Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

18 Ocak 2016 Pazartesi

Otel Rezervasyonunuzu Pariste.Net Üzerinden Yapın, İki Kişilik Tekne Turu Kazanma Şansı Yakalayın

Otel Rezervasyonunuzu Pariste.Net Üzerinden Yapın
Seine Nehri'nde İki Kişilik Tekne Turu Kazanma Şansı Yakalayın
KAMPANYA SONA ERDİ. KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. Ocak 2016 itibariyle Pariste.Net ile olan serüvenimiz üçüncü yılına girdiğine göre artık bunu güzel bir hediye ile kutlamanın zamanı geldi... Bugüne kadar Paris gezinizi kolaylaştırmak ve güzelleştirmek adına Paris hakkında ne biliyorsam sizlerle paylaşmaya çalıştım, bundan sonra da daha pek çok yazıyla bilgi ve deneyimlerimi aktarmaya, elimden geldiğince size destek olmaya edeceğim.

Bu süreçte sizlere Paris'le ilgili olarak ihtiyacınızı karşılayacağını düşündüğüm tüm çözüm önerilerini, tamamen kendi deneyimlerimden yola çıkarak aktarmaya çalıştım, kendi deneyimlemediğim; kullanmadığım ya da işinize yayacağını düşünmediğim hiçbir şeyi sizlere önermedim.

Bugüne kadar tüm kişisel seyahatlerimde, otel rezervasyonlarımın neredeyse tamamını booking.com aracılığıyla yaptığım için de çok uzun zaman önce, otel ve konaklama konusunda dikkat edilmesi gerekenleri anlattığım yazım Paris'te Nerede Kalınır?'da booking.com'u gönül rahatlığıyla önermiştim. Yakın zaman öncesinde de sizlerden otel rezervasyonlarınızı booking.com'dan yapacaksanız, Pariste.Net üzerinden yaparak bana destek olmanızı rica ettim. Baktım ki çağrıma cevap verenler olmaya başladı, ben de bana destek olan bu kişilere bir hoşluk olması adına her ay bir hediye vermeyi düşündüm:

31 Mart tarihine kadar en az iki gece olmak kaydıyla, otel rezervasyonlarını Pariste.Net üzerinden booking.com'a ulaşarak yapanlar arasından her ay bir şanslı katılımcı, Seine Nehri'nde 2 Kişilik tekne turu kazanacak...

Tabi bu tür organizasyonlara girmek biraz riskli; önceden öngöremediğim aksiliklere karşı bu yarışmanın bir çerçevesini çizmem gerekiyor. Çünkü sizleri mutlu etmek isterken, öngöremediğim nedenlerle kimseyi üzmek de istemem. Aslında buna yarışma bile demek istemiyorum, şunun şurasında kendi aramızda eğlenelim diyorum, eğlenirken de içimizden birimiz bir ödül kazansın, hayatımıza bir heyecan katılsın diye arzuluyorum. O zaman kısaca Seine Nehri'nde Bateaux Mouches'la yapacağınız 1 saatlik gezi turunu nasıl kazanma şansı yakalayacağınıza dair kuralları sıralayalım:

1- Kazanma şansı yakalamak için bu link üzerinden açılacak sayfa üzerinden rezervasyonunuzu yapmanız gerekmektedir. Ayrıca otel arayışınızı bitirip karar verdikten sonra bir başka gün yukarıdaki linke ulaşmak zor olabileceği için  bu yazının altında bulunan otel arama kutusunu ya da sayfanın sağ üst tarafında bulunan PARiSTE YERiNiZ HAZIR başlıklı "Hemen Yer Ayırt" konulu booking.com banner'ına tıklayarak açılacak sayfa üzerinden rezervasyon yapmanız da mümkün. Eğer akıllı telefonunuz ya da tablet bilgisayarınız üzerinden Pariste.Net'e giriyorsanız o zaman bu banner büyük olasılıkla sayfanın sağında değil, sayfanın sonunda, alt taraflarda karşınıza çıkacaktır. Katılma hakkı kazanmak için bir diğer seçenek de Paris'te Nerede Kalınır? yazısındaki örnek otelleri tıkladığınızda açılacak booking.com sayfaları üzerinden doğrudan yapacağınız rezervasyonlardır. Şunu belirtmekte yarar var ki Pariste.Net üzerinden değil de doğrudan booking.com'a girerek yapacağınız rezervasyonları bu yarışmada değerlendirmeye alamayacağım ne yazık ki. Bu nedenle, karışıklığa yol açmamak için en iyi yöntem, PARiSTE YERiNiZ HAZIR banner'ına tıklayarak rezervasyon yapmak olacaktır.

2- Otel rezervasyonları en az iki gece için olmak zorunda ve rezervasyonunuzun Grand Paris sınırları içindeki bir otelde olması gerekiyor. Paris dışında bir otel için takdir edersiniz ki bu hediyeyi vermek anlamsız olacak ama merak etmeyin, Paris dışında, Fransa'nın ya da dünyanın herhangi başka bir şehrindeki bir otele rezervasyon yaptıracak olanlara vereceğim hediye de yazının devamında mevcut.

3- Rezervasyon için kişi sayısı önemli değil, yani tek kişi de olsanız, on kişi de olsanız fark etmiyor; sadece kaç rezervasyon yaptığınız önemli olan. Eğer herkes adına tek bir kişi rezervasyon yapmışsa yani tek bir rezervasyon kodu varsa, tek bir katılım hakkı oluyor haliyle, birkaç arkadaş ayrı ayrı rezervasyon yapmışsa, yani ayrı ayrı rezervasyon kodları varsa, o zaman her bir rezervasyon kodu ayrı bir çekiliş hakkı demek.

3- Rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra [email protected] adresine yazacağınız bir mail'e:

- Ad ve Soyad:
- Otel Adı:
- Check-in & Check-out Tarihleri:

bilgilerini gönderirseniz sizi çekiliş listesine yazabileceğim. Ayrıca mail'in konu başlığına Paris'te olacağınız aya göre kısaca "Booking Şubat", "Booking Mart" ya da "Booking Nisan" diye yazarsanız, gelen tonla mail arasında sizinkileri bulup katılım listesine yazmam daha kolay olacaktır. Bilgilendirme mail'i göndermeyenleri çekiliş listesine yazmam, takdir edersiniz ki mümkün olamayacak.

4- Çekiliş her ayın son günü yapılacağı için

- Şubat ayı çekilişine katılmak için en geç 30 Ocak 2016
- Mart ayı çekilişine katılmak için en geç 29 Şubat 2016
- Nisan ayı çekilişine katılmak içinse en geç 30 Mart 2016

tarihine kadar rezervasyonunuzu yapmanız ve bana mail göndermeniz gerekiyor.

Ben de size bir teşekkür mail'i göndereceğim ve bu "Prosedür tamamlandı, her şey yolunda" demek olacak :)

5- Her ayın son günü bir şanslı bir de yedek talihlinin adını Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarım üzerinden açıklayacağım. Eğer kazanan kişi ödül açıklandıktan sonra rezervasyonunu iptal ederse, iki kişilik bilet hakkı otomatik olarak yedek talihliye geçmiş olacak. O da iptal ederse, üçüncü bir talihli için ayrıca çekiliş yaparız o da olmazsa bir sonraki aya devrederiz, her şekilde o bilet yerini bulur, hiç merak etmeyin :) Bu arada, kazananlar arasında isminin duyurulmasını istemeyen olursa ayrıca bir rumuz belirleyebilir ya da twitter / instagram nicklerinin yazılmasını talep edebilir.

6- Kazanan talihli biletini otele check-in yaptırdığı günün ertesi sabahı en geç saat 10:00'da resepsiyondan alabilir. Farklı planları olan kişiler olursa, biletlerin teslimi için mail aracılığıyla iletişim kurup başka bir çözüm önerisi getirebiliriz.

7- Çekilişe hak kazananlar arasından her ay 1 kişi Paris'in ünlü nehir gezisi tekneleri Bateaux Mouches'la yapacağı yaklaşık 1 saatlik tura, toplam değeri 27 Euro olan 2 bilet kazanacak. Sanırım söylememe gerek yok, bu biletler başka biletlerle değiştirilemez, Bateaux Mouches'tan ya da hava koşullarından kaynaklanabilecek olumsuzluklar nedeniyle bir aksilik olması durumunda paraya çevrilemez. Ben bir aksilik yaşanılacağını sanmıyorum ama çekiliş yazılarında neden bu kadar detay verildiğini şimdi daha iyi anlıyorum :)

Evet şimdilik bu kadar kural yeterli, bana da fenalık geldi :) Daha fazla detaylandırmaya gerek yok, şunun şurasında eğleniyoruz kendi aramızda... Sonuçta, sizin booking.com ya da Pariste.Net üzerinden yapacağınız otel rezervasyonları arasında sizin açınızdan bir fark yok ama eğer rezervasyonunuzu Pariste.Net üzerinden yaparsanız hem bana destek olmuş olacaksınız, hem de böylesi bir hoşluk kazanma şansınız olacak, hepsi bu.

Peki bu dediklerim sadece Paris'e gelecek olanlar için mi geçerli? Hayır...

Paris dışında dünyanın herhangi bir şehri için rezervasyon yaptıranlar için hoşluk yok mu peki? Tabi ki var... Buyursunlar:
Ayrıca Her Ay Bir Kişiye Cüneyt Ayral'ın Kitabı "Benim Paris'im" Hediye
Paris dışında, dünya üzerindeki herhangi bir şehir için booking.com rezervasyonunu Pariste.Net üzerinden yaparak bana destek olmak isteyenler arasından her ay bir kişiye de Cüneyt Ayral'ın Paris üzerine yazdığı, içinde benden de bir bölüm bulunan çok özel bir kitabı, Benim Paris'im'i hediye etmek istiyorum. Bunun için yine yukarıdaki gibi rezervasyonunuzu booking.com linki üzerinden yapmanız yeterli. Sonra da [email protected] adresime yazacağınız mail'in konu başlığını, konaklayacağınız aya göre "Booking Şubat Benim Paris'im", "Booking Mart Benim Paris'im" ya da "Booking Nisan Benim Paris'im" şeklinde yazmanızı rica edeceğim. Ayrıca gönderdiğiniz mail'de:

- Ad ve Soyad:
- Otel Adı:
- Otelin Bulunduğu Şehir:
- Check-in & Check-out Tarihleri:

bilgileri de olması gerekiyor.

Benim Paris'im kitap çekilişi de her ayın son günü yapılacağı için

- Şubat ayı çekilişine katılmak için en geç 30 Ocak 2016
- Mart ayı çekilişine katılmak için en geç 28 Şubat 2016
- Nisan ayı çekilişine katılmak içinse en geç 30 Mart 2016

tarihine kadar rezervasyonunuzu yapmanız ve bana söz konusu bilgileri içeren mail'i göndermeniz gerekiyor. Size bir teşekkür mail'i göndereceğim ve bu "Prosedür tamamlandı, her şey yolunda" demek olacak :)

Sonra da Ocak, Şubat ve Mart 2016'nın son günü kazanan talihli belli olacak ve aynı şekilde duyurusu sosyal medya hesaplarımdan yapılacak. Bunun ardından da sizinle mail ile iletişime geçip adres bilgisi detaylarınızı rica edeceğim ki Benim Paris'im'i adresinize gönderebileyim. Dolayısıyla kitap kazanma şansı sadece Türkiye'de yaşayanlar için değil, dünyanın diğer şehirlerindeki katılımcılar için de geçerli. İnternet üzerinden kitap alıp adresine gönderebileceğim herkes bu yarışmada şansını deneyebilir.

Aslına bakarsanız mevcut durumda bile bir yandan blog'la, bir yandan sosyal medya hesaplarıyla, bir yandan tüm kanallardan gelen sayısız soruyla ilgilenmenin yanında bir de bu çekilişin getireceği mail trafiğinin ek zaman yükü nasıl sonuçlacak hiç bilmiyorum. Şimdilik üç aylık bir dönem için bir deneyelim; eğer katılım ve ilgi beklediğimden fazla olursa, önümüzdeki aylarda bilet sayısını ve hediye çeşitliliğini arttırmaya çalışırım elbette.  

Sonuçta iki yılı aşkın bir süredir sizlerle karşılık beklemeksizin samimi ve içten bir etkileşim içindeyiz ve ben bu etkileşimden kendi adıma çok memnunum. Paris'i en geniş kapsamıyla, tüm detaylarıyla sizlere anlatıp hayatınızı kolaylaştırmaya, gezinizi güzelleştirmeye çalışıyorum ve siz mutlu oldukça ben de mutlu oluyorum. Sizler de zaten yapacağınız booking.com rezervasyonunuzu artık Pariste.Net aracılığıyla yaparak bana destek olmuş oluyorsunuz. Bu konuda destek olanlara da olmayanlara da her ne olursa olsun teşekkür ediyorum. Çünkü benim önceliğim bu tür alışveriş konuları değil, yazılarımın mümkün olduğunca çok kişiye ulaşıp, mümkün olduğunca çok sayıda kişinin bu yazılardan faydalanarak Paris gezilerini en verimli bir şekilde geçirmesi.

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.

Umarım hep birlikte çok eğleniriz.

Önümüzdeki üç ay içinde Seine Nehri'nde ücretsiz tekne turu kazanan kişi olmanız dileğiyle...

Her türlü desteğiniz için teşekkürler

ve

Bol şans...
TÜM YAZILAR          ANA SAYFA


Booking.com

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

0 yorum:

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.