Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

7 Ocak 2015 Çarşamba

Paris 2015 Kış İndirimi (7 Ocak-17 Şubat)

Paris 2015 Kış İndirimi (7 Ocak-17 Şubat)
Alışveriş sevenler için Paris'te muhteşem keyifli günler bugün başladı: 7 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında alışveriş çılgınlığında kendinizi kaybedebilir, istediğiniz ürünleri Paris'in her köşesinde indirimli fiyatlara alma şansını yakalayabilirsiniz.

Bu indirim döneminde Gallerie Lafayette, Printemps, Bon Marché gibi çok katlı mağazalar bazı Pazar günleri açık olabilecek. "Bunda ne var?" demeyin, zira bu mağazalar normalde Pazar günleri kapalı olurlar, o yüzden açık olmaları sevinilecek bir durum :) Champs-Elysées'deki çoğu mağaza Pazar günleri açık olduğu için orada değişen pek bir şey olmayacak, sadece vitrinlerdeki ve etiketlerdeki %20, %30, %40, %50 indirim oranları yüzünüze bir tebessüm yerleştirecek, siz de keyifle alışveriş yapabileceksiniz.

Demek ki bugünden itibaren 17 Şubat'a kadar Paris'in her yerinde "Soldes" (sôld) yani "İndirim" yazısı ile karşılaşacaksınız. Bu dönemde pek çok ürün gerçekten uygun fiyata bulunabiliyor; hele ki fiyatını bildiğiniz ve takip ettiğiniz bir ürün için indirim oranının yeterli olup olmadığına karar vermek daha kolay.

Tabii "uygun fiyat"tan ne anladığımız kişiden kişiye göre değişebiliyor. Kimimiz için 20 euro'luk bir t-shirt indirime girip de 10 euro'ya düşünce "uygun" oluyor, kimimiz için de 2.000 euro'luk bir elbise indirimde 1.000 euro'ya düşünce...

Aslına bakarsanız ben indirim dönemlerini pek sevmiyorum. İndirimler başladığında insanlar kendini kaybedip mağazalara akın ediyorlar ve ürünler üstüste yığılıp sevimsiz bir hale geliyor. En beğenilenler bir çırpıda tükeniyor, geriye kalanlar arasında aradığınızı bulmak epey zahmetli oluyor.

Oysa ki alışveriş yapmanın kendisi başlı başına bir keyif olmalı benim için. Tamam bir ürüne gereksiz yere çok para vermeyi de sevmem ama sırf ucuz alacağım diye de bu kez alışverişin sevimsiz hale gelmesi o ürünü ucuza almanın mutluluğunu gölgede bırakıyor bana göre. O yüzden çok zorda kalmadıkça indirim dönemlerinde büyük mağazaların kapısından girmemeye çalışırım. Yine de ihtiyacım olan bir ürünü bulmam gerekiyorsa tabii ben de bu çılgınlığın içinde buluveriyorum kendimi :) Hele ki siz tatil için Paris'teyseniz ve indirim dönemine denk gelmişseniz, elbette ki bu fırsatı kaçırmamanızı öneririm.

Benim için, her ürünün kafamda bir ederi vardır ve etiketteki fiyat kafamda belirlediğim  ederle örtüşüyorsa çekinmeden alışveriş yaparım. Yoksa sırf bir şeye ucuz sahip olacağım diye alışveriş keyfime gölge düşmesine pek sıcak bakmıyorum. Az olsun, öz olsun, güzel şeyler giyelim, güzel şeylere sahip olalım...

Bir de sanki eskiden indirim dönemleri daha keskin çizgilerle çizilmişti, bu indirim dönemleri haricinde mağazaların indirime girmesine izin verilmiyordu ama üç yıldır -yanlış görmüyorsam- mağazalar bu resmi indirim dönemleri haricinde de ciddi kampanyalar düzenleyebiliyorlar.

Bu arada, şehir merkezindeki mağazaların indirime girmesi yanında, şehrin dışında olmakla birlikte, lüks tüketime yönelik outlet ürünlerini bulabileceğiniz meşhur La Vallée Village'a da bu tarih aralığında gitmek, cazip indirimlerden yararlanmak hoş olabilir.

Parfüm, kozmetik, çanta, gözlük ve aksesuarda markalı ürünleri uygun fiyata bulmak istiyorsanız da o zaman hiç uzaklara gitmeye, indirim dönemlerini beklemeye ihtiyacınız yok; Şehrin göbeğinde, Louvre Müzesi'nin tam karşısında bulunan Tax Free avantajından yararlanabileceğiniz Benlux mağazasına uğrayıp fiyatları ve ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Üstelik Benlux'te Türkçe hizmet alma avantajı yanında, sizinle ilgilenen görevliye Pariste.Net aracılığı ile geldiğinizi söylediğinizde, normalde turla gelen gruplara yapılan "grup indirimi"nden yararlanmanız da mümkün. Detaylar için bu linkteki yazıyı okuyabilirsiniz.

Aaah ah, bu yazıyı yazarken aklıma bir zamanlar magazin gazetelerinde yer alan "Ajda Pekkan Paris'ten Sekiz Valizle Döndü" haberleri geldi. Hadi siz de bu gazla Paris'e gelin, Ajda'dan geri kalmayın :)

İşin şakası bir yana, siz ne yapın edin, bilinçli tüketicilerden olun. İhtiyacınız olmayan ürünlerden sırf fiyatı uygun diye gereksiz yere almayın. Ama ihtiyacınız olan ürünleri de uygun fiyata bulduğunuzda sakın kaçırmayın.

Alışveriş sizin için bir keyifse, aradığınız markalı ürünleri uygun fiyata sahip olmayı önemsiyorsanız o zaman yolunuzu bir şekilde 17 Şubat'a kadar Paris'e düşürmekte fayda var.

Keyifli geziler, keyifli alışverişler...


TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

3 yorum:

 1. Merhabalar;

  2016 Kış sezonu için indirim dönemi ne zaman acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   2016 Kış indirimi 6 Ocak'ta başladı, 16 Şubat'ta sona erecek.
   Mutlu günler

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.