(Son Güncelleme: 12.01.2018) Paris’in birbirinden güzel, birbirinden keyifli pek çok yeme-içme mekanlarından birini, Poulette Restaurant’ı tanıtmak istiyorum bu yazıda sizlere.

Poulette (pulet) fransızcada piliç anlamına geliyor 🙂 2. arrondissement‘da Étienne Marcel’de bulunan restoran, aslında küçük ve sevimli bir café görünümünde ve dışardan bakıldığında içerinin güzelliği fark edilemeyebiliyor.

Biz burayı keşfettiğimiz gün yaz nedeniyle vitrin camları açıktı ve içerisi olduğu gibi görünüyordu. O seramik işçiliğini görüp de kendimi içeri attığım anı unutamıyorum. Daha sonra kışın gittiğimizde ise aynı yeri bir daha bulmak için o vitrinin önünden iki kez geçmem gerekti iki içerisini tanıyabileyim 🙂

Aslında insan sadece içeri girip doya doya duvarları ve aynaları seyretmek istiyor ama sonuçta burası bir müze olmadığı için haliyle oturup bir şeyler yiyip içmeniz gerekiyor 🙂 Ki menüsü son derece zevkli, canınızın çekeceği bir şeyler bulabileceğinizi düşünüyorum.

Hiçbir şey yiyip içmek istemiyorsanız bar taburelerine oturup en azından bir kahve söyleyebilirsiniz. Zira orada oturup kahve sipariş ettiğinizde sadece 1 euro ödüyorsunuz 🙂 Eğer aynı siparişi masadan verirseniz yanlış hatırlamıyorsam 2,40 euro ödemeniz gerekiyordu 🙂 O yüzden barda oturmak hem bütçe açısından, hem de etrafı kuşbakışı izlemek açısından daha mantıklı…

Poulette Restaurant

Buradan çıkıp sola doğru ilerlerseniz az ileride sağınızda Rue Montorgueil var, orası da keyifli bir gezi bölgesi. Eğer oraya sapmak yerine dümdüz yolunuza devam ederseniz Place des Victoires‘a ulaşırsınız. Sonra da aynı şekilde devam ederken sağ tarafınızda Galerie Vivienne, Galerie Colbert ve Passage Choiseul’ü görmeniz mümkün, aynı yol üzerinde sol tarafınızda da Palais Royal olacak. Aslında hemen yakınınızda Kahire Pasajı, Grand Cerf Pasajı olmak üzere görülmesi gereken iki güzel yer daha var. Bir de Paris’teki en eski ev de hemen bu civarda.

Aşağıdaki videoda da bu restoranda çekilmiş olan Navigo Découverte videosunu izlemeniz mümkün 😉


Étienne Marcel zaten Forum des Halles‘in ve Châtelet – Les Halles‘in, dolayısıyla Châtelet‘nin kalabalığı ve cümbüşünün yanı başında, dilerseniz o tarafa doğru da gezinize devam edebilirsiniz.

Poulette Restaurant’a gitmek civarında bir gezi yapmak için 4 numaralı metro hattının Étienne Marcel istasyonunda inmeniz yeterli.

Poulette Restaurant’ın web sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Afiyet olsun…

 

 

Adres: 3 Rue Etienne Marcel, 75002 Paris

Yazar

Yorum Yazın