Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

11 Mayıs 2015 Pazartesi

Artazart Design Bookstore

Artazart Design Bookstore - Canal Saint Martin
(Son Güncelleme: 19.10.2017) Paris'te yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri, hiç kuşkusuz kitapçı kitapçı dolaşıp her birinin kendine has havasını solumaktır. Paris de bu konuda oldukça zengin seçenek sunan bir şehir olduğundan, mekan sıkıntısı çekmek diye bir şey de söz konusu değil. Paris'in bir diğer güzelliği de genel kitaplar satan bolca kitapçıya ev sahipliği yapması yanı sıra, konsept kitaplar üzerine uzmanlaşmış kitapçıların da hatırı sayılır miktarda olması. Ben de yeri geldikçe hem ünlü kitapçıları, hem de kendi sevdiklerimi paylaşmaya çalışıyorum sizlerle.

Bugün sizlere söz etmek istediğim kitapçı da böylesi yerlerden biri işte: Canal Saint Martin (Saint Martin Kanalı) üzerinde bulunan Artazart Design Bookstore, özellikle tasarım üzerine yoğunlaşmış zengin kitap seçkisi ile hem göz, hem de gönül okşayan harika bir yer. Tasarım profesyoneliyseniz size daha çok hitap edecek bir kitabevi olmasının yanı sıra, tasarımdan hoşlanan, estetikle ilgilenen, güzel olana ilgi duyan herhangi biri olsanız bile bu kitapçıyı dolaşarak içinizin ferahlayacağına inandığım için, bugün sizlere bu mekan hakkında bilgi vermek istedim.

Artazart Design Bookstore, République ile Gare de l'Est arasındaki bir hatta, Canal Saint Martin üzerinde bulunduğu için, özellikle kanal yürüyüşü yaparken mutlaka uğramanızı tavsiye edebileceğim bir kitapçı.

Artazart Design Bookstore - Canal Saint Martin
İçeri girdiğiniz anda hem bir kitapçıya hem de bir tasarım mağazasına geldiğinizi hissediyorsunuz. Mekanın eskiliği, kitapların ve satılan objelerin çağdaşlığı, yalın tasarım ürünlerindeki sıcaklık ve sevimlilik, her şey o kadar güzel ki, burada dolaşmak bana çok iyi geliyor. Kalın ciltli tasarım kitapları yanında, başka konularda yine tasarımı birbirinden güzel kitapların hangi birine bakacağını şaşırıyor insan.

Girişte sağdaki bölüme geçtiğinizde, yine değişik tasarım çantaların olduğu, defterlerin kitapların, hatta değişik mutfak malzemelerinin satıldığı eğlenceli bir bölüm var. İlk girişteki ilginç fotoğraf makinaları da oldukça değişik. Bir de tam karşıda, uç taraftaki bölmede bahçe, doğa ve çocuklar için hazırlanmış kitapların olduğu bölüm de bir o kadar güzel.

Aslına bakarsanız içeride fotoğraf çekmek yasak ama işte blog yazınca insan, gördüklerini paylaşmak adına resim çekme ihtiyacı hissediyor. Gerçi mağazanın yetkililerinden blog için resim çekme izni rica etsem kabul etmemeleri mümkün değil ama böyle gizli gizli resim çekmenin de ayrı bir heyecanı var :)

Artazart Design Bookstore - Canal Saint Martin
Place de la République'te, meydandaki heykelin tam arkasındaki sokaktan girip iki sokak sonra sola döndüğünüzde, az ileride Canal Saint Martin'in başladığını göreceksiniz. Buradan düz ilerleyip devam ederseniz biraz ileride solda Artazart Design Bookstore karşınıza çıkacaktır. Aslına bakarsanız 5 numaralı metro hattının Jacques Bonsergent istasyonu buraya en kolay ulaşabileceğiniz yer ama ben her nedense buraya hep yukarı taraftan, Bassin de La Villette'ten başladığım yürüyüşle (aşağı doğru indikçe sağ tarafımda kalacak şekilde) geliyorum, buradan da yol aşağı doğru devam ederek beni Bastille'e götürüyor; şahane bir yürüyüş yapmış oluyorum.

Yani demem o ki, Canal Saint Martin'e yolunuz düştüğünde, geçerken bir de buraya girip bakmanızda fayda var. Siz de benim gibi güzel şeyler görenin gönlünün de ferahladığına inanıyorsanız, buranın size iyi geleceği muhakkak. Hele ki işinize yarayan, aradığınız bir kitabı ya da ilginç tasarım hediyelik eşyalar arasında zevkinize uygun bir şeyi de bulursanız, sizden mutlusu olmayacaktır. Sonra kanal gezinize devam etmek için dışarı çıktığınızda Paris size tüm güzelliği ile kaldığı yerden eşlik etmeyi sürdürecektir zaten.

Keyifli geziler, keyifli keşifler.
Adres: Artazart, 83 Quai de Valmy, 75010 Paris

Diğer kitapçılar:


TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

0 yorum:

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.