Yaz aylarının gelmesi ile birlikte Paris’te sokaklar ve meydanlar daha bir cıvıl cıvıl oluyor haliyle. İşte bu cıvıltıya müzikle eşlik eden pek çok konserler ve festivaller de sokaklara taşıyor Paris’te.
Hey yıl Temmuz ayında FNAC tarafından düzenlenen FNAC müzik festivali bu yıl 17-20 Temmuz tarihleri arasında Hôtel de Ville Meydanı‘nda, yine ücretsiz olarak izlenebilecek.
Bu yıl FNAC’ın kuruluşunun 60. yılını kutlayan FNAC, Türkiye’deki D&R ve Teknosa karışımı, kitap-iletişim ve teknoloji ürünleri ağırlıklı ürün gamında satış yapan bir mağazalar zinciri ve bu müzik festivalini 2010 yılından beri düzenliyor.
 
İki yıldır, fırsat buldukça izlemeye çalıştığım bu konser serisinde birbirinden güzel solistler ve müzik grupları sahne alıyor ve şehrin havasını değiştiriyorlar resmen. İnsanlar içkilerini almış, kimisi yerlere yayılmış kimisi ayakta, eş dost arkadaş hep birlikte toplanıp müziğin ritmine eşlik ediyorlar ve hayatın tadını çıkarıyorlar. Bu yıl bu keyfi üçüncü kez yaşamanın tadını çıkarmayı umuyorum.
 
İlk konserin bu akşam 19:30’da gerçekleşeceği konserler serisi cuma, cumartesi ve pazar günleri 18:00’de başlayacak ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek. Metronun 1 ve 11 numaralı hatları ile konser alanına kolayca ulaşabilirsiniz.
 
Konser programına bu linkten ulaşabileceğiniz festivalde üç-beş grup ya da solisti mutlaka izlemenizi öneriyor, Hôtel de Ville‘in muhteşem fonunda keyifle vakit geçireceğinize inanıyorum.
 
Müziksiz bir yaşam hatadır.
 
Keyifli konserler.
 
blank
Author

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.