Pariste.Net’e Destek Olmak İçin

Pariste.Net'e destek olmak için

Merhaba,

Hakkımda yazısında da detaylı bir şekilde okuyabileceğiniz gibi, Ocak 2014’ten beri aralıksız yazmayı tek başıma sürdürdüğüm bu blog, benim tek işim… Bugüne kadar hiçbir zaman ticari öncelik gözetmeksizin, Paris hakkında ne biliyorsam sizlerle hiçbir bilgiyi sakınmaksızın paylaşmayı amaçladığım için, doğal olarak maddi gelir kaynakları konusunda sınırlarımı oldukça daraltmış durumdayım.

Bu blogda hiçbir zaman, kendim bizzat deneyimleyip memnun kalmadığım, sizin işinize yarayacağını düşünmediğim herhangi bir yazı paylaşmadım. Sipariş olarak gönderilen herhangi bir yazıyı, sırf gelir elde etmek için kendi yazımmış gibi yayınlamadım. Fransa’yla ya da Paris’le ilgisi olmayan, sizin ihtiyaç duyacağınızı düşünmediğim herhangi bir firmayla da reklam anlaşması yapmadım. Bugüne kadar, normalde turizm acentaları gibi hizmet sağlayıcılardan ücret karşılığında alacağınız pek çok servisi sizlere hep gönüllü olarak sunmaya çalıştım.

Zaten futbol, moda, otomotiv, seyahat gibi geniş okuyucu kitlelerine ulaşan bir blog değil de “Paris ve çevresi” gibi spesifik bir konuda yazdığım için okuyucu kitlem nitelikli ama diğerlerine göre elbette ki daha sınırlı bir kesimden oluşuyor. Her ne kadar yazmaya başladığımdan beri Pariste.Net bugüne kadar 3.500.000’dan fazla kez okunmuş olsa da benim için önemli olan herkes tarafından değil, Paris’le ilgisi olan nitelikli bir kitle tarafından okunmak ki bu etkileşimi kısa sürede karşılıklı olarak sağladığımızı düşünüyorum.

2023 itibariyle Pariste.Net için bir ana sponsor arayışımın devam ettiğini söylemeliyim. Ama bu ana sponsor, Fransa’yla ve Pariste.Net içeriğiyle örtüşmeli, sizlere gururla sunabileceğim, benim de bizzat kullandığım ya da kullanmak isteyeceğim bir marka olmalı. Sadece gelir kaynağı olduğu için değil, hepimize faydası dokunduğu için sponsoruma blogda gönül rahatlığıyla yer verebilmeliyim. Bu pek çok sayıda kaliteli marka için olabilir ama son zamanlarda Paris ve İstanbul arasında bir araba yolculuğu yaparak maceramı paylaşmak gibi bir hayalim var. Bu Fransa içinde de olabilir. Bu tarz işbirliği önerilerine her zaman açığım.

Keşke paşa torunu olsam ve para pul işleri hiç konuşulmasa ama işte hayat böyle bir şey değil. Yukarıda saydığım nedenlerden ötürü reklam verenler kadar sponsor olacak firma olasılıkları arasında da seçici davrandığım için yelpazeyi oldukça kısıtlı tuttuğumdan, bu işin hemen olmayacağının farkındayım. Zaten ben de sponsor bulmak için kapı kapı dolaşabilecek bir insan da değilim ya neyse; bunu zaman gösterecek…

Tüm bu söylediklerim ışığında eğer yazdıklarımın Paris gezinizi kolaylaştırdığını düşünüyorsanız, yakaladığınız ipuçları sayesinde çok daha hesaplı, çok daha verimli bir tatil geçirdiğinize ya da geçireceğinize inanıyorsanız, Pariste.Net’te yer alan seçenekler arasında kendinize güzel bir tatil programı ve gezi rotası çıkarıp unutulmaz bir tatil yaşamışsanız ve bunun karşılığında (her ne kadar tüm bunları hiçbir karşılık beklemeksizin yapıyor olsam da) bana destek olabilmeniz için birkaç seçenek var:

  1. Pariste.Net’i sevdiklerinize önerebilir, sosyal medya hesaplarınızda beğendiğiniz yazıları paylaşabilir, yazılanların daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnanın yazıların altına yapacağınız yorumlar ve sosyal medya paylaşımları benim için çok değerli. Her ne kadar internet trafiğimin ciddi bir kısmı Google organik aramalarından sağlanıyor olsa da sosyal medya paylaşımları bana moral destek vermek için çok değerli. Yeri gelmişken, her gün gönderdiğiniz mail, mesaj ve yorumlarda verdiğiniz moral destek için de buradan bir kere daha teşekkür etmek isterim. Bazen en yorgun olduğum zamanda bana nasıl ilaç gibi geliyor ve devam etmem için bana nasıl güç ve destek veriyor bilemezsiniz…
  2. Sosyal medya hesaplarını takip etmek. Pariste.Net’in Facebook, TwitterInstagram ve Youtube Pariste.Net TV hesaplarını takip edebilir, yine beğendiğiniz gönderileri kendi hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu sayfaları arkadaşlarınıza önerirseniz de büyük bir destek vermiş olursunuz. Sosyal meydada takipçi sayısı kadar nitelikli takipçilere sahip bir hesap olmak da bir o kadar önemli. Bunu sadece kendim için değil, değer verdiğiniz tüm sosyal medya hesapları için yapmanızı rica ediyorum.
  3. Pariste.Net Tv Youtube Kanalı‘na abone olmanın yanı sıra –eğer gönlünüzden koparsakanal üyeliği ile bana maddi destekte bulunabilir, Paris sokaklarından daha sık canlı yayın yapabilmem için motivasyon kaynağım olabilirsiniz. Üyelik desteği konusunda ayrıntılı bilgi için bu linke tıklamanız yeterli.
  4. Instagram canlı yayınlarım sırasında rozet/badge satın alarak destek olabilirsiniz.
  5. Benim gibi siz de Ekşi Sözlük yazarıysanız, Pariste.Net hakkında düşüncelerinizi ilgili entry‘de link vererek paylaşabilirsiniz
  6. Paris hakkında yazdığım, benim rehber-roman olarak tarif ettiğim kitabım Paris’te Bir Hafta‘yı alıp okuyabilir, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde Pariste.Net’in vefalı bir okuyucusu olsanız da iyi bir sosyal medya kullanıcısı olmayabilirsiniz, o zaman da bana destek veremediğinizi düşünmenizi istemem. Okuduğunuz her bir satır benim için değerli. Yüzünüze yerleştirebildiğim tek bir tebessüm bile.

Ah evet aklıma gelmişken. Dilbilgisi kurallarına çok dikkat etmeye çalışan biri olsam da bir yazı üzerinden günde en az 3-4 saat boyunca yaza-sile-yaza-sile defalarca geçtiğim için, bazen en basit hataları gözden kaçırmış olabilirim. Bu tür hatalara rastlarsanız bana mail atarak bu hataları, çalışmayan linkleri, güncellemem gereken bilgileri bana hatırlatırsanız böyle de büyük bir destek vermiş olursunuz.

Her ne olursa olsun ben bu blogu yazmaya, sosyal medya hesaplarımı aktif olarak kullanıp hayatınızı kolaylaştırıp güzelleştirmeye elimden geldiğince devam edeceğim.

Her türlü desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Keyifli geziler, keyifli keşifler.

Ahmet ÖRE
2023