Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

31 Mart 2014 Pazartesi

King Of Pop - Michael Jackson Mağazası

King Of Pop - Michael Jackson Mağazası
(Son Güncelleme: 20.09.2017) Paris, her köşesi sürprizlerle dolu, yaşamınıza renk katacak binlerce seçeneği size sunan keyifli bir şehir gerçekten. Dileyene cıvıl cıvıl bir hayat, dileyene huzur, dileyene sanat ve estetik, dileyene karmaşa ve dinamizm sunan bu eşsiz kentte, her köşe başında birbirinden ilginç sürprizlerle karşılaşmak mümkün. Her sürpriz yüzünüze küçük bir tebessüm kondurup gününüzü daha güzel bir hale getiriyor.

İşte önünden geçerken yüzünüze o tebessümlerden birini konduracak yerlerden birini tanıyacağız bu yazıda hep birlikte: King of Pop... Elbette ki popun kralı Michael Jackson'a adanmış bir dükkan burası. Çeşit çeşit kostümler, aksesuarlar, cd'ler, plaklar, Michael Jackson'a dair her şey burada mevcut. Popun kralı Michael Jackson'ın sadık hayranlarından biriyseniz, o zaman bu dükkan sizin için çok daha fazla şey ifade edecektir.

Paris'e ilk zamanlar, turist olarak gelişlerimden birinde, Grands Boulevards gezimde bu bölgede yürürken, kıpkırmızı vitrini ile aradan sıyrılıveren bu küçük dükkanı ilk gördüğümde, adını fark etmeden önce vitrindeki yüzlerce Michael Jackson temalı ürünleri görüp de "Aa Maykıl Ceksıncı" dediğimde yüzüme yerleşen tebessümü hâlâ hatırlıyorum... Aslında bu yazının başlığını "Maykıl Ceksıncı" koymak isterdim ama sonuçta bir rehber oluşturma çabasındayım ve buranın adı "King of Pop"; o yüzden gerçekleri kişisel gerekçelerle tahrif etmeye gerek yok diye düşündüm. Biz yine de buraya aramızda "Maykıl Ceksıncı" diyelim :)

Bir Grands Boulevards gezinizde, 10. arrondissement'da bulunan Boulevard Poissonnière tarafına doğru yürürseniz, sağ tarafınızda karşınıza çıkacak olan bu küçük dükkanın sırf vitrinine bakmak bile eğlenceli olduğu gibi, Michael Jackson sevenlerin içeri girip hoşlarına gidebilecekleri bir şeyler bulabileceğine eminim. Gerçi dükkanın çok albenili olduğunu söyleyemeyeceğim, biraz da pejmürde sanki ama dediğim gibi, eğer Amerika'da olsaydık böyle bir yer sıradan gelebilirdi ama Paris'in ortasında Michael Jackson'a adanmış bu tarz bir yer bulmak gerçekten çok hoş...King of Pop'a metro ile gelmek için 8 ve 9 numaralı hatların "Grands Boulevards" ya da "Bonne Nouvelle" istasyonlarından birinde inebilirsiniz. Bu kırmızı minik dükkan her iki istasyonun da tam arasında yer alıyor.

Zaten bu civara gelmişseniz PanoramasJouffroy ve Verdeau pasajlarını, Musée Grevin'i görme şansınız da olacak. Yemek içinse Victoria Station ya da Hard Rock Café tercih edilebilirsiniz.


Keyifli geziler, keyifli keşifler.
Adres: 9 Boulevard Poissonnière, 75010 Paris


TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin lütfen. Özellikle, Paris'te yaşadığınız deneyimleri diğer okuyucularla paylaşmanız daha çok kişinin sizin deneyimlerinizden yararlanmasını sağlayacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

0 yorum:

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yazılarla ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.