Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

Pariste.Net'e Destek Olmak İçin

Pariste.Net'e Destek Olmak İçin Neler Yapabilirsiniz?
Herkese Merhaba,

Hakkımda yazısında da detaylı bir şekilde okuyabileceğiniz gibi, Ocak 2014'ten beri aralıksız yazmayı sürdürdüğüm bu blog benim tek işim... Yazmaya her ne kadar hobi amaçlı başlamış olsam da kısa bir süre içinde Pariste.Net geniş bir okuyucu kitlesine ulaşınca, zamanımın büyük bölümünü bu işe ayırdığımdan, çalışmalarımın epeydir tam zamanlı bir işe dönüştüğünü söylemeliyim. Bugüne kadar hiçbir zaman ticari öncelik gözetmeksizin, Paris hakkında ne biliyorsam sizlerle hiçbir bilgiyi sakınmaksızın paylaşmayı amaçladığım için, doğal olarak maddi gelir kaynakları konusunda sınırlarımı oldukça daraltmış durumdayım.

Bu blog'ta hiçbir zaman, kendim bizzat deneyimleyip memnun kalmadığım, sizin işinize yarayacağını düşünmediğim herhangi bir yazı paylaşmadım. Sipariş olarak gönderilen herhangi bir yazıyı, sırf gelir elde etmek için kendi yazımmış gibi yayınlamadım. Paris'le ilgisi olmayan, sizin ihtiyaç duyacağınızı düşünmediğim herhangi bir firma ile de reklam anlaşması yapmadım. Bugüne kadar, normalde turizm acentaları gibi hizmet sağlayıcılardan ücret karşılığında alacağınız pek çok servisi sizlere gönüllü olarak sunmaya çalıştım, elimden geldiğince de bu şekilde devam edeceğim. Ne yakın ne de uzak bir gelecekte hiçbir bilgiyi kısıtlamaya, para karşılığında satmaya niyetim yok. Paris'le ilgili bugüne kadar ne öğrendimse, bundan sonra da ne keşfedeceksem, sizlerle paylaşmaya aynen devam edeceğim.

Zaten futbol, moda, otomotiv, seyahat gibi geniş okuyucu kitlelerine ulaşan bir blog değil de "Paris ve çevresi" gibi spesifik bir konuda yazdığım için okuyucu kitlem nitelikli ama diğerlerine göre elbette ki daha sınırlı bir kesimden oluşuyor. Her ne kadar yazmaya başladığımdan beri paylaşımlarım bugüne kadar 3.000.000'dan fazla kez okunmuş olsa da benim için önemli olan herkes tarafından değil, Paris'le ilgisi olan nitelikli bir kitle tarafından okunmak ki bu etkileşimi kısa sürede karşılıklı olarak sağladığımızı düşünüyorum.

2017 itibariyle Pariste.Net için bir ana sponsor beklentim olduğunu söylemeliyim. Ama bu ana sponsor, Paris'le ve Pariste.Net içeriğiyle örtüşmeli, sizlere gururla sunabileceğim, benim de bizzat kullandığım bir marka olmalı. Sadece gelir kaynağı olduğu için değil, hepimize faydası dokunduğu için sponsoruma blog'ta gönül rahatlığıyla yer verebilmeliyim.

Keşke paşa torunu olsam ve para pul işleri hiç konuşulmasa ama işte hayat böyle bir şey değil. Yukarıda saydığım nedenlerden ötürü reklam verenler kadar sponsor olacak firma olasılıkları arasında da seçici davrandığım için yelpazeyi oldukça kısıtlı tuttuğumdan, bu işin hemen olmayacağının farkındayım. Zaten ben de sponsor bulmak için kapı kapı dolaşabilecek bir insan da değilim ya neyse; bunu zaman gösterecek...

İşte bu süreçte sizin desteğinize ihtiyacım var... Eğer yazdıklarımın Paris gezinizi kolaylaştırdığını düşünüyorsanız, yakaladığınız ipuçları sayesinde çok daha hesaplı, çok daha verimli bir tatil geçirdiğinize inanıyorsanız, Pariste.Net'te yer alan seçenekler arasında kendinize güzel bir tatil programı ve gezi rotası çıkarıp unutulmaz bir tatil yaşamışsanız ve bunun karşılığında (her ne kadar tüm bunları hiçbir karşılık beklemeksizin yapıyor olsam da) bana destek olabilmeniz için birkaç seçenek var:

1- Pariste.Net'i sevdiklerinize önerebilir, sosyal medya hesaplarınızda beğendiğiniz yazıları paylaşabilir, yazılanların daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnanın yazıların altına yapacağınız yorumlar ve sosyal medya paylaşımları benim için çok değerli. Her ne kadar internet trafiğimin ciddi bir kısmı Google organik aramalarından sağlanıyor olsa da sosyal medya paylaşımları bana moral destek vermek için çok değerli. Yeri gelmişken, her gün gönderdiğiniz mail, mesaj ve yorumlarda verdiğiniz moral destek için de buradan bir kere daha teşekkür etmek isterim. Bazen en yorgun olduğum zamanda bana nasıl ilaç gibi geliyor ve devam etmem için bana nasıl güç ve destek veriyor bilemezsiniz...

2- Sosyal medya hesaplarını takip etmek. Pariste.Net'in Facebook, TwitterInstagramGoogle Plus ve Youtube Pariste.Net TV hesaplarını takip edebilir, yine beğendiğiniz gönderileri kendi hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu sayfaları arkadaşlarınıza önerirseniz de büyük bir destek vermiş olursunuz. Sosyal meydada takipçi sayısı kadar nitelikli takipçilere sahip bir hesap olmak da bir o kadar önemli. Her ne kadar bu konuda şanslı olsam ve şu an için Facebook'ta 8.000, Twitter'da 15.000, Instagram'da 22.000'den fazla takipçim olup, Google Plus hesabım 25.0000.000 kereden fazla görüntülenmiş olsa da her yeni takipçi, her tık ve her paylaşım çok önemli. Bunu sadece kendim için değil, değer verdiğiniz tüm sosyal medya hesapları için yapmanızı rica ediyorum. 

3- Pariste.Net'te yer alan banner'lara tıklayıp rezervasyon ve satın almalarınızı bu banner'lar üzerinden yapmak. Hayır, kimseye "rezervasyonlarınızı booking.com'dan yapın, mutlaka 'e gidin, hadi bilet alın" demiyorum. Paris'te Nerede Kalınır? yazımda da belirtmeye çalıştığım gibi ben otel rezervasyonlarımın neredeyse tamamını yıllardır booking.com üzerinden yaparım, eğer siz de rezervasyon için booking.com'u tercih edecekseniz lütfen Pariste.Net'teki linkler ve banner'lar üzerinden rezervasyon yapın diye rica ediyorum.

Aynı şekilde, Paris'e geldiğinizde yolunuz 'e düşecekse İnternetten Disneyland Bileti Nasıl Alınır? yazımda tüm detaylarını paylaştığım gibi, "Disneyland Paris için bilet almayı düşünüyorsanız, lütfen Pariste.Net'teki banner'lar üzerinden ilerleyerek bilet alımını gerçekleştirin" diye rica ediyorum. Bu banner'lara tıklayıp işlem yapmak sizin için ek bir maliyet oluşturmaz, normalde ne kadar para vermeniz gerekiyorsa o kadar verirsiniz ama Pariste.Net'e küçük ama önemli bir destek sağlamış olursunuz hepsi bu.

Pariste.Net'in vefalı bir okuyucusu olsanız da iyi bir sosyal medya kullanıcısı olmayabilirsiniz, o zaman da bana destek veremediğinizi düşünmenizi istemem. Okuduğunuz her bir satır benim için değerli. Yüzünüze yerleştirebildiğim tek bir tebessüm bile.

Ah evet aklıma gelmişken. Dilbilgisi kurallarına çok dikkat etmeye çalışan biri olsam da bir yazı üzerinden günde en az 3-4 saat boyunca yaza-sile-yaza-sile defalarca geçtiğim için, bazen en basit hataları gözden kaçırmış olabilirim. Bu tür hatalara rastlarsanız bana mail atarak bu hataları, çalışmayan linkleri, güncellemem gereken bilgileri bana hatırlatırsanız böyle de büyük bir destek vermiş olursunuz.

Her ne olursa olsun ben bu blog'u yazmaya, sosyal medya hesaplarımı aktif olarak kullanıp hayatınızı kolaylaştırıp güzelleştirmeye elimden geldiğince devam edeceğim.

Her türlü desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Keyifli geziler, keyifli keşifler

Ahmet ÖRE
Paris
KATEGORİLER          ANA SAYFA

12 yorum:

 1. Ahmet Bey merhaba, Özgeçmişinizi ilgiyle okudum, mezarlıklarla ilgili yazılarınızı da. Emekli edebiyat öğretmeniyim. Ben de gezmeyi ve yazmayı seviyorum: https://scan17.wordpress.com/author/scan17/ Önümüzdeki hafta Vancouver'a bir aylığına gideceğim fizik yüksek lisansı yapan oğlumu ziyaret etmek için. Ağustos sonunda da Madrit, Barselona ve Paris'i kapsayan bir gezi planlıyoruz. Zamanımızı çok iyi değerlendirmek için şimdiden araştırmalara başladım bile. İşte bu başlangıçta yazdıklarınızla karşılaşmak beni çok mutlu etti. Paylaşımlarınızın Paris gezimde bana çok yararı olacağına inancımla teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Seyhan Hanım, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Umarım harika bir tatil dönemi geçirir, güzel anılar biriktirirsiniz. Sevgiler, selamlar...

   Sil
 2. Ahmey Bey Merhaba;
  Önümüzdeki hafta eşimle birlikte Paris'te olacağız. Haliyle şehir için araştırmalar yapıyorum. Sizin bloğunuzdaki yazılar kadar dolu, samimi ve yararlı blog yazısı okumadım. Verdiğiniz tüm bilgiler için canı gönülden teşekkür ederim. Umarım herşey gönlünüzce olur. Belki Montmartre bölgesinde bir yerlerde karşılaşırız. Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Semih Bey,
   Güzel yorumunuz için çok çok teşekkürler. Paris'te unutulmaz bir tatil geçirmenizi diliyorum.
   Sevgiler, selamlar.

   Sil
 3. Ahmet bey, dün Paris'ten döndük. 5 gün oğlum ve eşim ile birlikte dilediğimizce gezdik. Ama şunu üstüne basa basa belirtmek isterimki sorunsuz ve olabildiğince verimli bir gezi yapmamızın altındaki tek sebep sizin burada yazdıklarınızdı. O kadar sade ve anlaşılır şekilde yazılmış ki, kısa bir vakit ayırıp dikkatli okuyan herkes sorunsuz şekilde seyahatini yapar. Emeğinize sağlık. Yazılarınızı okumadan yorumları okuyan anlar ki, saygı duyulacak bir iş yapmışsınız. Ondan sonra yazılarınızı okuyarak zaten ulaşmak istediği bilgilere ulaşır. Tekrardan teşekkürler emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim Sabri Bey, bu yorumunuz benim için ne kadar değerli bilemezsiniz. İnsanın bunca uğraşmasının karşılığında birilerinin yaşamını kolaylaştırıp güzelleştirdiğini görmesi büyük bir mutluluk. Tekrar teşekkür ederim.

   Sil
 4. Her zaman söylüyorum, aileden birisiniz Ahmet Bey :)
  Sevgiyle kalın...

  YanıtlaSil
 5. Merhaba Ahmet Bey,

  Bloğunuzu bugün keşfettim ama Aralık ayında eşimle yapacağımız Paris seyahatinde hayatımızı inanılmaz kolaylaştıracağına eminim :) Paris hakkında merak ettiğim her şeye cevap veren bir site, emeğinize sağlık. Özellikle belirtmeden geçemeyeceğim üslubunuz ve dil bilgisi kurallarına hakimiyetiniz beni ziyadesiyle memnun etti. Başarılarınızın devamını dilerim :) Müzeyyen Sağlam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Müzeyyen Hanım, çok naziksiniz.
   Umarım Paris'te unutulmaz bir tatil geçirirsiniz.
   Mutlu günler dilerim.

   Sil
 6. Ahmet Bey merhaba,
  Aralık 14-18 arasında Paris'e bir seyahat yapacağım.yıllardır isteyip de bir türlü denk gelmeyen bir seyahat olmuştu benim için.Günlerdir internette gerçek anlamda bilgilendirici yazılar arıyorum ama benim gibi detayları arayan birine hitap etmiyordu.Ne mutlu ki sizin sitenizi tesadüfen keşfedir bir de üstüne Yotube kanalınızı izleyince ne kadar keyif aldığımı anlatamamUmarım Hava soğuk bile olsa yağışsız olur ve biz bütün sokakların tadını alabiliriz. Ulaşım ile ilgili hala aklımızda soru işaretleri var.5 günlük hop on hop of kartı mı almalı yoksa Parispass gibi ulaşım kartlarını mı almalıyız diye..Henüz sitenizi tüm detayları ile inceleyemdim ancak gitmeden aklımıza takılan soruları da mutlaka size soracağım...Emeklerinize sağlık..
  Ebru

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ebru Hanım,
   Öncelikle güzel yorumunuzun beni çok mutlu ettiğini söylemek istiyorum, çok teşekkür ederim.
   Ulaşım konusunda sizin için en ideal ulaşım kartının Navigo olacağını düşünüyorum. Perşembe-Pazar arası sorunsuzca toplu taşıma kullanabileceksiniz. Bir tek son gün için havaalanına dönüş bileti almanız gerekecek ama her halükarda en kârlısı bu şekilde görünüyor.
   Navigo hakkında detaylı yazı için bkz: http://www.pariste.net/2015/09/pariste-ulasm-18-en-ekonomik-ulasm-kart.html
   Mutlu günler ve şimdiden iyi tatiller dilerim.

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.