Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

9 Aralık 2016 Cuma

La Vue Bar - Hyatt Regency Paris Etoile

34. Kattan Paris: La Vue Bar - Hyatt Regency Paris Etoile
(Önemli Not: Yenileme Çalışmaları Nedeniyle 2017 Boyunca Kapalı) Hadi gelin bu kez Paris'i biraz yukarıdan seyredelim ama öyle tepelerden değil, yüksek bir binanın en üst katından, mümkünse gece manzarasında ışıl ışıl bir Paris olsun karşımızda. Biraz da şımartalım kendimizi; masamızda bir kadeh bir şey olsun, alkol almıyorsak da bir kahve ya da bir çay; yeter ki ağzımızın tadı yerinde olsun. Bu keyfi yaşamak için bu yazıda size tanıtmak istediğim yer, Paris'in batı tarafında bulunan bir otelin en üst katında bulunan La Vue Bar. Otelimiz de Hyatt Regency - Paris Etoile...

17. arrondissement'da, Porte Maillot'da bulunan bu otel 34 katlı. Aslına bakarsanız Paris'e yakışmayan bir mini gökdelen ama işte en azından Tour Montparnasse gibi Paris'in ortasına saplanmış bir hançer gibi durmuyor da kenara iliştirilmiş bir hançer gibi görünüyor daha çok :)

Zaten bu tür yüksek ve sevimsiz binaların tek güzel yanı, en üst katından size sunduğu manzara oluyor. Hyatt Regency Paris Etoile'in en üst katında bulunan La Vue Bar da böylesine güzel bir Paris manzarası var haliyle. Özellikle sol çaprazda karşınızda duran Eyfel Kulesi size "işte Paris'teyim" dedirtiyor.

34. Kattan Paris: La Vue Bar - Hyatt Regency Paris Etoile
İstanbul'da bu tarz yerlerin âlâsı var aslında ama işte Paris'te Eyfel Kulesi'ne karşı bir şeyler içmenin de keyfi bir başka haliyle. Yoksa ben İstanbul'da en çok The Marmara'nın roof'una çıkmayı severdim. Oranın muhteşem manzarası yanında sakin ve keyifli ortamını yaşamaya çalışırdım fırsat buldukça. Ne zamandır gitmiyorum; bilmem duruyor mudur, duruyorsa da hâlâ o kadar güzel midir?

Burası aynı zamanda Paris'teki fuar ve kongre saraylarından biri olan Palais des Congrès de Paris'nin arka tarafında bulunuyor. La Vue Bar'a çıkmak uzun zamandır aklımızdaydı ama bir türlü sıra gelmemişti. Nihayet ilk gidişimiz, Kasım 2016'da Palais des Congrès'de izlediğimiz "Notre Dame de Paris" müzikali öncesi bir hoşluk yapmak istediğimiz güne denk geldi.

Müzikal öncesi La Vue Bar'a çıkıp bambaşka bir Paris deneyimi yaşamak istedik ve  ziyadesiyle yaşadık. Şimdi de bu deneyimi sizlerle paylaştıktan sonra, sizlerin de en kısa sürede yolunuzun buraya düşmesini diliyorum.

34. Kattan Paris: La Vue Bar - Hyatt Regency Paris Etoile
Buraya toplu taşıma ile ulaşmak çok kolay. 1 numaralı metro ya da RER-C'nin "Porte Maillot" istasyonunda inmeniz yeterli. Çıkışta karşınıza Palais de Congrès binası çıkıyor. Onun içinden de girebilirsiniz ya da arka tarafa dolanıp Hyatt Regency'nin ana kapısına ulaşabilirsiniz ama biraz yürümeniz gerekecek. Palais de Congrès'nin içinden geçmek de pratik olabilir, o zaman şöyle yapıyorsunuz:

Palais des Congrès'den içeri girdiğinizde sağdaki koridora giriyorsunuz ve ileride solda Hyatt Regency'ye çıkan asansöre ulaşıyorsunuz. Buradan dördüncü kata, Hyatt Regency'nin lobi girişine ulaşmanız gerekiyor. Buraya çıktığınızda da labirent gibi koridorlardan geçerek ana asansöre ulaşıyorsunuz ve asansöre bindiğinizde "La Vue Bar" yazan düğmeye basıyorsunuz; hooop yukarıdasınız. Asansörden çıkınca bir kat da merdiven çıkmanız gerekiyor. Engelliler içinse bir üst kata çıkan bir asansör mevcut.

La Vue Bar'ın kapısına geldiğinizde sizi bir görevli karşılıyor ve yerinizi gösteriyor. Bar iki katman şeklinde düzenlenmiş. Girişte sol tarafta bar kısmı bulunuyor. Aynı zamanda cama doğru bakan taburelere de oturabiliyorsunuz. Bir de daha rahat oturabileceğiniz koltuklu kısım var. Benim en çok sevdiğim tarafsa basamakla inilen cam kenarı; asıl güzellik burada sanki. Cam kenarında olup Paris'teki hayatın önünüzden akıp geçişini izlemek çok keyifli. Hele ki Eyfel Kulesi'nin saat başlarında ışıl ışıl olmasını izlemek...

34. Kattan Paris: La Vue Bar - Hyatt Regency Paris Etoile
Hemen altınızda Paris çevre yolu périphérique'teki trafiğini görüp Paris'te araba kullanmanın hiç de keyifli bir şey olmadığını görüyorsunuz :) Neyse ki toplu taşıma çok gelişmiş... Sağ çaprazınızda Boulogne Ormanı bulunuyor, o yüzden gece o kısım -haliyle- karanlık oluyor. Onun da sağında Paris çevresindeki en şık banliyölerden Neuilly-sur-Seine var. En sağda da Avrupa'nın en büyük finans merkezi La Défense. En solda ise Champs-Elysées'nin başını ve Zafer Takı'nı görüyorsunuz. Napolyon'un mezarının bulunduğu Invalides ve Paris'in en yüksek binası Tour Montparnasse da karşıdan sizi selamlıyor.

Eh burası haliyle çok ucuz bir yer değil; nihayetinde beş yıldızlı bir otelin roof'undasınız ama yine de fiyatlar sanki o kadar da ulaşılmaz değil. Dilerseniz menü ve fiyatlara bu linkten bakabilir, buna kendiniz karar verebilirsiniz. Fiyatlar güncellendiği zaman link de değişecektir, link açılmazsa haber verin de güncelleyeyim lütfen...

Burada küçük bir fincan kahveyi 12€'ya içiyorsunuz. Eh haliyle burada kahve içmek çok mantıklı değil. Onun yerine alkol almak, alkol içmiyorsanız meşrubat sipariş etmek daha mantıklı. En ucuz alkollü içecek bira 15€, şaraplar 17€'dan başlıyor; en pahallı içki ise 390€... Artık keyfinize/bütçenize hangisi uyuyorsa.

34. Kattan Paris: La Vue Bar - Hyatt Regency Paris Etoile
La Vue Bar her akşam 17:00'de açılıyor. Pazar akşamından Çarşamba akşamına gece 01:00'e, Perşembe akşamından Cumartesi akşamına da gece 02:00'ye kadar açık. Bazı geceler özel kutlamalar için genel kullanıma kapalı olabiliyor. Bu tür sürprizlerle karşılaşmamak için gitmeden önce resmi web sayfasına bakmakta yarar var. Ben buraya kış vakti gittiğim için gecesine tanıklık ettim. Saat 17:00'de açıldığını hesaba katacak olursak, yazın günlerin uzun olduğu bir zamanda gidip gün batımını yakalama şansınız da olabilir; artık nasıl tercih ederseniz. Ne yazık ki ben bu yazıyı yazıp yayınladıktan bir ay sonra La Vue Bar tadilat dolayısıyla kapatıldı ve 2017 boyunca tadilat devam edecekmiş. 2018'le birlikte buraya yeniden gider, yazı ve fotoğrafları güncelleriz artık.

Hyatt Regency otelinin olduğu bölge Porte Maillot (port mayo ya da poğt mayo) olarak geçiyor. Aslına bakarsanız burası hakkında da detaylı bir yazı yazmam gerek, çünkü burası özellikle Paris'e iş gezisi için gelenlerin yoğun olarak konakladığı bir semt. Özellikle Palais des Congrès'nin burada olması ve pek çok fuara ev sahipliği yapması nedeniyle bu Porte Maillot'da bir yoğunluk olabiliyor.

Bazen Paris'in gece ışıltısını, Eyfel Kulesi'ne karşı gün batımını izlemek, özel bir akşamınızda farklı bir Romantik Paris yaşamak, hayata biraz yukarıdan bakıp aşağıdaki yaşamın ne kadar küçük ve önemsiz olduğunun ayırdına varıp sıkıntılarınızdan arınmak için La Vue Bar, Paris günlerinize güzel bir anı daha eklemek için ideal bir mekan olacaktır diye düşünüyorum. Umarım siz de burayı gördükten sonra bana hak verirsiniz. 

Keyifli geziler, keyifli keşifler.
Adres: Hyatt Regency Etoile, 3 Place du Général Koenig, 75017 Paris

Benzer Mekanlar:
- Terrass" Hotel Bar & Restaurant - Montmartre
- Skyline Bar & Lounge - Paris La Défense

TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

5 yorum:

 1. Yanlış hatırlamıyorsam önceden LaFayette otel vardı. Sanıtım işletmeci değişikliği olmuş ya da başka bir durum. Dediğiniz gibi ben de Kongre Sarayına fuarlar için bir kaç kez gelmiştim. Bu bölge ve o dönemlerde konakladığımız Port de Clichy bölgesi ile ilgili yazılarınızı beklemekteyim. Bu arada haftada bir yazıya düşmeniz sıkı takipçiniz ve Paris hayranı olarak pek hoşuma gitmedi. Vlog çalışmalarınızın beklentisi bir nebze rahatlatıyor. Size iyi tatiller ayrıca.

  YanıtlaSil
 2. Rio dönüşü size ancak Paris'ten yazmak için vakit bulabildim kusuruma bakmayın lütfen. Evet haklısınız otellerin isimleri ve işletmecileri değişebiliyor.
  Porte de Clichy çok sık yolumun düştüğü bir bölge değil, açıkçası benim için Öteki Paris kıvamında bir yerdir. Gerçi şimdi adalet sarayı (kulesi) inşa ediliyor, bir de tramvay hattı yapım çalışmaları var; belki ileride çehresi değişir ve ben de orayı kaleme alırım.
  Ya gelen sorulara yanıt verememe ya da yazı sıklığını azaltma arasında bir tercih yapmam gerekiyordu, ben de soruları yanıtsız bırakmamayı tercih ettim. Çünkü gerçekten vaktimin büyük bir çoğunluğunu tüm kanallardan gelen sorulara yanıt vermek alıyor. Bir de daha önce yazdığım 400'den fazla yazının güncellenmeleri önemli, buna da daha çok vakit ayırmak istiyorum. Ve tabii vlog çekimleri ve post prodüksiyonu da tüm hızıyla devam ediyor. Yeni yazılar da yazılmayı bekliyor ve şu an için yazılmayı bekleyen 120 konu başlığı daha var :) Elimden geldiğince hepsine yetişmeye çalışıyorum, yetişeceğim de ama biraz daha temkinli ilerlemekte fayda var diye düşünüyorum.
  Yorumunuz, değerlendirmeniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

 3. Ahmet bey bir de konusu geçmişken bir sorum da "Notre Dame de Paris" müzikali ile ilgili olacak. Bu müzikali Paris'te ne zaman ve nerede izleyebiliriz. Kızım da sayemde Paris meraklısı oldu. Bu müzikali de çok seviyor. Bir sonraki ziyaretimizi onlarla birlikte yapmayı planlıyoruz. Böyle bir fırsat olursa çok hoş bir anı olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müzikal 8 Ocak 2017 tarihine kadar Paris'te, sonra turneye çıkıyor. Bu tarihe kadar Porte Maillot'daki Palais des Congrès'de izlenebilir.

   Sil
 4. Çok erkenmiş. Bizim planımız okullar kapandığında Haziran sonu ya da Temmuz başı. Neyse başka bir bahara umarım. İlginize teşekkürler bu arada.

  YanıtlaSil

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.