Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

13 Ekim 2017 Cuma

Skyline Bar & Lounge - La Défense

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Paris'te yüksekçe bir binadan şehri seyrederek keyifle bir şeyler yiyip içmek için sınırsız seçenek yok. O yüzden keşfettiğim yerleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ki vakti ve imkanı olanlar bu güzelliklerden yararlanabilsinler. İşte öylesi yerlerden birinde, Skyline'dayız bu kez.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Skyline Bar & Lounge, Avrupa'nın en büyük finans merkezi La Défense'ta bulunan Meliá Paris La Défense otelinin 19. katında, oldukça keyifli bir mekan. Biz buraya ilk kez 7 Temmuz 2017'de, Paris yaşantımızın özel bir gününü kutlamak için gitmiştik :) Aslına bakarsanız çok iyi bildiğim bir yer değildi, benim için de sürpriz oldu.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Otelin, dolayısıyla Skyline'ın resmi adresi farklı ama o şekilde gelirseniz kafanız karışıyor. Bence siz 1 numaralı metro ile gelip "Esplanade de La Défense" istasyonunda inin, Hotel Meliá bu şekilde tam karşınıza çıkıyor. Otele girip doğrudan 19. kata çıktığınızda ise bu yazıda fotoğraflarını gördüğünüz mekana, Skyline Bar'a ulaşıp, şahane bir Paris manzarası ile karşılaşıyorsunuz.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Paris La Défense, Paris'in turistik merkezinin hemen yanında olduğu için buradan göreceğiniz manzara da biraz değişik olacak. En solunuzdan itibaren Sacré Coeur ve Montmartre Tepesi, Zafer Takı - Arc de Triomphe, Montparnasse Gökdeleni, Eyfel Kulesi ve Boulogne Ormanı'nın ortasında beyaz bir bulut gibi görünen Fondation Louis Vuitton binası ilk gözünüze çarpanlar olacak. Tam alt tarafınızda da Seine Nehri sakin sakin akıyor.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Burayı yemek ağırlıklı değil, bir şeyler içip ufak tefek şeyler atıştırmak için düşünmelisiniz. Her ne kadar sakin bir yermiş gibi görünse de gitmeden önce +33 1 75 57 99 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekir diye düşünüyorum. Öylesine gidecekseniz, şansınızı deneyebilirsiniz ama çok tavsiye etmiyorum.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Eh tabii fiyatlar, sokak üzerindeki herhangi bir café-bar'a göre biraz daha pahalı. Bir kadeh beyaz şarap için ortalama 10 euro diyebiliriz; buna göre sizin için ucuz ya da pahalı olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz. Açıkçası dekorasyon olarak etkileyici değil, fazlasıyla sade; Skyline farkını manzarasından alıyor. Gerçi ben yukarıdaki fotoğrafta solda görülen siyah bina, Hyatt Regency'nin roof'undaki La Vue Bar'ı da çok seviyorum ama orası 2017 boyunca restorasyonda olduğu için kapalı.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Skyline'a özel olarak kalkıp gelmeye değer mi bilemiyorum ama Paris'e iş için gelmişseniz ve/veya La Défense tarafında kalıyorsanız, akşam belli bir saatten sonra ortalık sakin olacağından keyifle vakit geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz. Yazın gelirseniz hava çok geç kararacaktır ve uçsuz bucaksız bir Paris manzarası olacaktır ama kışın gelirseniz hava erken kararacağından bu kez de Eyfel Kulesi başta olmak üzere Paris'in pek çok anıtsal yapısını ışık şenliği içinde görebileceksiniz.

Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense
Her akşam beşten gece yarısına kadar açık olan Skyline Bar & Lounge'un hoşunuza gideceğinizi umuyorum. Civarda yapacaklarınız konusundaki tüm detayları ise Paris La Défense yazısında bulabilirsiniz. Hemen arka tarafınızda benim mahallem Courbevoie zaten ;)

Skyline'ın resmi web sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Keyifli geziler, keyifli keşifler
Adres: Skyline Bar - Hotel Meliá, 2 Esplanade du Général de Gaulle, 92400 Courbevoie

İlgili Yazılar:
La Défense
Courbevoie
- La Vue Bar

TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.