Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

19 Şubat 2016 Cuma

Disneyland Bileti İnternetten Nasıl Alınır? Online Disneyland Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Disneyland Bileti İnternetten Nasıl Alınır?
Online Disneyland Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
(Son Güncelleme: 03.04.2017) Daha önce Disneyland Paris'e nasıl ulaşacağınıza ve Parklarda ne tür aktiviteler olduğuna dair çok kapsamlı bir yazı yazmıştım. Disneyland Paris hakkındaki çok kapsamlı yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz. Bugünkü yazımızda ise bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu tüm detaylarıyla paylaşmaya çalışacağım.

Her yaştan insanın rüyası olan 'e bilet almak için ilk akla gelen seçenek, Paris'e gelip biletinizi doğrudan Disneyland'a gittiğiniz gün gişeden almak gibi görünebilir oysa en akıllıca yöntem Disneyland biletini internetten almaktır. Çünkü biletinin internet fiyatı -doğal olarak- kapı fiyatından çok daha hesaplı ve ayrıca biletinizi Disneyland'a geldiğinizde gişeden almaya kalkarsanız çok uzun kuyruklarda zaman kaybetme riskiniz çok yüksek.

Ne var ki biletini internetten almak biraz karışık bir konu; hem yabancı dil sizin için bir engel olabilir (çünkü Türkçe seçeneği yok) hem de farklı zaman dilimlerinde geçerli birkaç çeşit bilet türü bulunuyor. Yani yabancı dil bilseniz bile size en uygun biletin, en doğru seçeneğin hangisi olduğunu çözmek için epey bir çaba harcamanız gerekiyor. Doğru bilet seçimi için dikkat edilmesi gerekenleri ben bile çok uzun bir zaman sonra çözebildim... O yüzden bu konuda işinizi kolaylaştırmak adına, tüm aşamalarıyla adım adım internetten bileti nasıl alınır, bugün sizlere bu konudaki incelikleri anlatmaya çalışacağım.

Disneyland Bileti İnternetten Nasıl Alınır?
Online Disneyland Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Önce sayfasına giriyoruz. Pek çok ülke ve dil seçeneği olduğu için, aynı adımları takip etmek adına önce en yukarıda ülke ve dil seçeneğine tıklayarak Türkiye'yi seçiyoruz. Ne var ki Türkiye'yi seçmeniz Türkçe bir sayfaya ulaşmanızı sağlamıyor. Peki neden Türkiye'yi seçtik? Çünkü İngiltere'yi seçerseniz para kuru İngiliz Sterlini, ABD'yi seçerseniz Amerikan Doları olarak karşımıza çıkıyor. Fransa'yı seçerseniz para kuru Euro olarak çıkıyor ama bu kez de sayfa Fransızca oluyor... Ben adım adım birlikte ilerlemek adına ülkeyi Türkiye seçmenizi, böylece hem İngilizce sayfayı kullanmanızı, hem de Euro kurundan işlem yapmayı sağlamanızı öneriyorum; zaten TL seçeneği yok, başka kur görmek istiyorsanız başka ülkeler de seçebilirsiniz.

Ülkeyi Türkiye seçtikten sonra açılan sayfanın yine üst tarafındaki barda bulunan "Parks & Tickets"a tıklıyoruz ve açılan seçenekler arasından "Park Tickets"a tıklıyoruz. Bu aşamada Disneyland'a kaç gün ayırmak istediğimize karar vermemiz gerekiyor... Bana kalırsa Disneyland'da bir gün geçirmek asla yeterli değil. Özellikle de çocuğunuzlaysanız. Belki yetişkinler iki parkı bir günde koştura koştura bitirebilir belki ama çocuklu olduğunuz zaman bu o kadar kolay olmayabilir. Dolayısıyla bir karar vermeniz gerekiyor. Disneyland'a bir gün ayıracaksanız mevcut "1 Day" seçeneğinden ilerlemeniz gerekiyor; iki, üç ya da biraz abartıp dört gün geçirmeyi düşünüyorsanız da "Multi-day" seçeneğine tıklayarak seçim yapabiliyorsunuz.


Hadi biz karşılaştırması kolay olsun diye "1 Day" (1 Gün) seçeneği üzerinden ilerleyelim. Önce kaç kişi olacağınızı ve bilet alınacak kişilerin yaş aralıklarını seçmeniz gerekiyor. 12 yaş ve üzeri için "Adult" yani yetişkin bileti, 3-11 yaş aralığındaki çocuğunuz içinse "Child" bileti almanız gerekiyor. 3 yaşından küçükler içinse ücretsiz...

Kişi sayılarını yaş sınırlarını dikkate alarak seçtikten sonra artık hangi biletin bizim için uygun olduğunu incelememiz gerekiyor... Bu aşamada farklı farklı fiyatlar göreceksiniz. Bu fiyatlar 1 gün 2 park şeklinde öncelikli olarak size sunulacaktır ama 1 gün 1 park gezmek isterseniz aşağıdaki "Want to know more about 1 day / 1 park tickets ?" yazısının altındaki "Click here"a tıklamanız gerekiyor ama dediğim gibi 1 gün 1 park seçeneği size Disneyland Park ve Disney Studios bölümlerinden sadece birine giriş hakkı tanıyor. O yüzden ilk kez gelecekler için ben bunu önermiyorum. Çünkü asla yeterli olmayacaktır. Bu konudaki detayları bu linkteki Disneyland yazımdan okumayı unutmayın lütfen.

Disneyland Bileti İnternetten Nasıl Alınır?
Online Disneyland Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bu kısım çok önemli:

1 gün 2 park seçeneği üzerinden ilerleyecek olursak, karşınıza SUPER MAGIC PLUS TICKET, SUPER MAGIC TICKET, MAGIC TICKET, MINI TICKET gibi bilet seçenekleri çıkacaktır. Bu isimler sürekli değişiyor, fiyat ve geçerlilik süreleriyle de habire oynuyorlar; o kadar ki bazen bir iki haftada bir fiyatlar ve kampanyalar değişiyor. Ömrümü yedi bu Disneyland :) O yüzden tüm detaylarıyla en güncel listeyi yayınlamak çok güç. Sürekli güncellemeye çalışıyorum fiyatları ama emin olmak için resmi web sitesinden son durumu incelemenizde yarar var.

SUPER MAGIC PLUS TICKET aslında en dertsiz tasasız ve tabi en pahalı olan seçenek. Aldığınız gün itibariyle kullanabiliyorsunuz, 1 yıl boyunca, yılın her günü geçerli. Bir de bu bileti almanın avantajı, geldiğinizde gişede sıra beklememek olacaktır. Eh tabi bir de yılın hangi günü giderseniz gidin geçerli, o yüzden de en pahalı seçenek.

Diğer seçeneklerin geçerli olduğu tarihler ve günlerse türlerine göre farklılık gösteriyorLÜTFEN DİKKAT: Tabii ki bu biletler internet fiyatı  kapı fiyatından ucuz ve Bileti satın aldığınız tarihin bir gün sonrasından itibaren kullanılabiliyorsunuz ama gün ve tarih kısıtlamasına çok dikkat etmek gerekiyor.

Paris'e geliş tarihinizde Disneyland'a zaman ayırmaya karar verdiğiniz günleri iyi planladınızsa, bu günlerin hangi bilet dönemine ait olduğunu iyi inceleyip en hesaplı bileti seçmeniz mümkün. Ama Disneyland'a hangi gün gideceğiniz belli değilse ya da planladığınız tarih aralığında ekonomik bilet seçenekleri geçerli değilse zaten hiç kafanızı karıştırmadan SUPER MAGIC PLUS TICKET alarak tatilinizin en güzel şekilde geçmesini sağlamanız gerekiyor. Yoksa, tarih kısıtlamalarına dikkat etmeden, sırf ucuz diye diğer biletlerden birini alırsanız, Disneyland'a gittiğiniz gün turnikelerden geçmeye çalışırken biletinizin geçersiz olması riski de söz konusu.

Gün kısıtlamalarını nereden öğreniyoruz?

SUPER MAGIC PLUS TICKET alacaksanız zaten gün kısıtlaması derdiniz yok ama diğer biletlerden alacaksanız, hemen altında küçük harflerle yazılmış bilet geçerlilik tarihleri oluyor. Mutlaka "More Information"a tıklayın. Burada biletin hangi tarihe kadar geçerli olduğu yazar ve sadece biletin son kullanım tarihi değil, hangi ayın hangi günleri geçerli olduğu da önemlidir. Varsa, daha kısa döneme ait promosyon bilet türlerini de inceleyin. O pencerenin altındaki  yazısının yanında ya da altında göreceğiniz "Click here to check the calendar" yazısına tıklayıp, açılacak pencerede o biletin hangi tarih dilimlerinde geçerli olacağını inceleyerek sizin için uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor.

Açılacak pencerede Yeşil ile gösterilenler tarihler sizin planladığınız tarihe denk geliyorsa şanslısınız, o zaman en hesaplı bileti alabilirsiniz. Mavi ile gösterilen tarihlere denk geliyorsa daha geniş bir tarih aralığında parka giriş yapmanız mümkün ama Koyu Gri ile gösterilen tarih aralığına denk geliyorsa o döneme ait en pahalı bileti almanız gerekiyor, eğer Eflatun ile gösterilen alana denk geliyorsa da mecburen SUPER MAGIC PLUS TICKET almalısınız, başka seçeneğiniz yok. Buna ilaveten SUPER MAGIC PLUS TICKET tüm renklerin olduğu tarihlerde geçerli. Takvim açıklamasında örneğin Yeşil + Mavi gösterilen bilet her iki grupta da geçerli. Bunu neden söylüyorum? Örneğin Mavi ile gösterilen biletten aldınız ama hafta içi giriş yapmak istiyorsunuz, girebilirsiniz. Sadece boşu boşuna fazla para vermiş oluyorsunuz ama Mavi ile gösterilen tarihe Yeşil ile giremiyorsunuz. Umarım açıkça ifade edebilmişimdir.

Paris'e gelirsiniz, planınız değişir, programınızda kayma olur; bu konulara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer Disneyland gezisi tarihinize emin olamıyorsanız mutlaka ve mutlaka SUPER MAGIC TICKET öneriyorum zaten; bunun altını defalarca çiziyorum. Tatil programınızın belli olacağı güne kadar beklemek istiyorsanız da bu kez fiyatların değişme durumu söz konusu olabiliyor AMA bu her zaman fiyatın düşebileceği anlamına gelmiyor. Yani bileti çok önceden almakla son dakikada almak arasındaki tercih tamamen size kalmış.

Gelelim bilet fiyatlarına:

Normalde, bu yazıdaki ikinci fotoğrafta da gördüğünüz gibi kapı fiyatı 1 gün 2 park için 12 yaş ve üzeri için 94€, 3-11 yaş aralığı içinse 86€. Yılın hangi tarihinde giderseniz gidin, kapıda bilet almayı tercih ettiğinizde bu fiyatla karşılaşacaksınız. Tabii promosyon dönemi olur, kapı fiyatları artar/azalır, ona bir şey diyemem... Biletinizi internetten almayı tercih ederseniz de, bu yazının güncellendiği tarih itibariyle bilet fiyatları:

1 Gün 1 Park SUPER MAGIC PLUS TICKET
12+ Yaş: 79€, 3-11 Yaş: 71€

1 Gün 2 Park SUPER MAGIC PLUS TICKET
12+ Yaş: 94€, 3-11 Yaş: 86€

1 Gün 1 Park SUPER MAGIC TICKET
12+ Yaş: 73€, 3-11 Yaş: 66€

1 Gün 2 Park SUPER MAGIC TICKET
12+ Yaş: 88€, 3-11 Yaş: 81€

1 Gün 1 Park MAGIC TICKET
12+ Yaş: 63€, 3-11 Yaş: 56€

1 Gün 2 Park MAGIC TICKET
12+ Yaş: 78€, 3-11 Yaş: 71€

1 Gün 1 Park MINI TICKET
12+ Yaş: 49€, 3-11 Yaş: 42€

1 Gün 2 Park MINI TICKET

12+ Yaş: 64€, 3-11 Yaş: 57€

2 Gün 2 Park Bileti
12+ Yaş: 147€, 3-11 Yaş: 130€


Aslına bakarsanız 3 ve 4 günlük biletler de var ama ben buraya en fazla iki günün yeteceğini düşünüyorum.

Tabii bilet alırken güncel fiyatları Disneyland sayfasından kontrol etmelisiniz ki sonuçta orada yazılan fiyatlar geçerlidir. Gerçi ben sık sık girip bilet fiyatları değişmiş mi diye bakıyorum ama fiyatlar ve kampanyalar o kadar sık değişiyor ki, kazara gözden kaçırırsam ve eğer bir değişiklik görürseniz bu yazıyı güncellemem için beni bilgilendirmenizi rica ederim.

Bir önemli not da şöyle olsun: Alacağınız biletle gün içinde parka sınırsız giriş çıkış yapmak mümkün, yani turnikelerden dışarı çıkıp sonra tekrar içeri girebiliyorsunuz. Bir diğer önemli konu da: 2, 3 ya da 4 günlük bilet alırsanız bileti ilk kullandığınız günden itibaren bir sonraki girişleriniz takip eden günler olmalı yani bugün bir park gezip, arada birkaç gün boşluk bırakıp, kalan haklarınızı ileriki bir tarihte kullanmak gibi bir şansınız olmuyor.

Bu arada bazı sitelerde, Disneyland atraksiyonlarına sıra beklemeden girmek için kullanılan FASTPASS'in de bilete dahil olduğu yazıyor. Oysa ki zaten hangi bileti alırsanız alın, tüm biletlerde FASTPASS özelliği var, yani ayrıca satın almıyorsunuz. FASTPASS konusunda detaylı bilgiyi de diğer tüm bilgiler gibi bu linkteki yazımda bulabilirsiniz.

Disneyland Bileti İnternetten Nasıl Alınır?
Online Disneyland Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yukarıdaki kıstaslara göre seçiminizi yaptınız. Ben örnek olsun diye 2 yetişkin 2 çocuk, 1 gün 2 Park SUPER MAGIC TICKET üzerinden ilerliyorum... Bu seçenekle sayfanın sağ tarafında karşınıza çıkacak olan toplam fiyat, bu yazının güncellendiği tarih itibariyle 338€ olarak görünecektir. Bu bileti kapıdan almaya kalksanız vereceğiniz rakam 360€, yani internetten alarak 22€ kârınız oluyor. Hele ki aynı sayıda kişi için MINI TICKET alma şansınız olursa o zaman toplamda ödeyeceğiniz para 242€ olacaktır ki bu da 118€'luk avantaj elde etmek demek!... Sonuçta biz 338€'luk örnek bilet üzerinden devam edecek olursak, bileti bu şekilde almaya karar verirseniz "add to chart"a tıklamanız gerekiyor. Açılacak sayfada alışverişinizin özetini görüyorsunuz. Bilet adetlerini, yaş aralıklarını ve toplam fiyatı kontrol ettikten sonra devam etmek için yeşil "continue" butonuna basabilirsiniz.

Açılacak sayfaya bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. En üste e-mail adresinizi yazıyorsunuz, onun yanındaki kutuya tekrar e-mail adresinizi giriyorsunuz. E-mail adresinizi doğru girmeniz önemli, çünkü e-biletiniz PDF olarak bu mail adresinize gönderiliyor. Bir alt kutuya geçtiğimizde "Title" olarak erkekseniz "Mr.", kadınsanız "Mrs." seçeneğini seçiyorsunuz. Yemen yanındaki birinci kutuya adınızı, ikinci kutuya da soyadınızı yazıyorsunuz. Bunları yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı öneririm...

Bir alttaki adres satırına maksimum 30 karakter olacak şekilde adresinizi yazmanız isteniyor. Birinci satır yetmediği takdirde ikinci satıra da geçebilirsiniz. Onun altındaki sol kutuya posta kodunuzu, sağ kutuya da bulunduğunuz şehri yazıyorsunuz. Ülke seçeneği zaten otomatik olarak "Turkey" (Türkiye) olarak görünüyor. Bu arada hemen belirteyim, yanında * (yıldız işareti) olan tüm alanlara gerekli bilgilerin girilmesi zorunlu...

Onun altındaki kutuya da telefon numaranızı, 9053........'la başlayacak şekilde, boşluk bırakmadan 12 hane şeklinde giriyoruz. Onun da altında bulunan küçük kutucuğu işaretlememize gerek yok. O kısım Disneyland'ın bize promosyon e-mailleri göndermesine izin verdiğimizi belirten bir seçenek. Bu tür mailler almak istiyorsanız tabii ki işaretleyebilirsiniz.

En alttaki "Please enter here the characters that appear below*" yazan yerin altına da, o sayfada hemen bir altta karşılaşacağınız rastgele resimdeki rakam ve harfleri büyük küçük harf olmasına dikkat ederek giriyoruz. Ve en alt sağda bulunan yeşil "Next" butonuna basarak ilerlemeye devam ediyoruz. 

Yeni açılan sayfanın en başında biletin bize girdiğimiz e-mail adresimize gönderileceği ve bunu kendimiz basmamız gerektiği söyleniyor. Bunun için bilgisayarınızda Adobe Reader programı olması gerekiyor, eğer yoksa bu sayfadan ücretsiz yükleyebiliyorsunuz. Evinizde printer yoksa da, printer'ı olan bir arkadaşınıza, size e-mail ile PDF olarak gelen bileti başka bir arkadaşınıza forward ederek/ileterek onun sizin yerinize basmasını sağlayabilirsiniz. Biletinizi bastıktan sonra kaybederseniz de size gelen mail'i açıp yeniden basmanız mümkün.

Tabi bu sayfadaki "Visitors' names" yani "Ziyaretçi Adları ve Soyadları"nı doğru girmeniz önemli. Artık kaç kişi için bilet aldınızsa o kişilerin bay/bayan olarak Mr./Mrs./Miss. şeklinde "Titre"lerini, Adlarını ve Soyadlarını yazmanız gerekiyor. Bu isimler bilet üzerinde görünecek ve bu biletler başka kişilere devredilemiyor. Gerçi 'e geldiğinizde kapıdaki yoğunlukta isimleri kontrol ederler mi bilmiyorum ama içinizin rahat olması açısından isimleri girerken hata yapmamaya, yetişkin ve çocuk biletlerine dikkat ederek adları tek tek doğru bir şekilde girmeye dikkat edin lütfen.

Sonra yine en alt sağdaki yeşil "Next" butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Burada karşınıza yine bir "Summary" yani özet sayfası çıkıyor ve dip toplam fiyatı görünüyor. Genel şartları okumanız öneriliyor. Ayrıca "See the calendar for details" yani "Detaylar için takvim bilgisine bakınız" deniyor. SUPER MAGIC PLUS TICKET alıyorsanız tarih kısıtlamalarına dikkat etmek önemli değil ama herhangi bir promosyon bilet alıyorsanız, bu takvime bakıp tekrar tekrar kontrol etmekte fayda var...

Her şeyden eminseniz, "tüm bilgileri okuduğunuzu ve şartları kabul ettiğinizi" belirten sol alttaki küçük kutucuğu işaretledikten sonra sağ alttaki yeşil "Confirm and access to payment page"e tıklayarak yukarıdaki bilgileri onaylamış oluyor ve ödeme sayfasına geçiyorsunuz.

Açılan ödeme sayfasına önce kart tipini (Visa-Master vb) seçiyorsunuz. Bir alt satıra kredi kartı numaranızı, onun altına da kart üzerinde görünen adınızı yazıyorsunuz. Onun altındaki kutucuğa da kredi kartınızın son geçerlilik tarihini ay ve yıl olarak girdikten sonra en alttaki kutucuğa da kartınızın arkasında bulunan üç haneli güvenlik kodunu girip yine sağ alttaki yeşil "Next" butonuna basarak ödeme talimatını veriyorsunuz.

Bu aşamadan sonra ödemeniz doğrudan kabul edilebilir ya da kredi kartınızın güvenlik ayarlarına bağlı olarak cep telefonunuza gelecek şifreyi açılacak ekrana girmeniz istenebilir. Bu tamamen sizin kartınızın güvenlik ayarlarına bağlı.

E-mail adresinizi doğru girdiyseniz Disneyland biletiniz PDF dosyası olarak gelecek bu bilet üzerinde aldığınız biletin geçerli olduğu tarihleri gösteren bir tablo da olacak... Artık bu biletin çıktısını alıp evde görünür bir yere asarak artık Paris'e geleceğiniz, Disneylanda'da eğleneceğiniz günün hayalini kurmaya başlayabilirsiniz...

Biraz detaylı anlattım ama aslında bileti almak o kadar da karışık değil. Sadece hangi bilet türünü seçeceğiniz konusu çok önemli, bu da gezi tarihinizi iyi programlayabilmenizle ilgili bir konu.

Bu arada hemen ekleyeyim, Disneyland'a bir yıl içinde daha çok giriş yapmanız söz konusuysa o zaman Yıllık Disneyland Pass almak çok daha akıllıca olacaktır. Disneyland Pass'ın 365 gün geçerli olanı 223€, 320 gün geçerli olanı 179€, 280 gün geçerli olanı 135€... Hele bir de 280€ olanın öğrenciler için olan modeli var ki o da sadece 95€!

Ama burada şöyle bir sorun var; Yıllık Disneyland Pass alabilmeniz için Fransa'da bir adres gösterebilmeniz gerekiyor. Fransa'da yaşıyorsanız sizden şanslısı yok :) Yıllık Pass almak için yine sayfasına girip bu kez ülke olarak Fransa'yı, sonra da daha kolay ilerleyebilmek için bölge olarak Île-de-France'ı seçmeniz gerekiyor. Site bundan sonra Fransızca oluyor ve yıllık pass seçeneği "Parcs et Billets"nin altında "Passeports Annuels" olarak karşınıza çıkıyor. İşin bu kısmını anlatmak ayrı bir hikaye; Fransızcanız varsa şimdilik kendiniz çözün, olmazsa ben bu konuyu ayrı bir yazıda detaylı bir şekilde işlemeye çalışırım...


Ayrıca sitesi üzerinden Disneyland otellerinde konaklamanın da dahil olduğu çok özel paketler de söz konusu ama ben o otellerde hiç kalmadığım için bu konuda "şurası iyidir, burası daha iyidir" diye bir yorum yapmak istemiyorum. Eğer bütçeniz uygunsa ve Paris'e bu gelişiniz çocuklarınızı mutlu etmek için Disneyland'a özel bir gezi olacaksa, yine ana sayfadaki "Parks & Tickets"ın altındaki "Holiday Packages" yani "Tatil Paketleri"ne tıklayarak Konaklama + Disneyland Park bileti seçeneklerini inceleyebilir ya da "Place to Stay"den kalabileceğiniz Disneyland Otelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

dışında bağımsız bir otelde kalmak istiyorsanız da Paris'te Nerede Kalınır? Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular yazıma bakmanızı öneririm.

Evet sanırım internetten Disneyland bileti alma konusunda verebileceğim detaylar şimdilik bu kadar. Anlaşılmayan ya da emin olmadığınız bir konu varsa yorum kısmına yazmaktan çekinmeyin lütfen. Ancak "şu tarihlerde geliyorum, hangi bileti almalıyım" sorusunu sorup yanıt bekleyerek zaman kaybetmek yerine 'in bilet alma sayfasındaki takvimden biletlerin geçerli olduğu tarihleri kontrol etmenizi rica ediyorum. Çünkü genelde sorularınızı cep telefonumdan okuyorum ve takdir edersiniz ki cepten güncel bilet fiyatlarını kontrol etmek, takvimde sizin geleceğiniz tarihi bulmak, sonra da sizin adınıza hesap kitap yapmak hiç kolay olmuyor :)

Bir de biletinizi internetten almaya karar verdiğinizde, bu yazıdaki linklerden 'in sayfasına ulaşıp bilet alırsanız, bana da destek olmuş olursunuz. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlamanız hem beni mutlu edecek hem de Disneyland'a gitmek isteyen pek çok insanın hayatını kolaylaştıracaktır.

Anlatması benden, 'e tıklayıp biletinizi almanız sizden...

Umarım 'te harika vakit geçirir, hem kendinizin, hem de -varsa- çocuklarınızın en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmiş olursunuz.

İçinizdeki çocuğu hep hayatta tutmanız dileğiyle...

İyi eğlenceler...
İlgili Yazılar:

Disneyland Paris Hakkında Detaylı Bilgi
Paris'te Nerede Kalınır? Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Disney Store Champs Elysées

KATEGORİLER          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

96 yorum:

 1. Ellerinize sağlık Ahmet Hocam,
  Bir kez daha tebrik ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum. Bu yazı birilerinin işine yarayıp Disneyland'a gidecek olanların hayatını kolaylaştırırsa ne mutlu bana.

   Sil
 2. Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler. Eğer özel bir kampanya yoksa 2 gün 2 park, 2 kişi için 920 TL falan yapıyor, ki bu da internet fiyatı. Çok pahalı. Bence iyi bir planlama yapıp 2'şer tane 1 Gün 1 Park MINI TICKET almak daha karlı. 188 EUR, yani 620 TL civarı yapıyor. 1 gece de yakın bir otelde kalmak lazım. Benim asıl merak ettiğim konu Disneyland fotoğrafçıları ve fotoğrafların ücretlendirilmesi, yani Photopass. Sanırım onlar da oldukça pahalı. Sayfasından tam anlamadım, sadece yıllık giriş hakkı olanlar mı yararlanabiliyor? Fotoğrafları sonradan internet sayfasından giriş yapıp indirebiliyoruz sanırım, ama fiyatları nasıl hiç anlamadım. Selfie çubukları yasak olduğu için güzel fotoğraflar çekinebilmek adına onların fotoğrafçılarından yararlanmak istesek bize ne kadara patlar acaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Koray Bey,
   Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkürler.
   Evet dediğiniz gibi iki gün ayrı ayrı tek park girişli MINI TICKET en hesaplısı oluyor ama bunun için MINI TICKET dönemlerine denk gelmek önemli, çünkü sadece hafta içi olması yetmiyor, belli periyotların dışındaki hafta sonları olmasına da denk gelmek gerekiyor.
   Bir diğer sorun da çocuklu ailelerin gezilerini planlarken çocukların durumuna göre her şeyin değişebilmesi riski. Örneğin Perşembe'den Pazar'a 3-4 günlüğüne Paris'e gelmiş çocuklu bir aile ekonomik olsun diye MINI TICKET almayı tercih edebilir ama bu seferde çocukların o gün bir sorunu olsa ve parka giremeze giriş hafta sonuna kaysa bu kez bilet geçerliliğini yitirecek. Bilemiyorum tabi, o yüzden çok iyi planlamak gerekiyor bu işleri.
   PhotoPass+ konusunu çok net bilmiyordum, Disneyland sayfasında biraz araştırdım. Öğrendiğim kadarıyla PhotoPass+ herkesin yararlanabileceği bir uygulama ve dediğiniz gibi Disneyland fotoğrafçılarının çektiği fotoğraflarınız belli bir süre sizin hesabınıza internette saklanıyor, onları indirebiliyorsunuz, çeşitli promosyon malzemeleri yaptırabiliyorsunuz vb. ama ben de fiyat bilgisine ulaşamadım. Başka forumlarda 49,99€ gibi bir fiyat gördüm ama emin değilim. Belki sorunuzu okuyan başka biri bu soruya yanıt verip bize yardımcı olabilir? Fiyat bilgisine ulaşırsam Disneyland yazımda da günceleme yaparım.
   Mutlu günler dilerim.

   Sil
 3. ahmet bey merhaba. mını tıcket aldıgımızda ınternettekı yesıl olan yanı dısneyland a gırebılecegımız gunlerın degısme olasılıgı varmı acaba? bırde koray bey fotografcıdan bahsettı bende sormak ıstıyorum ben zaten dugun fotograflarımı cektırmek ıcın fotografcımla gıdecegım dısneyland a dolayısıyle elınde profesyonel fotograf makınesı olacak yasak mı bu sekılde?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gamze Hanım,
   Disneyland takvimi zaten belirli bir tarihe kadar görünecektir ki bu da hangi günlerin hangi tür biletler için ayrıldığının baştan belirlenmiş olması demek. Dolayısıyla bu günlerin değişme olasılığı mümkün değil görünüyor ama yine de böyle %100 emin olmadığım konularda ahkâm kesmekten çekinirim. Teorik olarak böyle bir şey mümkün değil diyeyim. Aksi yönde bilgisi olan varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim.
   Disneyland'a özel fotoğrafçınız ile gitmenin bir sorun olup olmayacağını araştırdım ama yasak olduğuna dair bir nota rastlamadım. Küçük bir ihtimal üç ayakla içeri girmenize izin verilmeyebilir, o konudan emin değilim.

   Sil
  2. bende ınternette bu konuyla ılgılı bısey bulamamıstım. cok tesekkur ederım ilgilendıgınız ıcın :)

   Sil
 4. Fotoğraf konusunda bilgiye ulaştım. İstediğiniz tüm mekanlarda Disneyland fotoğrafçıları tarafından fotoğrafınızı çektirdiniz diyelim. Ailece çektirdiğiniz tüm fotoğrafları 169$'a indirebiliyorsunuz (önceden alırsanız 149$) Tek bir fotoğrafı indirmek ise 14.95$

  Fotoğraflar yüksek çözünürlükte indirilebiliyor. Ayrıca CD ve çeşitli ürünlere baskı falan da yaptırabiliyorsunuz. Detaylı bilgi şurada: https://mydisneyphotopass.disney.go.com/keepsakes/index/notlogged/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harikasınız! Bilgiler için çok teşekkürler...

   Sil
 5. selam , ilk defa parise gidecek biri olarak sitenize bayıldım. tüm soru işaretlerini giderecek bilgiler hemen hemen mevcut. tarafınız vesilesi ile şirin Fransızca kelimelere hakim olmuş :) ancak çat pat ingilice bilen biri olarak ben ; sizce tur ile mi gitmeliyim yoksa bireysel olarak bu iş kotarılabilinir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
   Prensip olarak kimseye "turla gelmeyin, kendiniz gezebilirsiniz" diyemem bu tamamen sizin kararınıza bağlı.
   Paris'e turla gelmenin avantajları başkadır, kendi başınıza gelip gezmenin avantajları başkadır. Ben sadece Paris'e kendi başına gelmek isteyenlere yol gösterici olmak adına bu blog'u hazırlıyorum. O yüzden bu konuda bir yönlendirmede bulunmam pek doğru olmaz...

   Sil
 6. Merhaba Ahmet Bey,
  Siteniz çok güzel ve çok açıklayıcı, kafamı karıştıran bir dipnottan dolayı size bir sorum olacak. İnternet'ten alıp yazdırdığımız bileti, park'a gireceğimiz gün götürmemiz yeterli değil mi? Sanki dip notlarda girişten bir gün öncesine kadar çıktıyı saklayın demişler. yani girmeden bir gün önce çıktıyı gişeden biletle değiştirin gibi bir durum söz konusu değildir umarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Serkan Bey,
   Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
   Biletinizin çıktısını alıp parka gireceğiniz gün Disneyland'a gidiyorsunuz. Biletinizde "This is a ticket" yazıyorsa doğrudan turnikelere gidebilirsiniz "This is a voucher" yazıyorsa turnikelerin ve gişelerin hemen en başındaki bilet alma otomatlarına okutarak park giriş biletinizi edinip sonra da turnikelere yönelebilirsiniz. Yani bunu parka gireceğiniz gün yapmanız yeterli ve hiçbir şekilde gişe kuyruğuna takılmıyorsunuz.

   Sil
  2. Bilgi için çok teşekkürler Ahmet Bey

   Sil
 7. Detaylı anlatımınız için teşekkürler Ahmet bey, fahri Paris büyükelçisi gibisiniz :) Kısmetse 4 Nisan günü Disneyland ziyareti yapacağız. Geçen hafta baktığımda Nisan ayı hafta içi Mini ticket ile girilebilecek pozisyondayken şimdi baktığımda 24 Marttan sonra Nisan ayı Magic ticket a dönmüş. bu tarihten önce biletini alanlar bize göre şanslı. Bazen erken davranmak gerekiyor 3 kişi 35€ fazladan ödeyecez şimdi.
  Şunu sormak isterim size, biz 1 gün 1 park seçeneğini düşünüyoruz, yanımızda 5 yaşında kızım olacak. 1 günde 2 parkın hakkını veremeyiz diye düşündük. Sizin görüşünüz nedir?
  teşekkürler cevaplarınız için.
  Zafer Kaya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Zafer Bey,
   Ben de bilet dönemleri ve fiyatlarını sizlerle birlikte öğreniyorum :) Bana kalsa bir yılın bilet fiyatı dönemi önceden bellidir derdim ama demek ki sizin dediğiniz gibi günden güne bu dönemler değişiyor. Sonuçta sizin aldığınız biletin çıktısında biletinizin geçerli olduğu dönemler yazıyor, daha sonra bu dönemler değişse bile sizi artık etkilemiyor. O yüzden bu bilet alma işi biraz şansa kalmış gibi görünüyor...

   Çocuğunuzun karakterini ve dayanıklı olup olmadığını bilmediğim için hangi bileti seçmeniz gerektiği konusunda bir şey diyemem ama çocuklu aile olarak Paris'e gelen arkadaşlarım Disneyland'a 2 gün ayırıyorlar ve her gün tek parka giriş yapıyorlar. Çocuksuz gelen büyüklerse çok fazla Disneyland delisi değillerse, sadece eğlenmek istiyorlarsa 1 gün 2 park bilet alıp sabahtan akşama kadar vakitlerini Disneyland'da geçirip çılgınlar gibi eğleniyorlar :) Tabii çocuklarla böyle bir günde uzun zaman diliminde Disneyland'da olmak çok yorucu, o yüzden iki güne ayırıp birer park gezmekte fayda var...
   İyi tatiller

   Sil
 8. Ahmet Bey, harika bir blog. Paris'i hakkıyla gezmek isteyen biri, yazılarınızdaki detaylar ve akıcı üslubunuz sayesinde, her zaman çareler bulacaktır :)

  Bu Disneyland biletleri hakkında şöyle birşey duymuştum: Eğer bileti fransızca sayfadan alırsan fiyat daha uygun oluyor demişlerdi. Turisti ve yerliyi ayırmak maksatlı olarak.
  Bu bilgi doğru mudur?

  Sevgiler ve Saygılar,
  ve şimdiden teşekkürler.

  Adnan Ardahan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Adnan Bey,
   Öncelikle güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Bu farklı bilet fiyatları konusunu çok araştırdım, sanırım vaktiyle Disneyland böyle bir şey yapmış ama sonra tüketici kanununa muhalefetten dava açılmış. Ben Fransa'da yaşayan biri olarak ülke olarak Fransa'yı da Türkiye'yi de seçsem fiyatlar değişmiyor, eğer siz de Türkiye'den sayfaya girdiğinizde yukarıdaki fiyatları görüyorsanız demek ki ülkeler arasında bir fark yok demektir. Sonuçta ben Fransa'dan giriyorum, siz Türkiye'den giriyorsunuz. Ama benim de bilmediğim özel bir durum var mıdır cidden bilmiyorum; sanırım eskiden varmış, artık kalmamış...

   Sil
 9. iyi günler Ahmet bey Detaylı anlatımınız için öncelikle teşekkürler bazı dönemlerde biletlerde ucuzlama ihtimali varmı? biletleri ben yazınıza göre giriş yaptığımda 2 yetişkin bir çocuk süper magic 1 gün 2 park seçtiğimde toplamda 186€ (yetişkin 64 çocuk 58€) görüyorum. sizin verdiğiniz fiyatlara göre 245€ çıkması lazım. acaba bir yerde yanlışlık yapıyormuyum yoksa dönem içlerinde ucuzlama ihtimali mi var.
  şimdiden teşekkürler saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Fiyatlar yeni güncellendi ben de şimdi bir kere daha baktım, yukarıdaki fiyatlar doğru. Eğer siz dediğiniz fiyatları görüyorsanız, dipnotlarda farklı bilgi yoksa o zaman alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bilemedim, yeni uygulama olduğu için anlamaya çalışıyorum ben de...

   Sil
 10. Ahmet Bey merhaba
  Hayatımda gördüğüm en ayrıntılı gezi bloğu çok teşekkür ederiz.
  Biz 9 yasında kızımızla gelicez. 2 gün 2 park biletinden almayı düşünüyoruz. 2 gün ziyaretimizi ard arda mı yapmak zorundayız? Çok teşekkürler simdiden

  YanıtlaSil
 11. Merhabalar ☺️ Başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan, sayenizde o kadar çok bilgi edindik ki... Ellerinize sağlık. Benim de aklımda bir kaç soru işareti kaldı, yardımcı olursanız çok sevinirim.Konaklayacağımız otel çok yakın olduğu için arada 1-2 saatlik mola verip parka aynı gün içinde re-entry yapabiliyor muyuz acaba? Malum çocuklar yoruluyor. Şimdiden teşekkürler ��

  YanıtlaSil
 12. Merhaba AHmet Bey, Bilgileriniz icin cok Teshekkurler. 28.04/16 tarihiyle bilet fiyatlari dushmush. Mini ticket 47 euro-dan bashliyor. Benim sorum shu:
  Mini ticket alinca da prited versionla sirasiz gecish mumkunmu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Disneyland bilet fiyatlarını daha geçen gün güncellemiştim, sürekli güncellemekten gerçekten yorgun düştüm :) Hep söylediğim gibi, en iyisi ilgili linkten bilet fiyatlarını kontrol etmek.
   Sorunuzun yanıtına gelecek olursak, eğer bastığınız biletin üzerinde "This is a ticket!" yazıyorsa (ki yukarıda tarif etmeye çalıştığım şekilde alırsanız hangi tür bileti alırsanız alın öyle yazacaktır) doğrudan turnikelere gidip bu biletteki barkodu okutup parka giriş yapabilirsiniz.
   İyi eğlenceler.

   Sil
  2. Tekrar Merhaba, bilet fiyatlarını yeniden kontrol ettim, yukarıdaki fiyatlar doğru; evet 47€'ya da bilet var ama satın alırken tarih aralıklarına dikkat edin lütfen. Mutlu günler...

   Sil
 13. Ahmet bey merhaba ,bileti sitenizden disneylandın sayfasına girip aldım ama gbp olarak aldım .bunu nasıl iptal edip eur ya dönebilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bilet ödemenizden kredi kartınızla aldıysanız GBP da olsa Euro da olsa karşılığı TL hesabınızdan çekilecektir; TL olarak fark etmeyecektir diye biliyorum. Bilet iptali konusunda ise bilgim yok; sizin için çok önemliyse araştırıp öğrenmeye çalışırım.

   Sil
 14. Ahmet bey harika blogunuz için çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde Paris'e gelmeden Paris ile ilgili bir çok değerli bilgiler aldık. Temmuz ayında 9 kişi Orly Havaalanından Paris Dolmuşla direk Disneyland'ta geçmeyi planlıyoruz. 9 kişininde birer sırt çantası olacak.Bu sırt çantaları için Disneyland'ta Luggage Storage varmı? Varsa sırt çantaları sığarmı ve ücretlimi? Sırt çantası konusundaki tavsiyeleriniz nelerdir? İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Bülent Bey,
   Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Bence içeriye kesinlikle sırt çantası ile girmemelisiniz; özellikle hareketli atraksiyonlarda sizin için kısıtlıyıcı ve sevimsiz olacaktır, o yüzden bu tür çantalarınızı emanete bırakmak en akıllıcası olacaktır.
   Açıkçası bugüne kadar Disneyland'daki bagaj emanet bürolarından hiç yararlanmadım ama sizin için araştırdım, Disneyland'da her iki parkın da girişinde ücretli bagaj emanet yerleri mevcut. Bu konuda Paris Dolmuşu şöförü size yol gösterecektir diye düşünüyorum.
   Şimdiden iyi tatiller dilerim.

   Sil
 15. ahmet bey 23 mayısta dısneylanda gıdecegız eşim ile bız ilk secenek olan Summer Ticket Special Offer: 2 Parks for the price of 1 bunu secıyoruz fıyat ıkı kısı toplam 94 eur sızın soyledıgınız fıyatın yarısı gıbı oluyor. alttakı seceneklerı pek anlayamadım 23 mayıs ya da 24 mayıs ta haftaya oradayız bu bileti alırsak hata yapar mıyız. ayrıca bu bıletlerin fasstpass ozelliği var mı.ben daha once gıttıgımde kapıdan almıstım ve fastpass ıcın ekstra odemıstım. fastpass bu Summer ticket MINI valid at both Disney® Parks!için gecerlimidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Özlem Hanım,
   Sizin parka giriş yapacağınız 23 ve 24 Mayıs tarihleri yukarıdaki yazıda "yeşil" ile ifade edilen "mini ticket" promosyon dönemine denk geldiğinden, biletinizi internetten aldığınız takdirde, kapı giriş fiyatının yarısını ödeyerek parka girmeniz mümkün olacak. Yani hata yapmıyorsunuz, her şey yolunda.
   FASTPASS içinse, daha önceki zamanlardaki uygulamaları bilemiyorum ama bu yazı harici diğer Disneyland yazımda detaylı olarak anlatmaya çalıştığım, hangi bileti alırsanız alın zaten FASTPASS özelliği otomatik geliyor. Dilerseniz diğer Disneyland yazıma da bakarak bu konudaki detayları, merak ettiğiniz konuları öğrenebilirsiniz.
   Şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

   Sil
 16. Çok tesekkur ederim simdi alıcam biletimizi. Bu kadar güzel bir site hazırladığınız ve tüm detayları ile bizlere yardım ettiğiniz için size cokkkk tesekkür ederim. emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginiz ve değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim. Sevgiler selamlar...

   Sil
 17. Ahmet bey bn bu fastpass olayını tam anlayamadım. İnternetten aldığımız tüm biletler fastpss demişsiniz ama yazının en başında ise magic flex 1 de sıra beklemek derdi yok demişsiniz. Benim tek derdim sıra beklememek ve bana 59 euroluk magic uyuyor ama eğer derseniz ki 90 euroluk magic flexte hiç sıra derdi yok onu alırım hangisini önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. FastPass hepsinde var merak etmeyin, Magic Flex'in tek avantajı yılın 365 günü parklara herhangi bir gün girebiliyor olmanız, diğerlerinde ise takvime göre seçim yapmanız gerekiyor. Sıra derdi derken tam anlamadım? İnternetten hangi bileti alırsanız alın, Disneyland gişesinde ayrıca beklemenize gerek kalmaz, doğrudan turnikelere gidersiniz; dediğim gibi FastPass özelliği tüm biletlerde var; tarihiniz kesinse ve takvime de baktıysanız elbette ki ona göre ekonomik seçeneği almak en ideali.
   Mutlu günler.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim sağolun. Disneyland a girdikten sonra Oyun parkındaki aletlerde sıra beklerken magic flex 1 in normal magice üstünlüğü var mı onu merak etmiştim. Anladığım kadarıyla yokmuş. İlginiz ve detaylı anlatımınız için tekrar teşekkür ettm.

   Sil
 18. Merhabalar bu yazı çok faydalı oldu fakat bilet alırken girdiğim mail adresi için invalid diyor ve kabul etmiyor.hep kullandığım adres:( başka arkadaşlarımın mailleri ile de denedim olmadı.20-21haziran için bilet almalıyım acilen. Bu konuda destek bekliyorum teşekürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Normalde olması lâzım; şayet teknik bir sorun varsa bunun yanıtını ancak Disneyland yetkilileri verebilirler.

   Sil
 19. Teşekkür ederim.Mobilden almaya çalıştığım için blokaj oldu sanırım. Pc ile deneyince alabildim :)

  YanıtlaSil
 20. MERHABA AHMET BEY DÜN AKŞAM DİSNEYLAND BİLETLERİMİZİ ALDIK. ANCAK EVDEN PRİNT ALAMADIK. ŞİMDİ İŞYERİNDEYİM NASIL ALACAĞIM ACABA???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Biletiniz mail adresinize gelmiş olmalı. Mailinize girip dosyayı açıp print alabilirsiniz. İş yerinizde kişisel maillerinizi açamıyorsanız, Disneyland'ın gönderdiği bilet mail'ini iş mail'inize forward ederek iş yerinizde ekteki dosyayı açıp çıktısını almayı deneyebilirsiniz.
   Mutlu günler.

   Sil
  2. AHMET BEY ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

   Sil
 21. GÜNAYDIN AHMET BEY TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. İLGİNİZE NE KADAR MİNNETARIZ ANLATAMAM. SİZE YAZDIĞIM MESAJI GÖREMİYORUM. REF NUMARARISI OLAN...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ne demek. Disneyland'la ilgili iki yazı var. Biri bu yazı, diğeri de Disneyland tanıtım yazısı. Referans numaralı mesajınız diğer yazının yorum kısmında. Güvenliğiniz için o mesajı sizin yerinize siliyorum hemen. Mutlu günler.

   Sil
 22. merhaba ahmet bey
  7 ve 12 kasım tarifleri arasında pariste olucaz
  9 kasım çarşamba günü disneyland planı yaptık bilet alımlarına baktık yazınızdaki siteden burada bize en uygun mini ticket bileti gitmek istediğimiz tarihte yeşil gösteriyor şanslıyız sanırım ama riskli olur mu tarihlerin değişmesi söz konusu değildir umarım bilgi almak istedim bizim için en doğru hangi bileti almak olur acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Nurgül Hanım,
   Biletinizi doğru tarih aralığında doğru rakama satın aldığınızda o bilet sizin için rezerve edilmiş oluyor. Daha sonra fiyatlarda değişiklik olsa bile siz bu değişiklikten etkilenmiyorsunuz.
   Eğer Disneyland'a gidiş tarihiniz değişirse ve o zaman elinizdeki bilet en ucuz biletse ve değiştirdiğiniz tarihtekine uymuyorsa o zaman da gişeye gidip cezasını ödeyerek yine girebiliyorsunuz ama ne kadar fark verildiğini bilmiyorum.
   Sonuç olarak seçiminizi doğru yaptığınız sürece herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.
   Mutlu günler dilerim.

   Sil
 23. Merhaba Ahmet bey,

  Ben 19 eylül günü disneylanda giriş yapmak istiyorum. O tarihte yeşil alana denk geldiği için uygun bi fiyata bilet alabiliyorum. Fakat bilet alırken "Period until tickets become available: Now" gibi bi yazı gördüm. Bu durumda biletim şimdiden itibaren yıl sonuna mı geçerli? yoksa bugün için bilet mi alıyorum?

  Çünkü o sekmeye gelene kadar hiçbir yerde tarih girme seçeneği çıkmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Şu an cepten baktığım için takvimi kontrol edemeyeceğim ama takvime doğru tarih aralığına denk gelecek şekilde baktınızsa sorun yok demektir. Normalde bilet alındıktan itibaren ertesi gün ve sonrasındaki tüm tarih/renk aralığında kullanılabilir. Max 1 yıl geçerlidir (daha az süre geçerliyse son tarih not olarak belirtilir). Yani tek bir tarih için bilet almıyorsunuz, belirli bir periyot ve belirli günler için bilet almış oluyorsunuz. Doğru renk kodlu bileti aldıktan sonra hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. İyi akşamlar.

   Sil
 24. Merhabalar ellerinize sağlık gerçekten çok yararlı bir yazı. Sadece sormam gereken bir durum var; ben ayın 5inde gitmeyi planlıyorum ve 3 gün var; ama more information kısmına girdiğimde "If you choose to have your tickets mailed to you (fees apply – see our terms and conditions of sale), the ticket reservations must be made at least 10 days before the date you plan to visit. Tickets printed at your home can be reserved as late as one day before the date of your visit." diye de bir madde var. Ben de biletimi mail yoluyla alacağım için, 10 günden az kaldığı için bu bileti alırsam geçersiz mi olur bir bilginiz var mı acaba? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Selin Hanım, öncelikle çok teşekkür ederim.
   10 gün önceden bilet alma konusu, bileti adresine postayla isteyenler için yani siz internetten online bilet aldığınızda elinizdeki bilet çıktısını ertesi günden itibaren kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Yani internetten bilet alıp print out'unuzla birlikte Disneyland'a geldiğiniz sürece bir sorun olmayacaktır.
   Mutlu günler.

   Sil
 25. Ahmet Bey Merhaba,
  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Ben de Ekim 2016'da yapacağım ziyaret için bilet almaya çalışıyorum. Yaklaşık 2 haftadır farklı kredi kartlarıyla satın almaya çalıştım, hiçbir şekilde olmadı. 6 kişi gideceğimiz için tek seferde 6, 4, 2 bilet almaya çalıştım, hiçbiri sonuç vermedi. :) Her seferinde karşıma "Votre réservation a été annulée. You will shortly be receiving an e-mail explaining the reason for the failure" uyarısı çıkıyor. Gelen mail'da ise teknik bir problem olduğu yazıyor. Fakat yukarıdaki yorumlara bakılırsa, sanırım bu problemi tek ben yaşıyorum. 2 ay önce de Disneyland bileti almıştım, aynı kredi kartıyla ve hiçbir sorun yaşamamıştım. Bu yaşadığım sorunla ilgili bilginiz veya öneriniz var mı? Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşıldığını duymamıştım, büyük olasılıkla Disneyland'ın sitesiyle ilgili bir sorun olmuştur. Normalde 6 kişilik bilet alabiliyor olmanız lazım, gerçekten ilginç bir durum. Üstelik iki haftadır diyorsunuz...
   İnanın ben de bilemedim...
   Eğer size gönderileceği söylenen e-mail'i bana gönderebilirseniz belki detaylarını okuyup anlamaya çalışırım?

   Sil
  2. Aynı problemi sürekli yaşıyorum.Farklı kredi kartları denememe rağmen aynı hatayı veriyor!Problemle ilgili size kısa zamanda bir mail gönderilecek türünden bir bilgi veriyor ancak mail de gelmiyor.Bu sorunla ilgili bilginiz var mı?Yada nasıl çözüldü?
   Saygılar.

   Sil
  3. Yukarıda ilk yorumu yazan kişi anonim kullanıcı olarak giriş yaptığı için kendisinin sorunu nasıl çözdüğünü bilemiyorum maalesef, bana da bu konuda mail gelmedi hatırladığım kadarıyla. Hâlâ bu sorunun neden kaynaklandığını anlayabilmiş değilim. Çözüm için doğrudan Disneyland ile iletişim kurmanız gerekiyor sanırım.

   Sil
 26. büyük emek...detaylı anlatımınız için çooook teşekkürler Ahmet bey..24-25 aralık ta disneyland açıkmıdır? Noel tatiline denk geliyor gezimiz..restorantlar kafeler açık olurmu acaba? teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet 24-25 Aralık tarihlerinde Disneyland açık olacak. Noel tatilinde yani 25 Aralık sabahı pek çok yer kapalı olabilir ama saat 11-12'den itibaren tüm kafe ve restoranlar açılacaktır.
   Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Mutlu günler.

   Sil
 27. Merhaba,
  Öncelikle büyük emeğiniz için teşekkürler. 29 kasım Disneyland ziyareti yapacağız, 2 yetişkin bir çocuk.2 gün için bilet alacağım. Ancak tarih/renk aralğına ait tabloyu göremedim sitede.Kaldırılmış olabilir mi? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Şu an için ekranda görünen 29 Kasım için Mini Ticket ama promosyon olan değil 62 Euro yetişkin / 55 Euro çocuk olan... Tabii bir günde iki parka giriş yapmak istiyorsanız. 62 Euro'luk biletin altında bulunan "more information"a tıklayın, ardından açılacak pencerede de "click here to check the calender"ı tıklayın, takvimi göreceksiniz.
   İyi tatiller.

   Sil
 28. Ahmet bey merhaba. Öncelikle böyle güzel ve faydalı bir site hazırladığınız için çok teşekkür ederim. Benim 3 sorum olacak: 1) 30 ocak 2017 tarihi için eşimle birlikte 1 gün/2 park olarak disneyland bileti almak istiyorum. Siteye baktığımda bizim için kişi başı 36 euro'luk fiyatla special offer: special mini 1 day/2 park seçeneği uygun gözüküyor. Bu doğru mudur, bilet satın aldıktan sonra iptal seçeneği olmadığı için emin olmak istedim açıkçası. 2) Special mini 1 day/2 park seçeneğinin altında şöyle bir cümle var : " it can only be used for a mid Week visit between january 10th until march 24 th 2017" bu cümledeki mid Week kelimesi kafamı karıştırdı açıkçası. mid Week hafta ortası demek oysaki biz disneyland'a hafta ortası değil pazartesi günü gideceğiz. 3) otelimiz 31,rue saint-andre-des-arts 06, saint germain'de bulunuyor. Hotelimizden disneyland'a metro veya rer ile nasıl en hızlı ulaşabiliriz? Mesajımı sonuna kadar okuma sabrınız ve yardımlarınız için çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Sorularınızı sırayla şu şekilde yanıtlayayım:
   1) Söylediğiniz tarih için bilet fiyatı 47€. Sanıyorum siz İngiliz Sterlini üzerinden kura baktığınız için 36£ gözüküyor olmalı. Doğrusu 47€ olacak.
   2) Mid week'ten kasıt "Hafta içi" anlamında. Yani bazı tarihlerdeki biletler hafta sonu kullanılamaz demek istiyor. Bunun için tek yapmanız gereken yukarıdaki yazıda belirttiğim gibi tarihlere göre doğru renge denk gelen bileti seçmek ki siz seçmişsiniz. Pazartesi de hafta içi olduğuna göre sorun yok demektir.
   3) Otelinizden Disneyland'a gitmek için Saint Michel - Notre Dame istasyonundan RER-B'ye binip bir durak sonra Chatelet - Les Halles'de ineceksiniz. Buradan Disneyland yönüne giden RER-A'ya binip son durakta ineceksiniz. Ulaşımınız çok kolay olacak. Sadece Chatelet - Les Halles istasyonunda aktarma yaparken perondan yukarı çıkıp diğer uçtaki perona ulaşmanız gerekecek. Blog'ta bu istasyonla ilgili ayrı bir yazı daha mevcut. Bkz: http://www.pariste.net/2016/04/pariste-ulasm-21-chatelet-les-halles.html Konaklayacağınız bölge hakkında da detayları bu linkte bulabilirsiniz: http://www.pariste.net/2014/11/saint-michel.html
   Şimdiden iyi tatiller dilerim.

   Sil
 29. Ahmet bey tekrar merhaba. Bir de şu an bir şey dikkatimi çekti: disneyland için online'dan bilet alırken herhangi bir ülke ve dil seçmediğimde 36 Euro olan kişi başı fiyatı, Türkiye'yi seçtiğimde 47 Euro'ya çıkıyor. İllaki ülke ve dil seçimi yapmak zorunda mıyız acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba tekrar,
   Yukarıdaki yorumunuza yanıt olarak belirttiğim gibi, sanıyorum sizin açtığınız pencerede karşınıza çıkan fiyat İngiliz Sterlini üzerinden. Euro olarak fiyat, tam söylediğiniz fiyatın Euro/Sterlin paritesi kadar çıkıyor. Bilet alımlarında fiyatı TL olarak hesaplamada hangi kurdan satın aldığımıza dikkat etmemiz gerekiyor.
   Mutlu günler.

   Sil
  2. Ahmet bey,
   İlginiz için çok teşekkür ederim. Yönlendirmelerinizle ve sizin sayfanızdaki link üzerinden disneyland'e ulaşarak mini ticketlerımızı aldık. Yardımlarınız ve verdiğiniz kıymetli bilgiler için çok çok teşekkür ederim.

   Sil
  3. Ben teşekkür ederim... Şimdiden iyi eğlenceler...

   Sil
 30. Ahmet bey tekrar merhabalar,
  Son bir kaç sorum daha olacak :))) 1- Disneyland biletlerini siyah/beyaz bastım ama renkli mi basmak gerekiyordu? O gün kapıda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak adına özellikle sormak istedim. 2- Bir de internetten kendi bastığımız bu biletlerle mi fastpass kağıdı alıyoruz? Internette çeşitli vloglarda üzerinde Mickey, minnie ve daisy gibi karakterlerin olduğu biletlerle fast pass alındığını gördüm çünkü. 3- ve son olarak cdg havalimanından saint germain bölgesine en kolay hangi metro ve rer ile gidebilirim? Teşekkür ederim, iyi akşamlar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Sırasıyla yanıt vereyim o zaman :)
   1- Önemli olan barkodunuzun okunur olması, o yüzden siyah beyaz olması sorun değil.
   2- Evet, Disneyland biletinizin barkod kısmını fast pass cihazlarına okutarak fast pass biletinizi alıyorsunuz.
   3- Bu otelinizin tam yerine göre değişir ama CDG'den RER-B'ye binerek doğrudan Saint Michel Notre Dame istasyonuna ulaşabiliyorsunuz. Burası Saint Germain Bulvarı'nın tam ortasıdır diyebiliriz. Artık otelinizin konumuna göre buradan yürüyebilir, dört ya da on numaralı metro hatlarına aktarma yaparak yakın çevreye ulaşabilirsiniz.
   Mutlu günler.

   Sil
 31. Hocam Merhaba. Öncelikle bilgilendirici yazınız için çok teşekkürler. Benim için epey faydası oldu. Fakat yazıda yanlış hesaplanmış bir bölüm var onu belirtmek istedim. ''Yukarıdaki kıstaslara göre seçiminizi yaptınız. Ben örnek olsun diye 2 yetişkin 2 çocuk, 1 gün 2 Park SUPER MAGIC TICKET üzerinden ilerliyorum... Bu seçenekle sayfanın sağ tarafında karşınıza çıkacak olan toplam fiyat, bu yazının güncellendiği tarih itibariyle 322€ olarak görünecektir. Bu bileti kapıdan almaya kalksanız vereceğiniz rakam 344€, yani internetten alarak 22€ kârınız oluyor'' yazmışsınız. Oysaki, internetten 2 yetişkin, 2 çocuk super magic ticket alındığında, 59€x2 + 52€x2= 222€ eder. Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Zaten şu Disneyland sürekli bilet fiyatlarını ve promosyonlarını değiştiriyor, en güncel ve en doğru bilgiyi vermek için yeni fiyatları ve uygulamaları anlayıp her seferinde sürekli baştan hesap kitap yapmam gerekiyor, bir de siz öyle deyince ben de şüpheye düştüm; hem yazdıklarımı hem de Disneyland web sitesini bir daha inceleyip hata var mı diye çözmeye çalıştım :) Sonuç olarak 25 Ocak 2017 tarihi itibariyle, yani bugün için şunu söyleyebilirim ki benim hesabım doğru. Sanıyorum siz MAGIC TICKET 1 Gün 1 Park biletini hesaplamışsınız (onu bulana kadar da canım çıktı :)) Oysa ben SUPER MAGIC TICKET 1 gün 2 park biletini örnek vermişim ve onun da fiyatları 84x2 + 77x2 322€ yapıyor ama dediğiniz gibi 1 gün 1 park MAGIC TICKET alırsanız sizin söylediğiniz rakama ulaşıyoruz. Ortada bir hata yok yani. Farklı biletleri kriter almışız, ben örnek olsun diye o bileti seçmiştim. Bu hesap kitap işlerini zaten hiç sevmem, beni epey bir ders çalıştırdınız, alacağınız olsun :)
   Şaka bir yana, hatalı ve eksik olduğunu düşündüğünüz konularda beni uyarmaktan çekinmeyin lütfen. Çok çok teşekkürler.

   Sil
  2. Hocam ben special magic fiyatı hesaplamışım aynen kusura bakma. Ama zaten tarihler uyuyorsa special magic almak 59 euro'ya daha mantıklı değil mi? O da sonuçta 1 gün 2 park ve 59 euro.

   Sil
  3. Tabii yukarıdaki listede görünen en hesaplı bilet o değil ama Disneyland'a gitmeyi düşündüğünüz tarih aralığında en hesaplı seçenek o bilete denk geliyorsa elbette ki kapı fiyatından çok daha hesaplıya geliyor; bu şekilde epey bir tasarruf etmiş olursunuz.

   Sil
 32. Bilgilendirmeler icin tesekkur ederim. Specail 1 day / 2 park bileti benim icin uygun gozukuyor. 4 mart tarihinde orda olacagim. Tabi ki siz de kesin bilgiye sahip degilsiniz fakat surekli kampanyalarin degistigini de belirttiginizden simdiden bu bileti almali miyiz ? Yoksa daha ucuz, uygun bir bilet yakalayabilir miyiz ?
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilet almak istediğiniz tarihte herhangi bir promosyon olmadığı durumlarda beklemek mantıklı olabilir belki ama halihazırda indirimli bilet varsa bileti almak iyi olur sanki. Tabii kimse hangisinin daha akıllıca olduğunu kestiremez; ben de öyle ;)

   Sil
 33. Ahmet bey merhabalar,

  Haziran ayı içerisinde Paris + Disneyland seyahati planlamaktayız. Biletler bakarken üstteki yazınızdaki linkten gidince farklı bir fiyat, yandaki disneyland fırsatları linkinden ilerleyince farklı (daha yüksek) fiyatlar çıkmakta. Bu normal midir? Fırsatlardan giderken ülke sordu. Türkiye olarak belirtince mi fiyat değişiyor. Alım esnasında yazıdaki linklerden gidince de ülke belirttiğimizde fiyat değişecek mi?
  Ayrıca alırken soracaktım ancak madem başladık yazmaya 2 gün 2 park yerine 1 gün 1 park MİNİ biletten almak daha uygun görünüyor, bu şekilde alınca bir sıkıntı yaşanır mı? Fast pass uygulamasında ben fast pass bilet alınca beraberimdeki eşim ve çocuklarım da faydalanabiliyor mu? Ayrı ayrı alırsak aynı zamanı düşüremeyebiliriz sanırım. Başka konularda da takılırsam rahatsız ederim. Bu arada vlog çok iyi oldu. Orada da sıkça paylaşımlar beklemekteyiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Benim bildiğim kadarıyla hangi ülkeden giriş yaparsanız yapın, hangi ülkeyi seçerseniz seçin fiyatlar TL karşısında (küçük kur farkları dışında) aynı olacaktır. Linkte açılan sayfa İngilizce, dolayısıyla orada karşınıza çıkan fiyat İngiliz sterlini. Türkiye'ni seçince de Euro oluyor, yani fiyat aynı aslında. İlk açtığınızda ucuzmuş gibi zannetmeniz bundan bence.
   FastPass dediğimiz şey her bilet için ayrı ayrı geçerli. Yani kaç bilet alırsanız otomatikman o kadar FastPass'iniz oluyor. Zaten FastPass'iniz olması için parka giriş yaptıktan sonra, diğer Disneyland yazımda detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştığım gibi, herhangi bir atraksiyonun önündeki FastPass makinelerinden pass alıyorsunuz. Detayları bu yazımda bulabilirsiniz: http://www.pariste.net/2014/06/eurodisney-ya-da-disneyland-paris.html
   Vlog için şimdilik haftada bir yayın yapmayı planlıyorum. Umarım başarabilirim. Beğendiğiniz ve başkalarının da işine yarayacağını düşündüğünüz videoları sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
   Desteğiniz için teşekkürler.
   Mutlu günler.

   Sil
  2. Kusura bakmayın, yukarıdaki tüm yorumları okumuş ve bu hataya düşüldüğünü görmüş biri olarak euro ve sterlin farkını görmeyerek sizi meşgul ettim. Fiyat odaklı olmak bu demek sanırım. Her zamanki hızlı, yeterli ve nazik dönüşünüz için teşekkürler.

   Sil
 34. Merhaba Ahmet Bey
  Biz 19-20 Haziranda (Pazartesi-Salı kesin olarak) Disneylanda gideceğiz.
  Bir gün bir park diğer gün öteki park şeklinde. Sizce 2 X 1 Gün 2 Park SPECIAL MINI TICKET 47€, almak mantıklı mı. Ve bu iki ayrı biletle iki gün sorunsuz şekilde giriş yapabilirmiyiz.47 x 2= 94 euro daha ekonomik oluyor. 4 kişiyiz. 4x8 bilet. Bizim bu tarihte almamız gereken bilet SPECİAL MINI TİCKET midir. Emin olmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar.
   AMAN DİKKAT: Size bu yanıtı yazdığım 8 Şubat 2017 tarihi itibariyle konuşacak olursak, SPECIAL MINI TICKET 24 Mart tarihine kadar geçerli, sakın hata yapmayın. Siz MINI TICKET almalısınız. Eğer Disneyland'a 2 gün ayırmak istiyorsanız kişi başı 2 adet MINI TICKET almanız gerekiyor. Bu biletler 1 gün 1 Park giriş hakkı verir. Siz de bir gün bir parka diğer gün diğer parka girersiniz, bu şekilde yine günlük 47€'dan bilet almış olursunuz. SPECIAL MINI TICKET 1 gün 2 park giriş hakkı veriyor ama dediğim gibi sizin geliş tarihinize kadar geçerliliği bitmiş oluyor, o yüzden işinize yaramıyor. O nedenle 1 gün 1 park MINI TICKET alın lütfen. Sizin burada olacağınız tarihlerde, hafta içi geçerli çünkü. Aynı gün içinde iki parka giremeyeceksiniz ama iki ayrı günde iki ayrı parka en ekonomik biçimde girebilme şansınız olacak.
   Mutlu günler.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim Ahmet Bey . Verdiğiniz bilgi çok makbule geçti. Hoşçakalın.

   Sil
  3. Ahmet Bey merhaba, gerçekten çok açıklayıcı bir yazı olmuş. çok teşekkür ederim. sorumu sormadan önce söyle yorumlara da baktım ama sanırım daha once sorulmamış bir konu benim merak ettiğim. biz arkadaşlarla disneyland için 2 gun ayırdık. 2 gun için multıdaydan seçim yaptığımızda 672€ cıkıyor. ama 1 gunluklerden seçim yaparsam kampanyalardan yararlanabiliyoruz ve 2 adet 1 day 1 park satın alırsam çok daha ekonomık oluyor. sorum şudur ki grubumuz için 2 adet 1 day 1 park satın alması yapabilirmiyim? sistem aynı isme aynı kampanyadan 2 defa bilet verir mi veya girişte sorun çıkartılar mı?

   Sil
  4. Merhabalar, öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Evet dönem dönem söylediğiniz gibi 1 gün 1 park biletler daha ekonomik olabiliyor. Dolayısıyla söylediğiniz gibi her bir kişi için iki adet 1 day 1 park bileti alarak Disneyland'da iki gün geçirme şansınız var. Tabii bir gün sadece bir parka, diğer gün sadece diğer parka giriş yapabileceğinizin altını çizerek. Bunun dışında herhangi bir problem olmayacaktır.
   Mutlu günler dilerim.

   Sil
 35. Bir bilenin olması ne güzel. bu işe emek harcadığınız ve bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de size okuyup geçmediğiniz, değerli yorumunuzu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim...

   Sil
 36. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, kapı biletinde gördüğünüz 3 gün 2 Park bilet 174€ fiyatı, kişi başı bilet fiyatıdır. Yani kendiniz ve eşiniz için birer tane, bir tane de çocuğunuz için çocuk bileti almanız gerekecek. Ama sadece 1 gün 2 park gezecekseniz ve Disneyland'a giriş tarihiniz 20 Mart ise bileti internetten almak mantıklı oluyor. Ve bilet (Sipecial Mini 1 day 2 Park Ticket) fiyatı da 2 Yetişkin 2x47€, 1 çocuk 1x40€=Toplam 134€ yapıyor. Başka bir tarihte gidecekseniz bu tarife değişebilir.

   Eğer konu sizin için netleşmediyse bana mail atarsanız ilk müsait vaktimde detaylı olarak açıklamaya çalışırım.

   Mutlu günler.

   Sil
 37. biletlere zammı gelmiş??

  YanıtlaSil
 38. Ahmet Bey, sitenizde vermis oldugunuz onemli ve detayli bilgiler icin cok tesekkur ederim. Gercekten cok guzel bir is cikarmissiniz.. Size Charles De Gaulle'dan Disneyland'e trenle gidis hakkinda bir sorum var. Anladigim kadariyla Disneyland'e Paris uzerinden aktarmali olarak veya CDG'dan dogrudan trenle gitmek mumkun. Dogrudan giden trene baktigimda cok kisa bir seyahat zamani veriyor, ama ortalama saatte bir tren var gibi gorunuyor. Bilet fiyati da anladigim kadariyla 17.50 Euro civari. Sehirden gidis icin daha uzun bir seyahat suresi konulmus, ancak pratikte her ikisi de sanirim bekleme sureleriyle asagi yukari kapiya cikiyor. Sizce bu dusuncem dogru mudur? Bir de, CDG-Paris aktarmali Disneyland'a gitmenin bilet fiyati ortalama ne kadar bir fikriniz var midir? Yanitiniz icin simdiden cok tesekkur ederim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, öncelikle güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.
   CDG'den Disneyland'a giden bir tren yok bildiğim kadarıyla, o sizin baktığınız shuttle servisi olması gerek. Bu otobüsle Disneyland'a giderseniz 20€ ödüyorsunuz bildiğim kadarıyla ve yolculuk 45-60 dk arasında sürüyor olmalı.
   RER'le Les Halles aktarmalı giderseniz (RER-B + RER-A) çok az daha uzun olabilir. RATP'nin sitesinde bilet fiyatlarını gösteren sayfa çalışmıyor o yüzden güncel fiyatı göremedim ama 15€ civarı bir rakam olması lâzım RER'le giderseniz.
   Mutlu günler.

   Sil
 39. Merhaba Ahmet Bey,
  Ağustos ayında ailece yapacağımız Paris gezimiz için siteniz (hem yazılarınız hem youtube kanalınız) çok yararlı oldu. Ancak Disneyland biletlerini almakta sorun yaşamaktayım. Gideceğimiz günler için Magic bilet geçerli ve ben de 1 day 1 park magic bilet seçeneğini seçip 2 yetişkin, 1 çocuk için 182 EUR tutarındaki bileti ödeme aşamasına geldiğimde sorun yaşıyorum. Öncelikle (kredi kartı ile internet alışverişlerinde daima sanal kart kullandığım için) sanal kart ile ödemeye çalıştım ancak kabul etmedi. (Şu mesajla karşılaştım:
  Votre réservation a été annulée
  You will shortly be receiving an e-mail explaining the reason for the failure.
  We have temporarily recorded your cart. To save your cart please click on ''Make a new reservation''.)
  Daha sonra bankayı aradığımda Disney'in sanal pos kullanmadığını ve normal kart bilgileri ile ödeme yapmamı denememi söylediler. Ben de normal (fiziksel) kart ile aynı şekilde tekrar denedim. (Bu arada; her iki kartım da internet ve sanal pos alışverişine açık idi. Ve tüm işlemlerde yukarıdaki mesajdan sonra mail adresime herhangi bir açıklayıcı mail gelmedi.)
  Ancak yine bilet alamadım. Bu işlemi 3,4 gündür farklı zamanlarda yapmama rağmen hep aynı hata (mesaj) ile karşılaştım ve bileti halen alamadım.
  Konu ile ilgili Disneyland'in sitesinde veya başka bir yerde bilgi bulamadım.
  Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. Başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet Bey,
   Sorunun Google Chrome kaynaklı olduğunu tespit ettim ve başka bir tarayıcı (Internet Explorer) kullanarak biletleri alabildim.
   Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

   Sil
  2. Ben yanıt yazana kadar siz sorunu tespit edip çözmüşsünüz, çok sevindim. Ayrıca sorunun neden kaynaklandığını burada yazmanız da büyük incelik; benzer sorunu yaşayacak olanlara da yol gösterici olacaktır. Çok teşekkürler ve şimdiden iyi eğlenceler.

   Sil
 40. Merhaba Ahmet Bey,
  Hazirladiginiz bu super site icin cok tesekkurler. Ozellikle sabirla herkese yazdiginiz yanitlar da muthis :)
  Benim iki sorum olacak size. Biz 27-28 Nisan'da Disneyland'ta iki tam gun gecirecegiz. 4 cocuk 4 yetiskiniz. Cocuklar 6-8 yas araliginda. Bizim aldigimiz tarihte mavi renk magic bilet mumkun. 2 ayri 1 day 1 park alinca da bilet fiyati daha makul oluyor. Ama bu durumda parklar arasi gecis yapamiyoruz gun icinde anladigim kadariyla. Bir tam gun parka bir gun de studyolara ayiralim diye dusunduk ancak cocuklar studyolardan sikilir mi tam gun olunca? Bir de 365tickets.com sitesinde fiyatlar disney paris sitesine gore daha uygun. Bir fikriniz var mi bu siteyle ilgili sizce oradan alabilir miyiz guvenli olur mu?
  Cok tesekkurler,
  Neslihan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Öncelikle güzel yorumunuz için çok teşekkürler.
   Eğer Disneyland'da iki gün geçirecekseniz dediğiniz gibi bir günü bir parka diğer günü diğer parka ayırmanız en güzeli. Ben iki parkı bir tek günü olanlar için öneriyorum, aynı gün iki parkı gezmek için, yoksa her bir parka tek bir gün ayırmak en mantıklısı. Çocukların sıkılacağını düşünmüyorum, aksine onlar büyükler için olan bölümde de sıkılmayacaklar ama siz küçükler için olan bölümde sıkılacaksınız :)
   Söylediğiniz siteye şöyle bir baktım ama onun da bir ton kuralı var, inanın okuyacak vaktim yok, zaten Disneyland bilet detaylarını okumaktan içime fenalık geldi, bir de o sitenin küçük fontlarla yazılmış detaylarını okumak istemedim açıkçası :) Tek gözüme çarpan %2 ek komisyon alınıyor, başka bir şey alınıyor mu, dikkat edilmesi gereken başka detaylar var mı inanın içim daraldı bu konulardan, o yüzden sadece Disneyland'ın kendi resmi sitesine odaklanmayı tercih ediyorum. Söylediğiniz sitede belirtilen fiyatlar başlangıç çocuk fiyatları eğer siz bilet alımında son aşamaya kadar geldinizse ve buna rağmen bilet fiyatı daha ucuzsa tercih sizin. Bugüne kadar o site hakkında olumlu olumsuz bir şey duymadım, alın ya da almayın diyemem ama laf aramızda ben cesaret edemezdim. Çünkü Disneyland'ın kapısında bir sorun olursa muhattap olacağınız kimse olmayacak. Yine de siz bilirsiniz tabii ki.
   Şimdiden iyi eğlenceler.

   Sil
 41. ahmet bey, öncelikle blogunuz çok güzel ve çok faydalandık. gerçekten daha gelmeden sayenizde pek çok şey hakkında fikir sahibi olduk. biz iki aile çocuklarımızla birlikte 15-16 haziran tarihlerinde disneyland'te olacağız. bu tarihlerde mimi ticket alabiliyoruz ancak merak ettiğimiz şey bilet alırken herhangi bir tarih belirtmediğimizden daha sonra bu tarihler diğer bilet şekillerine döner mi? bu durumda bizim aldığımız tarih mi geçerli yoksa fark vermemiz gerekiyor mu?
  bi de iki gün arka arkaya mini ticket alabiliyor muyuz? yoksa 2 days 2 ticket seçeneğini mi şeçmeliyiz ama bu durumdada fiyat farkı oldukça fazla oluyor. şimdiden size çok teşekkür ediyoruz.
  mine

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Bilet alırken tek dikkat etmeniz gereken şey, sizin bilet satın aldığınız gün itibariyle promosyon biletlerinin hangi gün hangi renk olduğu. Siz bileti satın aldıktan sonra sizin Disneyland'a giriş yapacağınız güne dair fiyatlar ve promosyonlar değişse bile bu sizi etkilemiyor. Doğru bileti satın aldıktan sonra içiniz rahat olsun, Disneyland'a gönül rahatlığıyla giriş yapabilirsiniz.
   Eğer Disneyland'da 2 gün geçirmeyi düşünüyorsanız, şu anki promosyona göre 2 gün 2 park bileti almak yerine 1 gün 1 park biletinden her bir kişi için 2 tane bilet almanız daha mantıklı görünüyor, yani evet 2 gün arka arkaya mini ticket alabiliyorsunuz, yeter ki mini ticket'in geçerli olduğu tarih aralıklarında olun...
   Güzel yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim.
   Şimdiden iyi tatiller ve iyi eğlenceler...

   Sil

Konsolosluk Rehberi

REKLAM ve SPONSORLUK

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

İLETİŞİM FORMU

Ad

E-posta *

Mesaj *

pariste.net kaç kez okundu?

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.