Pariste.Net 4. yaşını yepyeni görünümüyle kutluyor… Evet Pariste.Net’i yazmaya başlayalı tam 4 yıl olmuş… Zaman nasıl geçiyor inanılır gibi değil… “Kim okur ki?” diye tereddütle yazmaya başladığım, “Bir kişinin bile işine yarasa ne mutlu bana” diye harekete geçtiğim, ilk 50 yazıdan sonra yavaş yavaş kendini duyurmaya başlayan, 100. yazıdan itibaren tanınır hale gelen, 200. yazıdan itibaren de bir referans sitesi haline gelen Pariste.Net’in 4. yılında 500. yazıya yaklaşırken artık bir Paris Gezi ve Yaşam Rehberi olarak Paris hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz en zengin içerikli tek Türkçe kaynak olmasından dolayı büyük mutluluk yaşıyorum.

Önce Klasik Paris‘le başladık, sonra Alternatif Paris‘e doğru evrildik, kimi zaman ilginç yerlerden, kimi zaman Paris dışına çıktık, hatta kimi zaman da uzaklardan yazılar yazdık ve işte bugünlere geldik.

Bunca çabanın ve emeğin karşılığını bulması, sizlerden aldığım sayısız teşekkür mesajı sayesinde de tüm yorgunluklarım uçup gidiyor. İnanın her bir yorum, her bir e-posta benim için ilk kez bir yorum alıyormuşçasına önemli. O yüzden her türlü desteğiniz için çok çok teşekkür ederim.

Ve işte haftalardır süren çalışmamız sona erdi, Pariste.Net 4. yaş gününü yeni yüzüyle kutluyor. Tabii okuyucu olarak siz sadece işin görünen kısmına temas ediyorsunuz ama bu görünümü hazırlamak için haftalardır süren, kanaviçe gibi, iğne oyası gibi ilmek ilmek dokunan bir alt yapı çalışması olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim. Bazen günde 15 saat bilgisayar başında geçirmem gerekti, hele şu son iki haftada neredeyse evden çıkmadan çalıştım. Zaten son üç günde vücut daha fazla bu tempoya dayanamayıp, tansiyonum fırlayınca dinlene dinlene çalışmak zorunda kaldım 🙂 Bana tüm bu süreçte desteğini esirgemeyen, benim gibi detay takıntısı olan birinin tüm kaprislerini çeken web master’ım, IT danışmanım, sistem uzmanım, sevgili Rıza‘ya teşekkürü bir borç bilirim. Vermiş olduğu emekler bir yana, blog alt yapısını yenileme konusunda beni ikna eden de kendisi olmuştur; yoksa ben ne güzel eski formatla devam ediyordum 🙂 Günlerce bilgisayar başında çalışırken, bu değişikliği kabul ettirdiği ve beni bunca iş yükü altına soktuğu için kendisine az söylenmedim 🙂

Ama amacıma ulaştım ve işte 4. yaşımızı yeni görünümümüzle kutluyoruz hep birlikte. Umarım yeni blog görünümü sizler için çok daha kullanışlı olur, Paris üzerine yazılmış ve düzenli olarak da güncellenmeye devam eden yüzlerce yazı arasında aradıklarınızı kolayca bulabilirsiniz.

Bu yoğun süreçte yeni yazı yazmaya vaktim olmadı ama önümüzdeki haftadan itibaren çok zengin içerikli konularla karşınızda olacağım, hiç merak etmeyin. Daha Şatolar Vadisi‘ndeki tüm şatoları tek tek yazacağım, Bask Bölgesi şehir şehir yazılacak, Rio de Janeiro ve Havana gezimden  notları paylaşacağım; bunların haricinde Paris üzerine “acil” yazılmayı bekleyen 100 konu başlığı daha var 🙂 İşimiz çok ama sizlerin moral desteğiyle hepsi olacak.

Nice güzel günlerimiz olacak ve nice güzel yaşlarımız…

Sizlerle olmak çok güzel,

Her şey için teşekkürler

Keyifli geziler, keyifli keşifler…

Yazar

4 Yorum

 1. Barış ALTAN DOĞAN Yanıtlayın

  Sevgili Ahmet Öre,
  Yeni format çok çok güzel olmuş, emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Ben eski formatı da çok seviyordum, hatta geçenlerde iyi ki daha modern bir tasarıma geçmiyorlar, eski telefonumda gayet hızlı açılıyor diye de kendi kendime düşünmüştüm. Demek içime doğmuş, korkulan başa gelmiş :))) Şaka bir yana, görüntü çok profesyonel olmuş, içerikle daha da uyumlanmış. Belki istemeden de olsa edindiğiniz, Paris’i Türkçe dilde en iyi şekilde tanıtmak misyonuna yakışır bir çalışma olmuş.
  Bu güzel çalışmadan bizler yararlanacağımıza göre, kocaman bir teşekkürler o zaman 🙂

  Sevgi ve saygılarla

  • Ahmet Ore Yanıtlayın

   Merhabalar…
   Laf aramızda ben de eski formatı çok seviyordum, bana biraz acemice, biraz iyi niyetli bir güncellik çabası gibi geliyordu, samimi de buluyordum ama teknik alt yapı konusunda o kadar çok eksiği vardı ki… Özellikle, blogda 500 civarında yazı olmasına rağmen bu kadar zengin bir içerik olduğu görünmüyordu. Yeni blogun hayata geçmesiyle birlikte en çok aldığım mesaj “ne çok yazı var” şeklinde oldu. Yeni versiyon sayesinde okuyucular zengin içeriğin farkına daha kolay varıp, yüzlerce yazı arasında aradıklarını çok daha kolay bulabiliyorlar.
   Ama ne demek istediğinizi çok çok iyi anlıyorum, inanın ben de sizin gibi düşünüyorum.
   Güzel yorumunuz için teşekkür eder, nice mutlu güzel günler dilerim.
   Selamlar, sevgiler

Yorum Yazın