Merhaba,

Hakkımda yazısında da detaylı bir şekilde okuyabileceğiniz gibi, Ocak 2014’ten beri aralıksız yazmayı tek başıma sürdürdüğüm bu blog, benim tek işim… Yazmaya her ne kadar hobi amaçlı başlamış olsam da kısa bir süre içinde Pariste.Net geniş bir okuyucu kitlesine ulaşınca, üstlendiğim sorumluluk nedeniyle, zamanımın büyük bölümünü bu işe ayırdığımdan, çalışmalarımın epeydir tam zamanlı bir işe dönüştüğünü söylemeliyim. Bugüne kadar hiçbir zaman ticari öncelik gözetmeksizin, Paris hakkında ne biliyorsam sizlerle hiçbir bilgiyi sakınmaksızın paylaşmayı amaçladığım için, doğal olarak maddi gelir kaynakları konusunda sınırlarımı oldukça daraltmış durumdayım.

Bu blogda hiçbir zaman, kendim bizzat deneyimleyip memnun kalmadığım, sizin işinize yarayacağını düşünmediğim herhangi bir yazı paylaşmadım. Sipariş olarak gönderilen herhangi bir yazıyı, sırf gelir elde etmek için kendi yazımmış gibi yayınlamadım. Paris’le ilgisi olmayan, sizin ihtiyaç duyacağınızı düşünmediğim herhangi bir firma ile de reklam anlaşması yapmadım. Bugüne kadar, normalde turizm acentaları gibi hizmet sağlayıcılardan ücret karşılığında alacağınız pek çok servisi sizlere gönüllü olarak sunmaya çalıştım, elimden geldiğince de bu şekilde devam edeceğim. Ne yakın ne de uzak bir gelecekte hiçbir bilgiyi kısıtlamaya, para karşılığında satmaya niyetim yok. Paris’le ilgili bugüne kadar ne öğrendimse, bundan sonra da ne keşfedeceksem, sizlerle paylaşmaya aynen devam edeceğim.

Zaten futbol, moda, otomotiv, seyahat gibi geniş okuyucu kitlelerine ulaşan bir blog değil de “Paris ve çevresi” gibi spesifik bir konuda yazdığım için okuyucu kitlem nitelikli ama diğerlerine göre elbette ki daha sınırlı bir kesimden oluşuyor. Her ne kadar yazmaya başladığımdan beri paylaşımlarım bugüne kadar 3.500.000’dan fazla kez okunmuş olsa da benim için önemli olan herkes tarafından değil, Paris’le ilgisi olan nitelikli bir kitle tarafından okunmak ki bu etkileşimi kısa sürede karşılıklı olarak sağladığımızı düşünüyorum.

2020 itibariyle Pariste.Net için bir ana sponsor beklentim olduğunu söylemeliyim. Ama bu ana sponsor, Paris’le ve Pariste.Net içeriğiyle örtüşmeli, sizlere gururla sunabileceğim, benim de bizzat kullandığım bir marka olmalı. Sadece gelir kaynağı olduğu için değil, hepimize faydası dokunduğu için sponsoruma blogda gönül rahatlığıyla yer verebilmeliyim.

Keşke paşa torunu olsam ve para pul işleri hiç konuşulmasa ama işte hayat böyle bir şey değil. Yukarıda saydığım nedenlerden ötürü reklam verenler kadar sponsor olacak firma olasılıkları arasında da seçici davrandığım için yelpazeyi oldukça kısıtlı tuttuğumdan, bu işin hemen olmayacağının farkındayım. Zaten ben de sponsor bulmak için kapı kapı dolaşabilecek bir insan da değilim ya neyse; bunu zaman gösterecek…

Eğer yazdıklarımın Paris gezinizi kolaylaştırdığını düşünüyorsanız, yakaladığınız ipuçları sayesinde çok daha hesaplı, çok daha verimli bir tatil geçirdiğinize inanıyorsanız, Pariste.Net’te yer alan seçenekler arasında kendinize güzel bir tatil programı ve gezi rotası çıkarıp unutulmaz bir tatil yaşamışsanız ve bunun karşılığında (her ne kadar tüm bunları hiçbir karşılık beklemeksizin yapıyor olsam da) bana destek olabilmeniz için birkaç seçenek var:

  1. Pariste.Net’i sevdiklerinize önerebilir, sosyal medya hesaplarınızda beğendiğiniz yazıları paylaşabilir, yazılanların daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnanın yazıların altına yapacağınız yorumlar ve sosyal medya paylaşımları benim için çok değerli. Her ne kadar internet trafiğimin ciddi bir kısmı Google organik aramalarından sağlanıyor olsa da sosyal medya paylaşımları bana moral destek vermek için çok değerli. Yeri gelmişken, her gün gönderdiğiniz mail, mesaj ve yorumlarda verdiğiniz moral destek için de buradan bir kere daha teşekkür etmek isterim. Bazen en yorgun olduğum zamanda bana nasıl ilaç gibi geliyor ve devam etmem için bana nasıl güç ve destek veriyor bilemezsiniz…
  2. Sosyal medya hesaplarını takip etmek. Pariste.Net’in Facebook, TwitterInstagramGoogle Plus ve Youtube Pariste.Net TV hesaplarını takip edebilir, yine beğendiğiniz gönderileri kendi hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu sayfaları arkadaşlarınıza önerirseniz de büyük bir destek vermiş olursunuz. Sosyal meydada takipçi sayısı kadar nitelikli takipçilere sahip bir hesap olmak da bir o kadar önemli. Her ne kadar bu konuda şanslı olsam ve şu an için Facebook’ta 8.000, Twitter’da 13.000, Instagram’da 24.000, Youtube’ta 5.000’den fazla takipçim olup, Google Plus hesabım 25.0000.000 kereden fazla görüntülenmiş olsa da her yeni takipçi, her tık ve her paylaşım çok önemli. Bunu sadece kendim için değil, değer verdiğiniz tüm sosyal medya hesapları için yapmanızı rica ediyorum.
  3. Pariste.Net’te yer alan banner’lara tıklayıp rezervasyon ve satın almalarınızı bu banner’lar üzerinden yapmak. Hayır, kimseye “rezervasyonlarınızı booking.com‘dan yapın, mutlaka Disneyland Paris‘e gidin, hadi bilet alın” demiyorum. Paris’te Nerede Kalınır? yazımda da belirtmeye çalıştığım gibi ben otel rezervasyonlarımın neredeyse tamamını yıllardır booking.com üzerinden yaparım, eğer siz de rezervasyon için booking.com‘u tercih edecekseniz lütfen Pariste.Net’teki linkler ve banner’lar üzerinden rezervasyon yapın diye rica ediyorum.
  4. Aynı şekilde, Paris’e geldiğinizde yolunuz Disneyland Paris‘e düşecekse İnternetten Disneyland Bileti Nasıl Alınır? yazımda tüm detaylarını paylaştığım gibi, “Disneyland Paris için bilet almayı düşünüyorsanız, lütfen Pariste.Net’teki banner’lar üzerinden ilerleyerek bilet alımını gerçekleştirin” diye rica ediyorum. Bu banner’lara tıklayıp işlem yapmak sizin için ek bir maliyet oluşturmaz, normalde ne kadar para vermeniz gerekiyorsa o kadar verirsiniz ama Pariste.Net’e küçük ama önemli bir destek sağlamış olursunuz hepsi bu.
  5. Travel Wifi ile internet özgürlüğü yaşamak isterseniz de size sunduğum indirim olanaklarından yararlanarak hem kâra geçmiş hem de bana destek olmuş oluyorsunuz.

Pariste.Net’in vefalı bir okuyucusu olsanız da iyi bir sosyal medya kullanıcısı olmayabilirsiniz, o zaman da bana destek veremediğinizi düşünmenizi istemem. Okuduğunuz her bir satır benim için değerli. Yüzünüze yerleştirebildiğim tek bir tebessüm bile.

Ah evet aklıma gelmişken. Dilbilgisi kurallarına çok dikkat etmeye çalışan biri olsam da bir yazı üzerinden günde en az 3-4 saat boyunca yaza-sile-yaza-sile defalarca geçtiğim için, bazen en basit hataları gözden kaçırmış olabilirim. Bu tür hatalara rastlarsanız bana mail atarak bu hataları, çalışmayan linkleri, güncellemem gereken bilgileri bana hatırlatırsanız böyle de büyük bir destek vermiş olursunuz.

Her ne olursa olsun ben bu blogu yazmaya, sosyal medya hesaplarımı aktif olarak kullanıp hayatınızı kolaylaştırıp güzelleştirmeye elimden geldiğince devam edeceğim.

Her türlü desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Keyifli geziler, keyifli keşifler.

 

 

Ahmet ÖRE
Paris 2020