi teslim alarak hemen kullanmak en akıllıcası. Başka bir Avrupa şehrinde konaklayacak olanlar içinse otele teslim seçeneğini mantıklı buldum; tercih sizin.

Travel Wifi Yurt Dışında Internet Pariste.Net

Paketinizi teslim aldığınızda içinden modem, şarj aleti, bilgilendirme notu ve geri teslim zarfı var. Cimcime adını koyduğum minik modemin on/off düğmesine basıp, şebekenin bulunması için biraz bekliyorsunuz. İlk açılışta bağlanma süresi 1 dakikayı bulabiliyor çünkü bizim Cimcime ortamda en iyi internet hizmeti veren GSM operatörü şebekesini seçiyor. Başlangıçta modem üzerinde yanıp sönen ışık sabit olarak yanmaya başlayınca GSM bağlantısının kurulduğunu anlıyorsunuz ve cihazınız kullanıma hazır hale geliyor. Telefonunuzda ya da tabletinizde Wifi’yı açıp, TRAVEL WIFI yazan hotspot noktasına bağlanıyorsunuz, şifre olarak da modemin arkasındaki “Key:” ibaresinin yanındaki şifreyi giriyorsunuz. Hepsi bu… Artık satın aldığınız pakete göre internet kullanma keyfine hazırsınız.

Dediğim gibi ben Travel Wifi‘ı Paris’te bir hafta boyunca denedim. Hatta birkaç kez bu modemle internete bağlanıp Paris sokaklarında dolaşarak, Instagram hesabım üzerinden instalive canlı yayını yaptım. Yaklaşık bir saatlik bir canlı yayın 1GB data yer; benim canlı yayınlarımda Travel Wifi hiç bağlantı problemi yaşatmadı. O kadar ki metro tünellerine indiğimde, normal cep telefonumun internetinin çekmediği yerlerde bile sorunsuzca bağlanabildim. Ama tabii biraz insaflı olmak gerek: Sonuçta Travel Wifi da ortamdaki mevcut GSM operatörlerinden en iyi internet hizmeti vereni sizlere sunuyor. Sonuç olarak ben bir hafta boyunca ben herhangi bir sorun yaşamadım ama siz kazara yaşarsanız, bilin ki bu modemden değil GSM firmasından kaynaklanıyordur 😉

Travel Wifi modeminin kullanım süresi 12-13 saati buluyor ki gayet yeterli bir süre; zaten daha fazla internette zaman geçirmeyin bence 🙂 Şarj aletini çantasıyla birlikte yanınızda bulundurun; kazara şarja ihtiyacınız olursa, modem 2-3 saatte şarj oluyor.

Travel Wifi Yurt Dışında Internet Pariste.Net

Benim için en güzel Travel Wifi deneyimi ise Paris’te en sevdiğim Starbucks şubesi olan, aşağıda fotoğrafını gördüğünüz Starbucks Capucines‘de Travel Wifi internetinin çekiyor olmasıydı. Neden diye soracak olursanız, benim cep telefonumun interneti bir türlü orada çekmediğinden, mekanın free wifi imkanı da benim yüksek datalı çalışma tempoma yetmediğinden, bu mekanı çok sevdiğim halde bilgisayarımı açıp çalışma şansım olmuyordu ama Travel Wifi interneti öyle güzel çekti ki, kaç gün üst üste buraya gittiğimi ben de saymadım. Zaten bu yazıyı da fotoğrafta gördüğünüz Starbucks Capucines‘de hazırladım 🙂

Gün hesabı üzerinden istediğiniz kadar kiralayabileceğiniz Travel Wifi modeminizi tatilinizin bitiminde mutlaka ama mutlaka iade etmeniz gerekiyor. Çantanın içinden çıkanları, bulduğunuz şekilde yerine yerleştirdikten sonra, üzerinde Travel Wifi‘ın adresi yazılı olan gri plastik zarfa koyup, zarfın ağzındaki plastik şeridi kaldırıp, zarfı güzelce kapattığınızdan emin olduktan sonra, size en yakın postanedeki ya da herhangi bir sokaktaki posta kutusuna zarfı atıyorsunuz; hepsi bu!

Travel Wifi Yurt Dışında Internet Pariste.Net

Eğer Paris’teyseniz ve modeminizi Travel Wifi’ın merkez ofisine elden teslim ederseniz 6€’luk iade postası masrafından kurtuluyorsunuz ama bence internetinizi, örneğin son gün, havaalanına kadar kullanmaya devam edin ve modem paketinizi havaalanındaki posta kutusuna atın ki sonuna kadar internet hakkınızdan yararlanmış olun. Tabii havaalanında posta kutusuna atın derken, hemen havaalanına gittiğinizde atın demek istiyorum. Yoksa yanlışlıkla güvenlik ve pasaport kontrolünü geçtikten sonra aklınıza gelirse çok geç kalmış olursunuz, zarfı atacak posta kutusu bulamazsınız. Modemi yanlışlıkla Türkiye’ye götürürseniz posta masrafını sizin karşılamanız gerekeceğini de unutmayın lütfen. Çünkü size verilen geri teslim zarfı sadece, rezervasyon sırasında paketi iade edeceğinizi belirttiğiniz ülkede geçerli.

Yeri gelmişken belirteyim: Modeminizin başına bir iş gelirse ya da modemi iade etmezseniz kredi kartınızdan 150€ alınıyor. O yüzden bu iade işlemine çok dikkat etmelisiniz. Ama merak etmeyin, rezervasyonunuz sırasında sizden herhangi bir provizyon çekilmiyor; gerçekten modem teslim edilmezse tahsil ediyorlarmış. Bir de içiniz rahat olsun, Avrupa’da posta idaresi son derece iyi çalışır. Biz Paris’te en önemli evraklarımızı bile normal postayla gönderip alıyoruz. O yüzden göndereceğiniz zarfın yerine ulaşacağından emin olabilirsiniz; siz yeter ki düzgün paketleyin, zarfın ağzındaki yapışkanı güzelce çekerek yapıştırıp, paketinizi zamanında posta kutusuna atın, gerisi Avrupa PTT’sinin işi 😉

Travel Wifi Yurt Dışında Internet Pariste.Net

Genç, dinamik ve son derece samimi bir ekip tarafından yönetilen, sadece Fransa’da değil Avrupa’da hatta tüm dünyada keyifle kullanabileceğinizi inandığım Travel Wifi‘la ilgili  başka ne diyeyim? Sanırım her şeyi söyledim. Ah bir de modemi satın alma seçeneğiniz de var. O zaman cep telefonunuza Sapphire diye bir uygulama indiriyorsunuz. Sonra bu uygulama üzerinden internet kiralaması yapıyorsunuz. Getir götür işlerine gerek kalmıyor. Bilmem bunu tercih eder misiniz…

Eğer siz de bu hizmetten yararlandıysanız deneyimlerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Ah hemen aklıma gelmişken söyleyeyim: Travel Wifi‘a sorunuz olduğu takdirde Fransızca ya da İngilizce iletişim kurabilirsiniz. Bir de yazının sonunda yazdığım, Travel Wifi’ın çalışma saatlerine dikkat etmenizde yarar var. Özellikle ürün teslim almak / iade etmek istediğinizde ya da sorunuza yanıt gelmesi için bu çalışma saatlerini dikkate almayı unutmayın lütfen.

Son bir bilgi daha: Travel Wifi’ın bir de yurt dışı konuşma ve internet paketi olan Travel Wifi Sim Card hazır kart satışı var ama doğrusunu isterseniz, modemle internet özgürlüğünü elde ettiğimizde, yurt dışında cep telefonumuza başka bir telefon kartı takmaya gerek var mı bilemedim. Ama eğer Travel Wifi Sim Card ürünleriyle de ilgileniyorsanız o zaman bu linkteki İngilizce sayfadan hazır kartla ilgili bilgi alabilirsiniz. Merak etmeyin, “pariste” koduyla %10 indirim Travel Wifi Sim Card için de geçerli. Eğer yoğun talep gelirse, Travel Wifi Sim Card‘ıyla ilgili de ayrı bir yazı hazırlarım.

Dediğim gibi bence Travel Wifi modem kiralama seçeneği en akıllıcası. O yüzden, yurt dışı gezilerinde internetsiz kimse kalmasın diye Travel Wifi “pariste” %10 özel indirim kodunu veya indirim linkini de eşinizle dostunuzla paylaşmaktan çekinmeyin 😉

Herkese özgür bir internet deneyimi, hepinize güzel bir tatil dilerim.

Keyifli geziler, keyifli keşifler.

 

 

Travel Wifi

Telefon: +33 1 76 44 00 30

Adres: 9 rue aux ours, 75003 Paris, France

Metro Ulaşım: M4 Etienne Marcel, M11 Rambuteau istasyonları

E-posta: [email protected]

Çalışma günleri ve saatleri: Pazartesi-Cuma: 10:00-19:00 –  Cumartesi: 14:00-17:00 – Pazar günleri, 1 Ocak ve 25 Aralık’ta kapalı.

Promosyon kodu: pariste

Author

22 Comments

 1. merhaba Ahmet Bey,

  Verdiğiniz bilgiler o kadar değerli ki.. Öncelikle çok teşekkür ederim. 18 Şubat tarihinde bir 6 günlük Paris ziyaretim olacak. İnternet için araştırmalar yaparken bu yazınızı gördüm. Tek başıma gideceğim için sim card daha mantıklı gibi geliyor. Onun hakkında da bir yazı ya da bilgi paylaşabilir misiniz :):)

  • Ahmet Ore Reply

   Merhaba Sinem Hanım,
   Çok teşekkür ederim.
   Sim card seçeneğini hiç kullanmadığım için bilgi sahibi değilim maalesef. Artık verdiğim linkteki İngilizce bilgilerle idare edeceğiz 🙂
   Ya da siz kullandıktan sonra deneyimlerinizi bizlerle paylaşırsınız…
   Mutlu günler dilerim.

 2. Yazınız çok faydalı. ekimdeki paris seyahatimizde kullanacağız. teşekkürler.

  Yazılarınızı çoğunu okudum .. 3 gün için en ideal rota nedir pariste ? Güncel olarak, Notr Dame yandığı için kapalı mesela… ne önerirsiniz? otelimiz Bonne Nouvelle bulvarinda

  • Ahmet Ore Reply

   Merhabalar,
   Şu videoda paylaştığım dört günlük rotanın ilk üç gününü yapmanız güzel olabilir:
   https://youtu.be/O5xLlNdTeIM
   Notre Dame’ın kapalı olması üzücü tabii ama orayı dışarıdan görmek de büyüleyicidir ve civarında yapacak pek çok şey vardır.
   Linkteki videodan detayları görebilirsiniz.
   Mutlu günler.

 3. Burcu Baydemir Reply

  Merhaba çoklu kullanım için gerçekten mantıklı peki tek kişi için ne tavsiye edersiniz sim kart alabilirim ,vodofone yurt dışı paketleri 50 mb 75 tl şaka gibi :/

 4. Verdiğiniz kodu girince fiyat 73 euro’dan 77 euro’ya çıkıyor 🙂

  • Ahmet Ore Reply

   Kodu girdiğinizde ekranda mutlaka %10 indirimin yapıldığına dair bir uyarı çıkıyor olması lazım. Söylediğiniz 4€’luk rakam bir sonraki aşamada ekranda görünüyor olmalı. Yani indirim kodunu kullansanız da kullanmasanız da o 4€ ekleniyor ve bu rakam, yazıda bahsettiğim iade zarfı parası. Eğer cihazı merkez ofise teslim ederseniz o 4€’yu da iade alıyorsunuz.

 5. Savas Ozturk Reply

  Ahmet Bey merhaba;
  Sunduğunuz indirimden faydalanarak kiraladık ve internet hızından memnun kaldık. Metroda bile çekiyordu. Kaldığımız yerde de internet vardı ama dışarıda adres aramak, metro hattı sorgulamak, lokasyon bazlı servislerden faydalanmak ve anlık sosyal medya paylaşımları açısından gerekliydi. Telefon konuşmalarını whatsapp üzerinden yaptık. Bir GSM hattının yurt dışı kullanımına yakın bir tutar ödedik ama tüm aile kullandık. Müze koridorlarında birbirimizi kaybetmemek için sinyal gücünü takip ettik. Alması ve bırakması tarif ettiğiniz gibi çok kolay. Şarjı tüm gün yetiyor. Dışarıda ekstra şarja hiç ihtiyaç duymadık. CDG Terminal 1’den dönecekler CDGVal’den inip terminale girerken Tax Refund sıralarına gelmeden posta kutusunu görebilirler. Posta kutusuna attıktan iki gün sonra, yerine ulaştığına dair mesaj gelince işlem tamamlandı.
  Bütün süreç (ödeme, onay, teslim alma, süre bitimi, iade vb.) boyunca emaillerle bilgilendirildik. Sistemi güzel kurmuşlar, makine gibi işliyor. Tavsiye ederim.
  Kolay gelsin.

  • Ahmet Ore Reply

   Merhaba Savaş Bey,
   Memnun kalmanıza çok sevindim. Deneyiminizi bizlerle paylaştığınız ve yönlendirmeleriniz için de ayrıca teşekkürler.
   Mutlu günler.

 6. Ahmet bey merhaba öncelikle detay bilgiler için teşekkürler. Yazdığınız gore, modemi Paris de alıp, Floransa da da kullanma şansım var. Floransa da tatil bitimi iade de yine herhangi bir posta kutusuna atarak mi oluyor acaba?
  Teşekküler

  • Ahmet Ore Reply

   Merhaba Sibel Hanım,
   Evet, aynı şekilde herhangi bir posta kutusuna atarak iade işlemi gerçekleşiyor.
   Şimdiden iyi tatiller dilerim.

 7. Ahmet Bey sitede alacağımız ve bırakacağımız yer vs her şey yazıyor ancak ödemeyi nasıl ve nerede yapacağımız yazmıyor 🙂

  • Ahmet Ore Reply

   “Ne ödemesi İlker Bey, tabii ki bendensiniz” demeyi çok isterdim 🙂
   İşin şakası bir yana çok doğru bir soru sormuşsunuz. Hakikaten yazıda bu bilgiyi yazmayı unutmuşum, gerekli güncellemeyi sayenizde yaptım. Hatırlattığınız için çok teşekkür ederim.
   Ödemeyi rezervasyon işlemi sırasında online olarak kredi kartınızla yapıyorsunuz.
   Sınırsız internetli mutlu günler dilerim 😉

 8. Viajero Gezgin Reply

  Çok faydalı bir yazı ✍️ kaleme almışsınız.
  Teşekkürler….

  • Ahmet Ore Reply

   İlginiz ve güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.

 9. Fransa’da telefon kulübeleri kaldırılmış yok. Ben çok kullanırdım. Telefon etmek iletişim benim için oldukça sorunluydu. Bu iyi bir çözüm olabilir denemeli. Teşekkürler

  • Ahmet Ore Reply

   Fransa’da telefon kulübelerinin olmadığını siz söyleyince fark ettim. Sahiden, bizim evin önünde de vardı sanki, kaldırılmış.
   Teşekkürler.

 10. Yine bir problem sahası sayenizde halledilmiş görünüyor.

  • Ahmet Ore Reply

   Çok teşekkür ederim. Umarım birilerinin işine yarar.

 11. Yazı çok faydalı olmuş. Kullanmayı isterim gerçekten. Ben şubeden almayı ve şubeye teslim etmeyi tercih ederim. En garanti. Ayrıca bir Türk’ün olması da çok iyi. Çok teşekkürler

Write A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.