(Son Güncelleme: 03.03.2024) Yıllardır Paris’te yaşayan şair, yazar, gazeteci ve küratör Cüneyt Ayral, bugüne kadar televizyoncu, reklamcı, iş adamı ve daha saymakla bitiremeyeceğim pek çok alanda emek vermiş çok değerli bir insan. Peki bu yazımızı neden kendisine ayırdım? Anlatayım:

Bugüne kadar yayınlanmış yirmi beş kitabı arasında yer alan ve aynı zamanda Paris üzerine yazdığı dördüncü kitabı olan, benim de bir bölümle içinde yer aldığım Benim Paris’im‘in 2015 yılında raflarda yerini almasından sonra Cüneyt Ayral, kendisine gelen talepler doğrultusunda, kendi gözünden Paris’i tanıtan turlar düzenlemeye başladı; ardından bu hizmeti genişleterek, dünyaca ünlü tur rehberliği sitesi Tours by Locals’da yer alarak, Paris’e özgü farklı turlar konusunda aranan isimlerden biri oldu.

Pariste.Net’i takip edenler Cüneyt Ayral’ın benim için önemini çok iyi bilirler. Kendisi Paris’teki yaşantımda her zaman yanımda olmuş; sevincimi, kederimi ve sırlarımı paylaştığım, özel bir insandır. O nedenle bu yazıda da Cüneyt Ayral’ın Paris ve çevresinde yaptığı tur programları hakkında bilgi vererek, genel bir fikrinizin olmasını istedim.

Normalde Cüneyt Ayral’ın Tours by Locals’daki profili, uluslararası bir kitleye hitap ettiği için fiyatlar da ona göre oluyor haliyle. Ben kendisiyle konuşarak Türkiye’den gelecek olanlara daha makul bir fiyat skalası oluşturmasını rica ettim ve sağolsun beni kırmadı, daha ulaşılabilir rakamlarla sizler için tur programları oluşturdu.

Cüneyt Ayral’ın düzenlemekte olduğu klasik Paris turları dışında diğer seçeneklerden bazıları şunlar:

 • Fransız Rivierası – Côte d’Azur turu (5 gün)
 • Rouen Orta Çağ şehri ve Normandia yemekleri turu
 • Reims Şampanya tadım ve tarihi kavların gezilmesi turu
 • DeauvilleHonfleur turu
 • Gay Paris turu
 • Street Art turu
 • Paris’in Pasajları turu
 • Paris’in ünlü Eskiciler Pazarı turu (Yalnızca Cumartesi ve Pazar günleri yapılmaktadır)
 • Paris’in Kapıları turu (Hem şehrin kapıları, hem de binaların kapıları)
 • Paris “tatlı-tuzlu” gurme turu, sabahtan akşama kadar yenilip içilen farklı bir tur

için kendisiyle ayral@ayral.com adresinden iletişime geçmeniz yeterli.

Ya da hızlı yanıt almak istiyorsanız Cüneyt Ayral’a ‭+33 6 17 15 08 81 numaralı telefonundan, WhatsApp üzerinden ulaşabilir, arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz

Tur Rehberi Cüneyt Ayral ile Paris Turları Pariste.Net

Önemli Notlar:

 • Turlar genel olarak yürüyüş turlarıdır ve yer yer toplu taşıma kullanılıyor.
 • Her tur normal şartlarda 6 saat sürmektedir, daha kısa ve daha uzun süren turlar açıklamalarda belirtilmiştir.
 • Her turun fiyatı açıklamalarının sonunda belirtilmiştir. Turun kesinlik kazanması için, tur günü kabul edildikten sonra tur bedelinin, Cüneyt Ayral’ın vereceği, Türkiye’deki hesap numarasına yatırılması ve dekontun kendisine gönderilmesi yeterlidir.
 • Ayral’ın turları genel olarak 4-6 kişiliktir, eğer 6 kişiden fazla iseniz lütfen fiyat ve uygunluk durumu için kendisiyle iletişime geçiniz.

Cüneyt AYRAL WhatsApp numarası:+33 6 17 15 08 81  e-posta: ayral@ayral.com

Cüneyt Ayral’ı yakından tanımak için, kendisiyle Café de Flore’da yaptığım vlog çekimini izleyebilirsiniz. Cüneyt Ayral’ın kırk yıllık dostu Nedim Gürsel‘le Le Bonaparte Cafe’de yaptığı, Paris, kitaplar ve hayat üzerine genel söyleşiyiyse aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Keyifli geziler, keyifli keşifler.

 

 

İlgili Yazı:

Author

2 Comments

Write A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.