Facebook Facebook Twitter Instagram Google LinkedIn Pariste.Net English

28 Şubat 2014 Cuma

Hard Rock Cafe Paris

Hard Rock Cafe Paris
(Son Güncelleme: 22.11.2017) Yurt dışı gezilerinizde gittiğiniz her şehirde gözleriniz Hard Rock Cafe'yi arıyorsa o zaman Paris'teki Hard Rock Cafe'ye de uğramadan olmaz. Bugüne kadar sanıyorum Toronto, Londra, Hamburg, Amsterdam ve tabii ki Paris'teki Hard Rock Cafe'lere gittim. Gerçi iki kez de New York'takine gitme çabam oldu ama kapıdaki görevli bir saatlik bekleme sırası verince ikisinde de pes etmişliğim vardır :)

Paris'teki Hard Rock Cafe de diğerleri ile aşık atabilir ölçüde bir yer diyebiliriz. Grands Boulevards'da metro istasyonundan çıkıp, Montmartre Bulvarı üzerinde, Lafayette yönünde yürürseniz Musée Grevin'i geçince biraz ileride sağda karşınıza çıkacak olan Hard Rock Cafe, dünyanın her yerinde olduğu gibi çoğu zaman kapısında kuyruk olan, bu nedenle bazen isminizi yazdırmanız gereken, epey popüler bir mekan ama hiçbir zaman tahammül edilemez ölçüde bir sıraya denk gelmedim; o yüzden canınızı pek sıkacaklarını sanmıyorum.

Kimileri için Paris'te, Paris'in parisien havasını solumak varken buraya gitmek anlamsız gelebilir ama kimi gezginler için de böyle bir yerde olmak büyük zevk. Dünyanın her yerindeki Hard Rock Cafe'ye gidip oranın kendine has atmosferinde, severek dinlediğiniz ünlülerin kullandığı enstrümanların, giysi ve aksesuarların sergilendiği ortamda, tipik Amerikan menüsünden tadıp, sevdiğiniz müzikler eşliğinde keyifli vakit geçirmek isteyenler için bulunmaz nimet.

Burada da Lenny Kravitz, John Lennon, Madonna, Elthon John, Eminem, Whitney Houston, Paul McCartney, Bon Jovi gibi pek çok ünlü isme ait eşyalar duvarları süslemekte.

Hard Rock Cafe Paris
Ana kapıdan girdiğinizde sağ tarafta shop kısmı var ama burası sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir; çünkü fazla ürün çeşitliliği yok. Yine de, eğer bir Hard Rock Cafe koleksiyoneriyseniz buradan da alabilecek bir şeyler illa ki bulabilirsiniz. Yemek bölümüne geçtiğinizde, Paris koşullarında, genişçe bir salona ulaşıyorsunuz. İnişli çıkışlı, localı, hareketli bir dekorasyonu olduğu için gayet keyifli bir ortam.

Bir de burada, Paris'in o bildik sorunlu garsonlarından biraz uzaklaşıp, Hard Rock Cafe'nin o tipik, aşırı samimi, hatta biraz laubali garsonlarını Paris'te görmek bana çok enteresan geliyor :) Gerçi Amsterdam Hard Rock Cafe'de milleti eğlendireceğiz derken gülmekten kendilerini yerden yere atan tuhaf garsonları başka bir yerde görmedim ama buradaki garsonlar da Paris standartlarında biraz daha insan canlısı olmaları bakımından değişik bir deneyim yaşatıyor, sağ olsunlar...

Menü bildiğiniz gibi, porsiyonlar büyük ve lezzetli; e haliyle de sağlıksız ama olsun; tatildeyiz, tadını çıkaracağız elbette... Menüye ve diğer bilgilere ulaşmak için Paris Hard Rock Cafe'nin resmi sayfasına bu linkten bakabilirsiniz.

Her gün 11:30-11:45 arası açık olan Hard Rock Cafe'ye Grands Boulevards'ı gezerken gelmişseniz diyecek bir şeyim yok ama sırf Hard Rock Cafe için gelmişseniz çıkışta, sola doğru biraz ilerleyip Jouffroy Pasajı'nı ve tam onun karşısındaki Panoramas Pasajı'nı da gezmenizi öneririm. Ah bir de Jouffroy'un arkasında Verdeau Pasajı var, vaktiniz varsa oraya da uğrayabilirsiniz. Belki Musée Grevin de ilginizi çekebilir.

Hard Rock Cafe'ye metro ile gelecekseniz 8 ya da 9 numaralı hatların "Grands Boulevards" istasyonunda inmeniz yeterli. Yürüyerek gelecekseniz de belki bir Opéra gezinizden sonra Starbucks Opéra (Capucines) üzerinden yapacağınız 15-20 dakikalık keyifli bir yürüyüş sonrasında sol tarafınızda karşınıza çıkacak şekilde ulaşabilirsiniz.

Ben buraya ilk kez Vovi'nin yaratıcısı sevgili İpek'le gittim. Hadi bakalım şimdi sıra sizde, Paris'te bir yemeğimiz de Hard Rock Cafe'de, parizyen değil de amerikan olsun :)

Afiyet şeker olsun...

TÜM YAZILAR          ANA SAYFA

PARiSTE.NET


Ocak 2014'ten bu yana Paris'i en güzel şekilde gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak güncellediğim 500'e yakın yazıyla bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Beğendiğiniz yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız buradaki bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları e-posta ile bildirirseniz çok sevinirim. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

0 yorum:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Paris Hava Durumu

Megby

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

Ocak 2014'ten bu yana Paris'i daha kolay gezebilmeniz için hazırladığım ve düzenli olarak yeni yazılarla güncellediğim bu blog'taki bilgilerin ancak paylaşıldıkça değerli olduğuna inanıyorum. Paris üzerine yazdığım 470'den fazla yazı arasından beğendiklerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız, bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: PARiSTE.NET ALTYAPI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE 2018 BAŞINA KADAR YORUM YAZMA ÖZELLİĞİ DEVRE DIŞIDIR.

Google+ Takip Edenler

Konsolosluk Rehberi

pariste.net kaç kez okundu?

Reklam ve Sponsorluk

© 2014-2016 Tüm hakları saklıdır. Yazı ve görseller izinsiz kullanılamaz Pariste.Net Paris Gezi ve Yaşam Rehberi.
Powered by Blogger.