Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

3 Ağustos 2014 Pazar

Ağustos Ayının İlk Pazar Günü Ücretsiz Olarak Gezilebilecek Müzeler

Palais de l'Élysée - Élysée Sarayı bahçesi de her ayın ilk pazar günü gezilebiliyor.
Blog'umu takip edenler çok iyi bilirler ki Paris'te önemli pek çok müze her ayın ilk pazar günü ücretsiz olarak gezilebiliyor. Ancak bu kural, adı geçen her müzenin her ayın ilk pazar günü ücretsiz olduğu anlamına gelmiyor. O yüzden, bugün Ağustos ayının ilk pazar günü olması nedeniyle, hangi müzelerin ücretsiz olarak gezilebileceğine dair bir hatırlatma yazısı yazmak istedim.

Aşağıda listesini bulabileceğiniz müzelerin kiminde tüm kalıcı ve geçici sergiler bugün ücretsiz gezilebiliyor kimilerindeyse sadece kalıcı sergileri gezebiliyorsunuz. Gittiğiniz bir müzede kalıcı sergi yanında geçici serginin bulunduğu salona girmek istediğinizde girişteki görevlinin elinize bilet tutuşturmasına şaşırmayın, çünkü o biletin üstünde "gratuit" yani "ücretsiz" yazıyor. Tahmin edeceğiniz gibi o gün sergiyi kaç kişinin gezdiğinin istatistiğini tutmaya çalışıyorlar. Aynı şeyi bazı müzelerin kalıcı sergileri için de yapıyorlar; özetle içiniz rahat olsun, müze görevlisinin elinize tutuşturacağı ücretsiz bileti alın ve keyifle gezinize başlayın.

Bugün Paris'te ücretsiz olarak gezebileceğiniz müzeler:


- Écouen Şatosu ve Rönesans Müzesi - Château d'Écouen (Écouen'da)
- Maison d'Auguste Rodin (Meudon'da)

Ayrıca Haziran 2014'ten itibaren Champs-Élysées'deki Başkanlık Sarayı Palais de l'Élysée bahçesi ve 7. arrondissement'daki Başbakanlık Konutu bahçesi de bu etkinlik kapsamında gezilebiliyor.

Paris'te diğer ayların ilk pazar günü ücretsiz olan müzelerin listesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için bu linkteki yazıyı okuyabilirsiniz.

Keyifli geziler, keyifli keşiflerTÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

1 yorum:

  1. Orangerie bu kapsamda ziyaret edebildiğimiz bir müze oldu. Nereden bilgimiz oldu tahmin edin...

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.