Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

27 Şubat 2014 Perşembe

Victoria Station Restaurant

Victoria Station Restaurant - Grands Boulevards
(Son Güncelleme: 18.09.2017) Paris'in birbirinden güzel sayısız restoranlarından hangi birini yazacağımı ben de bilmiyorum ama sırası geldikçe, aklıma düştükçe, vakit buldukça gidip bir şeyler yediğim, gerek atmosferini gerekse yemeklerin lezzetini beğendiklerimi de paylaşmak istiyorum sizlerle.

Paris'teki en sevimli restoranlardan biri Victoria Station... Grands Boulevards'da, Panoramas Pasajı'nın olduğu binada yer alan bu güzel restoran, adını Londra'daki Victoria Tren Garı'ndan alsa da aslında bir İtalyan restoranı... Dekor ve konsept olarak tam bir tren havasındaki restoranın dışı kadar içi de keyifli. Grands Boulevards metro istasyonun birkaç metre ötesinde bulunan restoranın asıl girişi cadde üzerinde. Bir de Panoramas Pasajı'na cephesi var ama orası sadece vitrin; o yüzden sizi yanıltmasın.

Victoria Station Restaurant - Grands Boulevards
İçeri girdiğinizde önce havayı tam hissedemiyorsunuz. Sizi masanıza yerleştirmek için bir görevli geldiğinde sakın cadde tarafında oturmayın, mümkünse içeriden bir yer rica edin. Çünkü içeri doğru ilerledikçe dekorasyonu daha çok seveceğinize eminim.

Eski bir tren vagonu şeklinde kompartımanlar halinde dekore edilen restoranın kadife koltukları, pirinç askılıklar, ışık ve ambiyans, her şey o kadar sevimli ki... Zaten garsonlar da kondüktör gibi giyinmişler; sanki yemek sipariş etmeye değil de bilet kontrol etmeye gelmişler gibi hissediyorsunuz bir an :)

Victoria Station Restaurant - Grands Boulevards
Dediğim gibi restoran İtalyan mutfağı ağırlıklı, o yüzden damak zevkinize uyacağını düşünüyorum. Fiyatlar da makul bir çizgide olacağı için, burada geçireceğiniz zaman karşısında ödeyeceğiniz paraya değeceğine inanıyorum.

Victoria Station'a geldiğinizde hemen yan taraftaki Panoramas Pasajı'nı ve tam karşısındaki Jouffroy Pasajı'nı da gezmeyi ihmal etmeyin. Onun arkasında da Verdeau Pasajı olduğunu pasaj meraklılarına müjdelemek isterim. Bir de Victoria Station'ın tam karşısında Musée Grévin var, belki o da ilginizi çekebilir.

Victoria Station Restaurant - Grands Boulevards
Yine Montmartre Bulvarı üzerinde, biraz ileride Hard Rock Cafe de var; belki bir başka gün de orada yemek isteyebilirsiniz. Tercih size kalmış.

Victoria Station 9. arrondissement'da, Grands Boulevards'da bulunuyor. Buraya metro ile gelmek isterseniz 8 ya da 9 numaralı hatların "Grands Boulevards" istasyonunda inmeniz yeterli.

Afiyet olsun, şeker olsun...

Not: Paris'te, kafe ve restoranlarda başınıza neler geleceğini merak ediyorsanız bu linkteki yazıyı okuyup fikir edinebilirsiniz...
Adres: Victoria Station Restaurant, 11 Boulevard Montmartre, 75002 Paris

TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.