Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

25 Nisan 2014 Cuma

Poulette Restaurant

Poulette Restaurant
(Son Güncelleme: 25.09.2017) Paris'in birbirinden güzel, birbirinden keyifli pek çok yeme-içme mekanlarından birini, Poulette'i tanıtmak istiyorum bu yazıda sizlere.

Poulette (pulet) fransızcada piliç anlamına geliyor :) 2. arrondissement'da Étienne Marcel'de bulunan restoran, aslında küçük ve sevimli bir café görünümünde ve dışardan bakıldığında içerinin güzelliği fark edilemeyebiliyor.

Biz burayı keşfettiğimiz gün yaz nedeniyle vitrin camları açıktı ve içerisi olduğu gibi görünüyordu. O seramik işçiliğini görüp de kendimi içeri attığım anı unutamıyorum. Daha sonra kışın gittiğimizde ise aynı yeri bir daha bulmak için o vitrinin önünden iki kez geçmem gerekti iki içerisini tanıyabileyim :)

Aslında insan sadece içeri girip doya doya duvarları ve aynaları seyretmek istiyor ama sonuçta burası bir müze olmadığı için haliyle oturup bir şeyler yiyip içmeniz gerekiyor :) Ki menüsü son derece zevkli, canınızın çekeceği bir şeyler bulabileceğinizi düşünüyorum.

Hiçbir şey yiyip içmek istemiyorsanız bar taburelerine oturup en azından bir kahve söyleyebilirsiniz. Zira orada oturup kahve sipariş ettiğinizde sadece 1 euro ödüyorsunuz :) Eğer aynı siparişi masadan verirseniz yanlış hatırlamıyorsam 2,40 euro ödemeniz gerekiyordu :) O yüzden barda oturmak hem bütçe açısından, hem de etrafı kuşbakışı izlemek açısından daha mantıklı...

Poulette Restaurant
Buradan çıkıp sola doğru ilerlerseniz az ileride sağınızda Rue Montorgueil var, orası da keyifli bir gezi bölgesi. Eğer oraya sapmak yerine dümdüz yolunuza devam ederseniz Place des Victoires'a ulaşırsınız. sonra da aynı şekilde devam ederken sağ tarafınızda Galerie Vivienne, Galerie Colbert ve Passage Choiseul'ü görmeniz mümkün, aynı yol üzerinde sol tarafınızda da Palais Royal olacak. Aslında hemen yakınınızda Kahire Pasajı, Grand Cerf Pasajı olmak üzere görülmesi gereken iki güzel yer daha var. Bir de Paris'teki en eski ev de hemen bu civarda.

Aşağıdaki videoda da bu restoranda çekilmiş olan Navigo Découverte videosunu izlemeniz mümkün ;)


Étienne Marcel zaten Forum des Halles'in ve Châtelet - Les Halles'in, dolayısıyla Châtelet'nin kalabalığı ve cümbüşünün yanı başında, dilerseniz o tarafa doğru da gezinize devam edebilirsiniz.

Poulette'e gitmek civarında bir gezi yapmak için 4 numaralı metro hattının Étienne Marcel istasyonunda inmeniz yeterli.

Poulette'in web sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Afiyet olsun...
Adres: Restaurant Poulette, 3 Rue Etienne Marcel, 75002 Paris


TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

0 yorum:

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.