Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

20 Nisan 2015 Pazartesi

Buttes-Chaumont Parkı'nda Sevimli Bir Café-Restaurant: Rosa Bonheur

Rosa Bonheur - Buttes-Chaumont
(Son Güncelleme: 19.10.2017) Bundan bir süre önce Buttes-Chaumont Parkı hakkında bir yazı yazmış, daha sonra da sizlere Seine Nehri üzerindeki Rosa Bonheur Sur Seine'den bahsetmiştim. Şimdi bu iki bilgiyi birleştirerek size Buttes-Chaumont Parkı'nda Rosa Bonheur'ün işlettiği son derece sevimli bir kafe-restoranı tanıtmak istiyorum.

19. arrondissement'da bir yamaç üzerine kurulu olan Buttes-Chaumont Parkı'na Metro 7bis ile gidip de Botzaris istasyonunda indiğinizde parkın en üst noktasına ulaşmış olursunuz. İstasyondan çıkıp hemen arkadaki kapıdan parka girdiğinizde Paris'in yine yeşillikler içindeki bir köşesine de ulaşmış oluyorsunuz.

Park sizi eğiminden dolayı aşağı doğru çektiğinden hemen soldan devam ederseniz -bence- en güzel güzergâhı izlemiş olursunuz. Böylelikle sağınızda güzel ve ferah bir manzara, biraz ileride solunuzda da Rosa Bonheur'ün kafe-restoranı sizi karşılıyor olacak.

Rosa Bonheur - Buttes-Chaumont
Rosa Bonheur, kır gazinosu, av köşkü havasında son derece sevimli bir yer. Buradayken kendinizi şehir dışında bir ormanın içinde huzur dolu bir atmosferde hissediyorsunuz. Hava güzelse tabii tadı daha çok çıkıyor ama hele bir de hafta sonuysa haliyle kalabalık artıp o huzurlu ortamı biraz bozabiliyor ama yine de burası her haliyle güzel bir mekan.

Aslında bakarsanız Rosa Bonheur son derece salaş bir yer. Ne dekorasyonu ne de masası sandalyesi öyle aman aman güzel diyemem. Yine de av köşkü kıvamındaki binası, içinde bulunduğu park, manzarası ve atmosferi nedeniyle ben çok beğendiğimi söyleyebilirim. Bu nedenle Rosa Bonheur, bir mekanda lüks ve konfordan çok sıcaklık ve samimiyet arayan biri olarak benim beklentilerimi yeterince karşılıyor.

Mekanın geceleri de hizmet veren bir bar olduğunu internetten öğrendim. Ben gündüz kuşu olduğum için sadece işin gündüz kısmıyla ilgileniyor, size bu yönünü tavsiye ediyorum. Eğer içinizden mekanın gece versiyonunu yaşayan varsa onlar da yorumlarını paylaşıp bize yardımcı olabilirler.

Rosa Bonheur - Buttes-Chaumont
Rosa Bonheur adını ünlü bir Fransız kadın ressam olan Rosa Bonheur'den alıyormuş. İnternette araştırma yaparken Rosa Bonheur'ün hayvan resimleri üzerine eserler verdiğini öğrendim. Gerçekten de çok güzel tabloları var.

Benim size tavsiyem buralarda dolaşırken Rosa Bonheur'e gelip bir yorgunluk kahvesi içmeniz ya da ufak tefek şeyler atıştırmanızdır. Mutfağının değişik tatlar denemek isteyenler için zengin seçenekler sunduğunu pek sanmıyorum. Dediğim gibi sadece mekanın ve içinde bulunduğunuz anın tadını çıkarmak için tercih edebileceğiniz yer burası.

Rosa Bonheur'de soluklandıktan sonra Buttes-Chaumont yürüyüşünüze devam etmek için yolun solundan asma köprünün olduğu tarafa doğru ilerleyebilir, oradan aşağıya doğru dolanarak da yolunuza devam edebilirsiniz. Parkın aşağıdaki çıkışından çıktıktan sonra yine Paris sokaklarındasınız zaten.

Bir de Rosa Bonheur'ün Seine Nehri üzerindeki kafe-teknesi Rosa Bonheur sur Seine'i de ihmal etmeyin derim.

Keyifli geziler, keyifli keşifler...
Adres: Rosa Bonheur, Parc des Buttes Chaumont, 75019 ParisTÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.