(Son Güncelleme: 15.07.2019) Paris, her köşesi sürprizlerle dolu, yaşamınıza renk katacak binlerce seçeneği size sunan keyifli bir şehir gerçekten. Dileyene cıvıl cıvıl bir hayat, dileyene huzur, dileyene sanat ve estetik, dileyene karmaşa ve dinamizm sunan bu eşsiz kentte, her köşe başında birbirinden ilginç sürprizlerle karşılaşmak mümkün. Her sürpriz yüzünüze küçük bir tebessüm kondurup gününüzü daha güzel bir hale getiriyor.

İşte önünden geçerken yüzünüze o tebessümlerden birini konduracak yerlerden birini tanıyacağız bu yazıda hep birlikte: King of Pop… Elbette ki popun kralı Michael Jackson’a adanmış bir dükkan burası. Çeşit çeşit kostümler, aksesuarlar, cd’ler, plaklar, Michael Jackson’a dair her şey burada mevcut. Popun kralı Michael Jackson’ın sadık hayranlarından biriyseniz, o zaman bu dükkan sizin için çok daha fazla şey ifade edecektir.

Paris’e ilk zamanlar, turist olarak gelişlerimden birinde, Grands Boulevards gezimde bu bölgede yürürken, kıpkırmızı vitrini ile aradan sıyrılıveren bu küçük dükkanı ilk gördüğümde, adını fark etmeden önce vitrindeki yüzlerce Michael Jackson temalı ürünleri görüp de “Aa Maykıl Ceksıncı” dediğimde yüzüme yerleşen tebessümü hâlâ hatırlıyorum… Aslında bu yazının başlığını “Maykıl Ceksıncı” koymak isterdim ama sonuçta bir rehber oluşturma çabasındayım ve buranın adı “King of Pop”; o yüzden gerçekleri kişisel gerekçelerle tahrif etmeye gerek yok diye düşündüm. Biz yine de buraya aramızda “Maykıl Ceksıncı” diyelim 🙂

Bir Grands Boulevards gezinizde, 10. arrondissement‘da bulunan Boulevard Poissonnière tarafına doğru yürürseniz, sağ tarafınızda karşınıza çıkacak olan bu küçük dükkanın sırf vitrinine bakmak bile eğlenceli olduğu gibi, Michael Jackson sevenlerin içeri girip hoşlarına gidebilecekleri bir şeyler bulabileceğine eminim. Gerçi dükkanın çok albenili olduğunu söyleyemeyeceğim, biraz da pejmürde sanki ama dediğim gibi, eğer Amerika’da olsaydık böyle bir yer sıradan gelebilirdi ama Paris’in ortasında Michael Jackson’a adanmış bu tarz bir yer bulmak gerçekten çok hoş…

King of Pop’a metro ile gelmek için 8 ve 9 numaralı hatların “Grands Boulevards” ya da “Bonne Nouvelle” istasyonlarından birinde inebilirsiniz. Bu kırmızı minik dükkan her iki istasyonun da tam arasında yer alıyor.
Zaten bu civara gelmişseniz PanoramasJouffroy ve Verdeau pasajlarını, Musée Grevin‘i görme şansınız da olacak. Yemek içinse Victoria Station ya da Hard Rock Café tercih edilebilirsiniz.
Keyifli geziler, keyifli keşifler.
Author

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.