(Son Güncelleme: 05.01.2020) Yıllardır Paris’te yaşayan şair, yazar, gazeteci ve küratör Cüneyt Ayral, bugüne kadar televizyoncu, reklamcı, iş adamı ve daha saymakla bitiremeyeceğim pek çok alanda emek vermiş çok değerli bir insan. Peki bu yazımızı neden kendisine ayırdım? Anlatayım:

Bugüne kadar yayınlanmış yirmi beş kitabı arasında yer alan ve aynı zamanda Paris üzerine yazdığı dördüncü kitabı olan, benim de bir bölümle içinde yer aldığım Benim Paris’im‘in 2015 yılında raflarda yerini almasından sonra Cüneyt Ayral, kendisine gelen talepler doğrultusunda, kendi gözünden Paris’i tanıtan turlar düzenlemeye başladı; ardından bu hizmeti genişleterek, dünyaca ünlü tur rehberliği sitesi Tours by Locals’da yer alarak, Paris’e özgü farklı turlar konusunda aranan isimlerden biri oldu.

Pariste.Net’i takip edenler Cüneyt Ayral’ın benim için önemini çok iyi bilirler. Kendisi Paris’teki yaşantımda her zaman yanımda olmuş; sevincimi, kederimi ve sırlarımı paylaştığım, özel bir insandır. Dolayısıyla Paris ve çevre gezileri konusunda bana rehber talebi geldiğinde, gelen talepleri gönül rahatlığıyla kendisine yönlendirebiliyorum. Bu yazıda da Cüneyt Ayral’ın Paris ve çevresinde yaptığı tur programları hakkında bilgi vererek, genel bir fikrinizin olmasını istedim.

Normalde Cüneyt Ayral’ın Tours by Locals’daki profili, uluslararası bir kitleye hitap ettiği için fiyatlar da ona göre oluyor haliyle. Ben kendisiyle konuşarak Türkiye’den gelecek olanlara daha makul bir fiyat skalası oluşturmasını rica ettim ve sağolsun beni kırmadı, daha ulaşılabilir rakamlarla sizler için tur programları oluşturdu. Gelin bu turları ve ayrıntıları birlikte öğrenelim:

 • İLK KEZ GELENLER İÇİN PARİS TURU:

Sabah saat 10.00 da otelinizde buluşularak başlayan bu turda Eyfel Kulesi‘ni Trocadéro Meydanı’ndan izledikten sonra şehrin en güzel makaronunu tatmak üzere bir kafeye gidiliyor, ardından yürüyerek Alma Köprüsü’ne geliniyor ve yol boyunca pek çok önemli yer anlatılıyor. Alma Köprüsü geçildikten sonra, sizin arzunuza bağlı olarak ya Saint Germain’e ve oradan da Latin Mahallesi‘nden geçilerek Marais Mahallesi‘ne gidiliyor ya da Montmartre Tepesi‘ne çıkılıp bu özel mahalle geziliyor.

Bu gezi sırasında pek çok önemli yer hakkında genel bilgi ediniyorsunuz ve seyahatinizin diğer günlerinde nerelere gitmek istediğinize karar verebiliyorsunuz. Akşam yemeğiniz için Cüneyt Ayral’ın size önereceği lokantalar da var elbette. 6-7 saat sürecek olan bu turun bedeli en çok 6 kişi için toplam 300€. Yemekler, kahveler, özel harcamalarınız ve toplu taşıma giderleri bu fiyatın dışındadır. Bu turda müze gezilmemektedir.

Tur Rehberi Cüneyt Ayral ile Paris Turları Pariste.Net

Ben daha önce Paris’e geldim” diyenler için tur önerileri…

 • ÜÇ MÜZE TURU:

Bu turda üç çok farklı müzeyi geziyorsunuz. Romantik Müze, Masonluk Müzesi ve Parfüm Müzesi

Her biri bir Paris yaşantısını anlatan bu müzeleri gezmek yaklaşık 4-5 saat sürüyor, müzelere ulaşmak için toplu taşıma kullanılıyor ve yollarda karşılaşacağınız ilginç noktalar hakkında da bilgi paylaşımında bulunuluyor.

6 kişi için 250€ olan bu tur, sabah saat 11.00 de otelinizde buluşularak başlıyor. Parfüm Müzesi özellikle hanımlar için hayli ilginç; çünkü hem parfüm hem de kozmetik ürünlerini uygun fiyata alabilmeniz de mümkün olabiliyor.

Yemekler, kahveler, özel harcamalarınız ve toplu taşıma giderleri  ve müze giriş ücretleri bu fiyatın dışında.

 • PARİS’İN İLGİNÇ KÖŞELERİ VE SIRLARI:

Paris’e pek çok kez gelmiş olabilirsiniz, ama önünden geçtiğiniz fakat ne olduğunu bilmediğiniz pek çok yer de vardır mutlaka ya da Paris’in kendisine saklamakta olduğu sırları da yok mudur?

İşte bunları keşfetmek için 6 saat sürecek olan Paris’in İlginç Köşeleri ve Sırları turuna katılabilirsiniz. Farklı kapılardan, her birisi bir sanat eseri değerinde olan metro girişlerine ya da sokak tabelalarına kadar pek çok farklı noktasını keşfetmek için çıkacağınız bu tur 6 kişi için 300€. Yemekler, kahveler, özel harcamalarınız ve toplu taşıma giderleri bu fiyatın dışındadır. Bu turda müze gezilmemektedir.

Tur Rehberi Cüneyt Ayral ile Paris Turları Pariste.Net
 • DİĞER TURLAR:

Cüneyt Ayral’ın düzenlemekte olduğu

 • Fransız Rivierası – Côte d’Azur turu (5 gün)
 • Rouen Orta Çağ şehri ve Normandia yemekleri turu
 • Reims Şampanya tadım ve tarihi kavların gezilmesi turu
 • Deauville – Honfleur turu
 • Gay Paris turu
 • Street Art turu
 • Paris’in Pasajları turu
 • Paris’in ünlü Eskiciler Pazarı turu (Yalnızca Cumartesi ve Pazar günleri yapılmaktadır)
 • Paris’in Kapıları turu (Hem şehrin kapıları, hem de binaların kapıları)
 • Paris “tatlı-tuzlu” gurme turu, sabahtan akşama kadar yenilip içilen farklı bir tur

için kendisiyle ayral@ayral.com adresinden iletişime geçmeniz yeterli.

Ya da hızlı yanıt almak istiyorsanız Cüneyt Ayral’a ‭+33 6 17 15 08 81 numaralı telefonundan, WhatsApp üzerinden ulaşabilir, arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz

Tur Rehberi Cüneyt Ayral ile Paris Turları Pariste.Net

Önemli Notlar:

 • Turlar genel olarak yürüyüş turlarıdır ve yer yer toplu taşıma kullanılıyor.
 • Her tur normal şartlarda 6 saat sürmektedir, daha kısa ve daha uzun süren turlar açıklamalarda belirtilmiştir.
 • Her turun fiyatı açıklamalarının sonunda belirtilmiştir. Turun kesinlik kazanması için, tur günü kabul edildikten sonra tur bedelinin, Cüneyt Ayral’ın vereceği, Türkiye’deki hesap numarasına yatırılması ve dekontun kendisine gönderilmesi yeterlidir.
 • Ayral’ın turları genel olarak 4-6 kişiliktir, eğer 6 kişiden fazla iseniz lütfen fiyat ve uygunluk durumu için kendisiyle iletişime geçiniz.

Cüneyt AYRAL WhatsApp numarası:+33 6 17 15 08 81  e-posta: ayral@ayral.com

Cüneyt Ayral’ı yakından tanımak için, kendisiyle Café de Flore’da yaptığım vlog çekimini izleyebilirsiniz. Cüneyt Ayral’ın kırk yıllık dostu Nedim Gürsel‘le Le Bonaparte Cafe’de yaptığı, Paris, kitaplar ve hayat üzerine genel söyleşiyiyse aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Keyifli geziler, keyifli keşifler.

 

Yazar

2 Yorum

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.