Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

16 Şubat 2015 Pazartesi

Marais'de Bir Café-Restaurant: Au Rendez-Vous Des Amis

Au Rendez Vous Des Amis - Le Marais
(Son Güncelleme: 23.11.2017) Aslında Marais Bölgesi'nde gidilecek kafe ve restoranları boşuna yazıyorum. Çünkü dışarıdan bakıp da hoşunuza giden hangisi olursa olsun gönül rahatlığı ile girip oturup bir şeyler yiyebilirsiniz. Yine de kendi gittiklerim hakkında bilgi vermeye çalışıyorum ki belki önünden geçerken "Ah, bizim Ahmet de buraya gitmişti, güzel bir yermiş, biz de gidip bir deneyelim" dersiniz diye gidip sevdiğim yerleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. İşte bu yüzden, o yerlerden birini daha yazmak istiyorum: Au Rendez-Vous Des Amis (o randevu dezami ya da o ğandevu dezami).

Adından da anlaşılacağı gibi arkadaşların buluşması, yani randevuları için ideal bir mekan olmayı amaçlamış bu café-restaurant Marais'nin orta yerinde Sainte-Croix de Bretonnerie Sokağı'nda bulunuyor. Çok sevdiğim Yahudi pastanesi Sacha Finkelsztajn'in çapraz sokağında, mavi vitrinli kitapçı Les Mots A La Bouche'un sırasında karşınıza çıkacak olan Au Rendez-Vous Des Amis, köşede beyaz vitrini ile tüm sevimliliği ile sizi karşılıyor. Sanki buranın vitrini eskiden yeşildi, belki de ben yanılıyorumdur ama bu beyaz hali de oldukça güzel.

İçeri girdiğinizde de Paris'in o bildik yeme-içme atmosferi karşılıyor sizi. Bir küçük bar, hemen yanında sıra sıra (ve tabii dip dibe) masalar... Böylesi küçük ve samimi mekanları o kadar çok seviyorum ki.

Au Rendez Vous Des Amis - Le Marais
Paris'teki garsonların kötü şöhreti malum; zaten bu konuda "Paris'te kafe ve restoranlarda başınıza neler gelecek?" diye detaylı bir yazı yazmıştım. O yüzden Paris'te hangi restorana ya da kafeye giderseniz gidin Türkiye'deki gibi hızlı bir servis alamayacağınızı baştan kabul etmeniz gerekiyor. Neyse, bu detayları o yazıda zaten ayrıntılı bir şekilde yazdım. Demem o ki, buranın garsonları da son derece iyi niyetli olsalar da alıştığınız servis hızına göre epey yavaşlar; zaten ne aceleniz var; tatile gelmişsiniz şunun şurasında, oturun uzun uzun yemenin içmenin tadını çıkarın :)

Ben burada genelde sezar salata yiyorum, en son 13,20 euro'ydu sanırım... Bazen de antrikot tercih ediyorum. Tabii benim için en güzel antrikotçu Relais de l'Entrecôte'tur ama yine de burada da gayet tatminkâr. Menü ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Au Rendez-Vous Des Amis'nin sayfasındaki listeye bu linkten bakabilirsiniz.  Fransa'nın ünlü restoran rezervasyon sistemi The Fork - La Fourchette'ten rezervasyon yaparak işinizi kolaylaştırmak ve dönem dönem gerçekleştirilen özel indirimlerden ve promosyonlardan yararlanmak içinse bu linki kullanabilirsiniz.

Benim için yemeğin lezzeti kadar oraya kiminle gittiğim, nasıl keyifli vakit geçirdiğim önemli olduğu için burası da sevdiğim yerler arasında yer alıyor. Sanıyorum Devrim'le ilk kez Didem'le buluşup sohbet etmek için buraya gitmiştik ve epey de uzun oturmuştuk. Zaten size kimse kalkın gidin demiyor; şunun şurasında arkadaşlar arasında buluşma yerindesiniz; tadını çıkarmak kalıyor size haliyle.

Dediğim gibi, burası özellikle gidilmesi gereken bir yer değil belki ama Marais Bölgesi'nde dolaşıyorsanız, karnınız acıktıysa şansınızı denemek için hoş bir seçenek olabilir. Buradan çıktıktan sonra da Marais'nin kalbinde olduğunuz için, gününüzün geri kalan kısmını da yediklerinizi hazmetmek için bol bol yürüyerek geçirmeyecek misiniz zaten? :)

Afiyet şeker olsun... 

TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.