Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

27 Ağustos 2014 Çarşamba

L'Ami Justin (eski Obododo Café)

L'Ami Justin (eski Obododo Café)
(Son Güncelleme: 30.09.2017) Aslında Paris'in kafe ve restoranlarını tanıtan apayrı bir yazı serisi hazırlamak lazım ama ben bu blog'ta daha çok Paris'te gezip görülecek yerler, ilginç mekanlar, keyifli etkinliklerin bulunduğu bölgelerden bahsederken -hazır oradayken uğrayabileceğiniz- yeme içme mekanlarından bahsetmeyi tercih ediyorum daha çok. İşte öyle yerlerden birindeyiz yine bugün: L'Ami Justin (eski Obododo Café)

Peki buraya neden gidiyoruz? Père Lachaise'i gezdiğimiz bir gün, "mezarlık ziyareti" sonrası yorgun argın, aç karnımızı doyurmak ve yaşadığımıza şükretmek için tabi ki :)

Burası Père Lachaise Mezarlığı'nın sağ alt tarafında, ana giriş kapısının biraz ilerisinde bulunan iki katlı bir bina. Üst katının aynı ismi taşıyan Hotel L'Ami Justin'in olduğunu da daha en son gidişimde fark ettim. Çok sevimli bir otel gibi duruyor ama konaklama imkanları nasıldır, bir fikrim yok ne yazık ki. O yüzden ben size sadece café-restaurant kısmından söz etmek istiyorum.

Père Lachaise Mezarlığı'nı gezmişsiniz, onca ünlü ölünün arasında bu dünyadan kopmuşsunuz, hayatla ölüm arasında gidip gelmişsiniz ama geziniz bitip de mezarlık duvarının dışına çıktığınız anda yaşadığınızı fark edince, onca yorgunluğun ardından ilk aklınıza gelecek olan şeyin açlık duygusu olacağını düşünüyorum; zira bana her seferinde öyle oluyor :)

Tam bu anda L'Ami Justin imdadınıza yetişiyor. Gerçi civarda iyi-kötü başka yerler de var ama ben sevdiğim yerlerin sadık müşterisi olduğumdan ne zaman yolum Père Lachaise'e düşse her seferinde buraya gitmeyi tercih ediyorum. Siz o civarda daha keyifli bir mekan keşfederseniz lütfen bana da haber verin; tavsiyelere her zaman açığım.
L'Ami Justin (eski Obododo Café)
L'Ami Justin hem konum, hem de mekan olarak çok sıcak bir atmosfere sahip. Zaten o bölge pek hayat dolu bir yer değil, o yüzden buranın sıcaklığına daha bir ihtiyacınız oluyor sanki. Menüsü biraz sağlıksız; daha doğrusu kilo alma riskiniz var ama her şey çooook lezzetli :)

Hiç olmazsa soğuk-sıcak bir şeyler içebilir, belki bir salata yiyebilir, buradan fazla günaha girmeden çıkmayı başarabilirsiniz? Hem zaten az önce mezarlıktan çıkmışsınız, dünyanın fani bir yer olduğuna bizzat tanıklık etmişsiniz, tadını çıkarın şu hayatın ve tabi Paris'te olmanın :)

Buraya metro ile gelmek için 2 ya da 3 numaralı hatlarının "Père Lachaise" durağında inebileceğiniz gibi yine 2 numaralı hattın "Philippe August" istasyonunu da kullanabilirsiniz. Ya da önce gezinize "Père Lachaise" istasyonunda inerek başlayın, mezarlığı gezip L'Ami Justin'de oturduktan sonra "Philippe August"tan tekrar metroya binerek bu bölgedeki turunuzu tamamlamış olursunuz.

Her ne olursa olsun yolunuz Père Lachaise Mezarlığı'na düşerse buraya bir uğrayın, oturup bir yudum bir şey için ve eğer mümkünse en yanık patates kızartmasını benim için yiyin lütfen :)

Afiyet şeker olsun.

TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

0 yorum:

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.